Search
Close this search box.

تجربیات معامله‌گری در سال 2021 | نکاتی که در حوزه روانشناسی معامله‌گری آموختیم

یک سال دیگر به اتمام رسید و سال جدید را شروع کردیم. شروع سال جدید فرصت خوبی است برای اینکه تجربیات معامله‌گری در سال 2021 و تصمیم‌های معاملاتی‌مان در یک سال گذشته را مرور کنیم. همچنین نقاط ضعف و قوت‌مان را متوجه شویم و بدانیم در کدام زمینه باید رشد کنیم.

من با معامله‌گران فارکس صحبت کردم و از آنها خواستم تا تجربیات معامله‌گری در سال 2021 خود را به ما بگویند. همچنین پرسیدم بزرگترین درسی که سال گذشته برای شما داشته چه بوده است. سه موضوع بود که بیشتر از همه تکرار شد که آنها را در ادامه برای شما بازگو می‌کنیم.

برای معامله به آنچه می‌بینید تکیه کنید، نه چیزی که در فکر و ذهن‌تان است!

تجربیات معامله‌گری در سال 2021

اینکه به سوگیری‌های ذهنی‌تان مطمئن باشد در مدیریت ریسک خیلی مهم است. به هر حال در شرایطی که بازار طبق بهترین سناریوی شما پیش نمی‌رود، اینکه به پلن‌هایتان وفادار باشید، سطح خوبی از اطمینان را لازم دارد.

هرچند که اشکالی ندارد اگر وقتی به دنبال ستاپ‌ها هستید، به سوگیری‌های ذهنی پایبند باشید، اما از یاد نبرید که پایبندی غیرمنطقی به آنها ممکن است برای معاملاتتان دردسرساز شود.

برای مثال، اینکه قیمت‌ها بالا است به این معنی نیست ممکن نیست بالاتر برود.

و در نتیجه، این که قیمت‌ها پایین است به این معنی نیست که ممکن نیست پایین‌تر برود.

از یاد نبرید که بازار قاضی است، هیئت منصفه است و رئیس است. و کار شما به عنوان یک تریدر این است که بر اساس هرچیزی که بازار به شما می‌دهد حرکت کنید تا بتوانید از هرفرصتی بیشترین سود و بهره را ببرید و کمترین ریسک را داشته باشد. تجربیات معامله‌گری در سال 2021 شاید توانسته باشند در این زمینه به شما کمک کند.

از بررسی معاملات و دارایی‌های دیگر نترسید!

تجربیات معامله‌گری در سال 2021

در حالی که معامله‌گران بازار فارکس و سهام تصمیم‌های بانک مرکزی و محدودیت‌های کووید ۱۹ را حدس می‌زدند و پیش‌بینی می‌کردند، معامله‌گران ارزهای دیجیتال از توییت‌های ایلان ماسک در رابطه با آلت‌کوین پول زیادی به جیب زدند. این یکی از تجربیات معامله‌گری در سال 2021 برای بسیاری از معامله‌گران بود!

حالا شما هم نمی‌خواهید ترید بزرگ بعدی را از دست بدهید؟ پس از بررسی معامله در سایر دارایی‌ها نترسید!

فراموش نکنید که ترید یک مهارت است. اگر می‌دانید باید روی چه چیزی معامله کنید و نظم لازم برای پایبندی به استراتژی‌های آزمایش‌شده‌تان را نیز دارید، می‌توانید سود کنید، حتی اگر با دارایی‌های سنتی ترید نمی‌کنید.از تجربیات معامله‌گری در سال 2021 خود در این زمینه کمک بگیرید.

اما قبل از اینکه همه سرمایه‌تان را به خطر بیندازید و روی اولین دارایی پرطرفداری که می‌بینید قمار کنید، نکته بعدی را نیز در نظر داشته باشید:

هر موقعیتی یک فرصت نیست!

تجربیات معامله‌گری در سال 2021

برای اینکه روی یک دارایی معامله موفقی داشته باشید، باید خوب تحقیق کنید و آن را خوب رصد کرده باشید.

آیا سناریوهای مختلف قیمت را در نظر گرفته‌اید؟ در صورت وقوع هر کدام از این سناریوها، معاملاتتان را چگونه مدیریت می‌کنید؟ آیا اتفاق مشابهی در گذشته رخ داده؟ و اگر بوده، قیمت چگونه واکنش نشان داده است؟

تا زمانی که در مورد چگونگی رفتار دارایی آگاهی خوبی نداشته باشید و استراتژی فوردارد تست و بک تست نداشته باشید، بهتر است وارد گود نشوید.

اگر ریسک‌های تریدتان را نشناسید، نمی‌توانید مدیریت خوبی داشته باشید؛ درسته؟

سال پیش‌رو – مثل بسیاری از سال‌های تجاری – با حذف محرک‌ها توسط بانک‌ها مرکزی و نگاهی دقیق‌تر به دیگر دارایی‌هایی غیرسنتی، می‌تواند سالی هیجان‌انگیز باشد.

به روز باشید و به آنچه معامله‌گران دیگر به آن توجه دارند، دقت کنید و ببینید چگونه می‌توانید از هر موقعیتی کسب سود کنید.

این لیست امسال ما بود!

چگونه از تجربیات معامله‌گری در سال 2021 برای آینده استفاده کنیم؟

بهترین روش برای استفاده از تجربیات گذشته، آموختن و تمرین بیشتر است. فراموش نکنید که فعالیت در بازار فارکس نیازمند بهره‌مندی از اطلاعات و دانش بروز می‌باشد.

هیچگاه از آموختن خسته نشوید و همیشه سعی کنید با صبر و حوصله فرآوان، بهترین موقعیت‌های معاملاتی را شکار کنید. موارد اشاره شده تجربیات معامله‌گری در سال 2021 بسیاری از معامله‌گران بود.

شما چه طور؟ در دوازده ماه گذشته چه درس‌های در مورد روان‌شناسی معامله‌گری آموختید؟

تجربه‌ها و آموخته‌های خود را از دیگران دریغ نکنید!

برای بدست آوردن تجربیات جدید، صفحه آموزش فارکس ما را دنبال کنید.

منبع: babypips.com

ترجمه اختصاصی: ایران بروکر

فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
جدید‌ترین
قدیمی‌ترین پرطرفدارترین
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
سلطانی

عالی