اصول معامله‌گری

فارکس در آخر هفته ها؛ تریدرهای فارکس در تعطیلات و آخر هفته‌ها چه کاری انجام می‌دهند؟

اصول معامله‌گری

مطالعه در 8 دقیقه

اگرچه بازار فارکس به‌صورت ۲۴ ساعته فعال است، اما فعالیت و معاملات فارکس در آخر هفته‌ها تقریبا به صفر می‌رسد. دلیل این موضوع به این باز می‌گردد که تریدرهای حرفه‌ای فارکس و بانک‌های بزرگ که دارایی‌ها را در بازار فارکس معامله می‌کنند، تنها در ساعات کاری در طول روزهای هفته فعالیت می‌کنند.

اما این تعطیلی آخر هفته نباید به این معنا باشد که شما باید کلا از معاملات فارکس در آخر هفته‌ها دست بکشید. در جایگاه یک تریدر، شما می‌توانید از آخر هفته‌ها به‌عنوان فرصتی برای یادگیری، تفکر و برنامه‌ریزی برای هفته آینده‌ای که در پیش دارید، استفاده کنید.

در این مقاله از ایران بروکر، ما به شما چند نکته مفید و ارزشمند در مورد چگونگی رفتار با بازار فارکس در آخر هفته‌ها را ارائه می‌دهیم تا به شما کمک کنیم استراتژی معاملاتی خود را بهبود بخشید.

یادگیری و آموزش رایگان معاملات فارکس در آخر هفته

بازار و معاملات فارکس در آخر هفته‌ها، یعنی شنبه و یکشنبه (این دو روز در ایران اول هفته ما به حساب می‌آید) تعطیل است و می‌توانید وقت خود را به آموزش و یادگیری اختصاص دهید. می‌توانید استراتژی‌های معاملاتی جدید را آزمایش کنید، نقاط ضعف‌تان را رفع و رجوع کنید و برای بهبود عملکرد خود در این بازار پویا در تلاش باشید.

 1. تحقیق در منابع آموزشی آنلاین: یکی از بهترین روش‌ها برای استفاده درست از زمان تعطیلات آخر هفته، مراجعه به منابع آموزشی آنلاین فارکس است. این منابع شامل ویدئوها، مقالات، وبینارها و کلاس‌های آموزشی هستند. با این کار شما دانش‌های جدید را یاد می‌گیرید و مهارت‌های معاملاتی خود را ارتقا می‌دهید.
 2. آنالیز روندهای بازار: در آخر هفته، ممکن است بازار فارکس تغییراتی ناگهانی داشته باشد. به‌عنوان یک معامله‌گر هوشمند، می‌توانید از این زمان برای آنالیز روندهای بازار استفاده کنید. با آشنایی بهتر با این روندها و درک عوامل تاثیرگذار بر بازار، می‌توانید تصمیمات معاملاتی خود را به بهترین شکل ممکن بگیرید.
 3. توسعه معامله شخصی: در آخر هفته، می‌توانید به توسعه معاملات شخصی‌تان بپردازید. این موضوع شامل برنامه‌ریزی معاملاتی آینده، مدیریت ریسک بهتر و بهبود رویه‌ها و استراتژی‌های شخصی معاملاتی می‌شود.
فارکس در روزهای تعطیل

استفاده هوشمندانه از زمان تعطیلات می‌تواند به توانایی‌ها و عملکرد شما در معاملات فارکس اضافه کند و استراتژی‌های معاملاتی شما بهبود ببخشد. به این ترتیب، این زمان را به‌عنوان یک فرصت برای افزایش دانش و مهارت‌های خود در دنیای فارکس در نظر بگیرید.

برای کسب اطلاعات و دانش بیشتر و بروزتر درمورد بازار فارکس، می‌توانید از ایران بروکر برای آموزش رایگان فارکس کمک بگیرید.

در تعطیلات هفته نهایت استفاده را از پلتفرم معاملاتی خود داشته باشید

باتوجه به تعطیلی معاملات فارکس در آخر هفته‌ها، زمان مناسبی برای استفاده درست از پلتفرم معاملاتی و یادگیری نکات مهم و امکانات مرتبط با آن است. به مزایا و امکانات پلتفرم معاملاتی خود کاملا مسلط باشید تا بتوانید به شکلی کاربردی و تاثیرگذار از آن استفاده کنید. این اقدام نیز یکی از راه‌هایی است که می‌توانید تجربه معاملات و استراتژی‌های بهینه‌تری را برای رفتار هوشمندانه در این بازار داشته باشید.

برخی از مزایای آشنایی کامل با پلتفرم معاملاتی مختصرا به شرح زیر است:

 1. آزمون استراتژی‌ها: بسیاری از پلتفرم‌های معاملاتی پیشرفته، امکان تست یا backtesting را فراهم می‌کنند. این‌گونه شما می‌توانید استراتژی‌های مختلف را بر اساس داده‌های گذشته تجزیه و تحلیل کرده و عملکرد آن‌ها را بسنجید. ابزارهای قدرتمند مانند متاتریدر و حتی تریدینگ ویو برای تست و بهبود استراتژی‌های معاملاتی شما هستند.
 2. آنالیز تکنیکال: پلتفرم‌های معاملاتی معمولا ابزارهای تحلیل تکنیکال را ارائه می‌دهند که می‌توانید از نمودارها، شاخص‌ها و سایر اطلاعات مرتبط با بازار برای تحلیل بهتر معاملات، استفاده کنید.
 3. سفارشات اختصاصی: شما می‌توانید انواع سفارشات اختصاصی را برای معاملات خود تنظیم کنید که شامل: سفارشات حد ضرر (Stop Orders)، سفارشات محدود (Limit Orders) و سفارشات Stop Limit Orders می‌شود.
 4. شبیه‌سازی معاملات: برخی از پلتفرم‌ها به شما امکان می‌دهند معاملات خود را در یک محیط شبیه‌سازی انجام دهید. این موضوع به شما اجازه می‌دهد تا مهارت‌های معاملاتی خود را با آزمون و خطا به چالش بکشید و بعد از آن، بدون ریسک مالی معامله کنید.
 5. مدیریت حساب: با پلتفرم معاملاتی، شما می‌توانید حساب خود را مدیریت و سود و زیان‌های خود را پیگیری کنید و به تحلیل عملکرد معاملات خود مشغول شوید.
فارکس در تعطیلات

درک عمیق و شناخت کافی از پلتفرم معاملاتی خود و بهره‌برداری حداکثری از ابزار و ویژگی‌های آن می‌تواند به شما در بهبود عملکرد و سودآوری معاملاتی کمک کند.

برای هفته پیش رو استراتژی داشته باشید

تعطیلی معاملات فارکس در آخر هفته‌ها به شما فرصتی عالی می‌دهد تا عملکرد و فعالیت معاملاتی خود را مرور کنید، برنامه‌ریزی دقیقی نیز برای هفته آینده داشته باشید. با بررسی عملکردتان، تمامی جنبه‌های معاملاتی را به چالش می‌کشید و در جهت بهبود ایرادات خود تلاش می‌کنید.

در ادامه به توضیحات بیشتری در مورد استفاده از این زمان ارزشمند در معاملات فارکس می‌پردازیم:

 1. مرور عملکرد گذشته: نخستین قدم مهم برای برنامه‌ریزی هفته آینده، مرور عملکرد معاملاتی هفته گذشته است. با مرور نمودارها، معاملات موفق و زیان‌آور را مشخص کرده و نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید.
 2. به‌روزرسانی استراتژی: اگر استراتژی خاصی دارید به نقدها و امکانات به‌روزرسانی آن توجه کنید. ببینید چه مواردی را می‌توانید ارتقا دهید و تغییراتی را اعمال کنید تا استراتژی شما بهتر عمل کند.
 3. نوشتن ژورنال معاملاتی: داشتن یک ژورنال معاملاتی مفصل از تمامی معاملات انجام‌شده و تصمیمات گرفته‌شده به شما کمک می‌کند تا الگوها و ترتیب‌های معاملاتی خود را بشناسید. این اطلاعات می‌تواند به تحلیل عملکرد و بهترین شیوه‌های معاملاتی‌تان کمک کند.
 4. آماده‌سازی برای اطلاعات اقتصادی: باتوجه به تقویم اقتصادی، بدانید کدام اطلاعات در هفته آینده منتشر می‌شوند و چه تاثیری بر بازار خواهند داشت. این اطلاعات می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین روند و شیوه معاملاتی خود را برای هفته آینده تنظیم کنید.
 5. آماده‌سازی برنامه معاملاتی: اگر هنوز یک برنامه معاملاتی ندارید، آخر هفته می‌تواند زمان مناسبی باشد تا یک برنامه معاملاتی جامع ایجاد کنید. این برنامه می‌تواند شامل: استراتژی‌های معاملاتی، نقاط ورود و خروج و مدیریت ریسک باشد.
فارکس در آخر هفته‌ها

استفاده از تعطیلات فارکس در آخر هفته به‌منظور آماده‌سازی و برنامه‌ریزی دقیق می‌تواند به شما کمک کند تا در معاملات FX موفق‌تر عمل کنید و بهره‌وری بیشتری داشته باشید.

جمع بندی نوشته «فارکس در آخر هفته ها؛ چه فرصت‌هایی برای تریدرهای فارکس در تعطیلات وجود دارد»

باتوجه به این‌که بازار فارکس در آخر هفته تعطیل است یک فرصت طلایی وجود دارد تا تریدرها و سرمایه‌گذاران عملکرد خود را بررسی کنند و ضعف‌ها و نقاط قوت خود را بهتر بشناسد. در زمانی‌که بازارها حجم معاملات کمی دارند یا به اصطلاح تعطیل هستند، می‌توانید از بک تست‌ پلفترم‌هایی مانند: تریدینگ ویو و متاتریدر استفاده کنید و معاملات خود را به‌صورت دمو انجام دهید. همچنین هیچ‌وقت تصور نکنید که استراتژی شما جامع و کامل است؛ همواره سعی در به‌روز رسانی آن داشته باشید.

چه چیزی بهتر از این‌که از تعطیلات خود برای افزایش دانش، آگاهی و مهارت‌های خود در زمینه بازار فارکس کنید.

سوالات متداول – فارکس در آخر هفته ها؛ چه فرصت‌هایی برای تریدرهای فارکس در تعطیلات وجود دارد؟

چه فرصت‌هایی برای تریدرهای فارکس در تعطیلات وجود دارد؟

تعطیلات رسمی و تعطیلات فارکس در آخر هفته بهترین فرصت برای مرور عملکرد گذشته، به‌روزرسانی استراتژی، نوشتن ژورنال معاملاتی، تحقیق در منابع آموزشی آنلاین، آنالیز روندهای بازار، توسعه معامله شخصی، آماده‌سازی برای اطلاعات اقتصادی و آماده‌سازی برنامه معاملاتی است. همچنین می‌توانید دانش و مهارت خود را با آموزش افزایش دهید و برای هفته پیش رو استراتژی داشته باشید.

آیا بازار فارکس در آخر هفته فعال است و در تعطیلات می‌‎توان معامله کرد؟

بازار فارکس در آخر هفته و تعطیلات رسمی فعال نیست اما می‌توانید معامله کنید ولی به‌صورت دمو یا آزمایشی هستند و هیچ وجه واقعی در کار نیست؛ به‌عبارتی با بک‌تستینگ می‌توانید معاملات آزمایشی را انجام دهید.

پلتفرم‌های معاملاتی چه امکاناتی را در اختیار تریدرها قرار می‌دهد؟

پلتفرم معاملاتی مزایا و امکاناتی مانند: آزمون استراتژی‌ها، تحلیل تکنیکال، سفارشات اختصاصی، شبیه‌سازی معاملات و مدیریت حساب را در اختیار تریدرها قرار می‌دهد.