exbiti logo png
4.6 ( 5 )

ورود به وبسایت اصلی

صرافی اکسبیتو | Exbito

آیا صرافی اکسبیتو معتبر است؟ | قبل از ثبت نام حتما بخوانید!

صرافی اکسبیتو یکی از پلتفرم‌های ایرانی ارائه دهنده خدمات ارز دیجیتال است که از سال 1395 فعالیت خود را آغاز کرده است. این پلتفرم یک صرافی همتا به همتا (P2P) است. این صرافی طیف مناسبی از امکانات را در اختیار کاربران خود قرار داده است.
تاریخ تأسیس :سال 1395
حداقل خرید :کمتر از 100 هزار تومان
کارمزد معاملات :0.2 درصد
نوع صرافی :فروشگاهی
تعداد ارزدیجیتال :
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته

نقد و بررسی صرافی اکسبیتو

صرافی‌های ارز دیجیتال نقش بسیار مهمی در اکوسیستم ارزهای دیجیتال و بازارهای مالی جهانی ایفا می‌کنند. این صرافی‌ها به عنوان محورهای اصلی خرید، فروش، و معامله انواع ارزهای دیجیتال، امکان دسترسی آسان و سریع به این بازار را برای افراد فراهم می‌کنند. صرافی اکسبیتو یکی از ارائه دهندگان خدمات مربوط به ارز دیجیتال ایرانی است که بستری را برای خرید و فروش و معامله برخی رمزارزهای محبوب فراهم ساخته است.

اکسبیتو

آیا صرافی اکسبیتو معتبر است؟

صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو از سال 1395 فعالیت خود را آغاز کرده است و در حال حاضر در حال ارائه خدمات به مشتریان خود است. اکسبیتو تا کنون (13 شهریور 1402) مشکلات خاصی مانند هک، پولشویی و یا کلاهبرداری را برای کاربران خود نداشته است. در صورت بروز کوچکترین مشکل، ایران بروکر به سرعت شما را در جریان خواهد گذاشت.

بر اساس داده‌های سایت similarweb، سایت صرافی اکسبیتو به طور میانگین ماهانه 113 هزار بازدید دارد. این آمار در مقایسه با باقی صرافی‌های ایرانی مناسب و قابل قبول است. همچنین دامنه این سایت در سال 2020 تاسیس شده است.

exbito in similarweb

یکی از مهم‌ترین چالش‌های موجود در دنیای صرافی‌های ارز دیجیتال، همیشگی و دائمی نبودن اعتبار آن‌هاست. هر صرافی‌ ممکن است با مشکلات امنیتی، تغییرات قوانین و مقررات، یا حتی مشکلات مالی روبه‌رو شود که منجر به تعطیلی یا وقفه در فعالیت‌های آن می‌شود. این وضعیت می‌تواند باعث از دست رفتن اعتماد کاربران و تاثیر منفی بر روی بازار ارزهای دیجیتال شود. پس کاربران باید به این موضوع توجه داشته باشند که اعتبار هیچ صرافی قطعی و دائمی نبوده و نخواهد بود.

کاربران می‌توانند از طریق صفحه درباره ما در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، اطلاعات کاملی در مورد این صرافی را مشاهده نمایند.

suppoirt

سطوح کاربری مختلف و احراز هویت در اکسبیتو

احراز هویت در صرافی‌های ارز دیجیتال یک مرحله بسیار حیاتی در فرآیند معاملات و تبادل ارزهای دیجیتال است. با توجه به مخاطرات امنیتی و قوانین ضدپولشویی، این مرحله به منظور شناسایی دقیق هویت کاربران انجام می‌شود. در این فرآیند، کاربران معمولاً مدارک شناسایی مثل کارت ملی یا پاسپورت خود را ارائه می‌دهند تا اطلاعات شخصی آن‌ها تأیید شود. این اقدام نه تنها به جلوگیری از فعالیت‌های غیرقانونی مانند پولشویی کمک می‌کند، بلکه به اعتمادسازی کاربران نسبت به امنیت و شفافیت صرافی نیز کمک می‌کند.

امکان معامله بدون احراز هویت سریع در این پلتفرم وجود ندارد اما کاربران می‌توانند بدون تکمیل همه مراحل احراز هویت به معامله بپردازند. همچنین سطح کاربری هر معامله‌گر، با در نظر گرفتن افزایش میزان معاملات ارتقا پیدا می‌کند. در اکسبیتو هر 24 ساعت یکبار، به صورت اتوماتیک حجم معاملات کاربران بررسی می‌شود و در صورتی که حجم معاملات شما در طول یک روز افزایش یابد، پس از گذشت 24 ساعت، سطح کاربری شما افزایش یافته و از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی می‌شود. سطوح کاربری مختلف در اکسبیتو بدین شرح است:

سطح برنز: کاربر با میزان معاملات کمتر از ۲۰ میلیون تومان در سطح برنزی قرار می‌گیرد.

سطح نقره: کاربر با میزان معاملات ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان در سطح کاربری نقره‌ای قرار می‌گیرد.

سطح طلا: کاربر با میزان معاملات ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان در سطح کاربری طلایی قرار می‌گیرد.سطح پلاتین: کاربر با میزان معاملات ۱۰۰ میلیون تومان تا یک میلیارد تومان در سطح کاربری پلاتین قرار می‌گیرد.سطح یاقوت: کاربر با میزان معاملات 1 میلیارد تومان تا 3 میلیارد تومان در سطح کاربری یاقوت قرار می‌گیرد.سطح زمرد: کاربر با میزان معاملات 3 میلیارد تومان تا 10 میلیارد تومان در سطح کاربری زمرد قرار می‌گیرد.سطح الماس: کاربر با میزان معاملات بیشتر از ده میلیارد تومان در سطح الماس قرار می‌گیرد. 

حداکثر زمان برداشت رمزارزیحداکثر زمان برداشت ریالیمدت زمان تکمیل شدن احراز هویتمدارک لازم جهت احراز هویت
حداکثر 48 ساعتآنی، برای همه بانک‌هاحداکثر 24 ساعتکارت ملی، متن دست نویس به همراه عکس شخص
suppoirt exbito 2

کارمزدها در صرافی اکسبیتو

صرافی اکسبیتو کارمزدهای خود را بر اساس سطوح کاربری مختلف دریافت می‌کند. حداکثر کارمزد دریافتی این صرافی 0.4 درصد به ازای سفارش پذیر (Maker) در بازارهای ریالی است که نسب به باقی صرافی‌های متمرکز ایرانی میزان نسبتا زیادی است.

می‌توانید در جدول زیر انواع کارمزدها به ازای سطوح کاربری مختلف را مشاهده کنید.

fees in

بررسی پشتیبانی صرافی اکسبیتو

یکی دیگر از نکات بسیار مهم که معامله‌گران برای انتخاب یک صرافی برای معاملات خود توجه ویژه‌ای به آن دارند، بحث پشتیبانی و حل مشکلات کاربران است. بدیهی است هرچه راه‌های پشتیبانی متنوع‌تر و زمان پاسخگویی به معامله‌گر کمتر باشد، بیشتر مورد توجه و پسند کاربران قرار می‌گیرد.

صرافی اکسبیتو از طریق پشتیبانی تلفنی، چت آنلاین، ایمیل و تیکت پاسخگوی مشکلات کاربران خود است.

زمان پاسخگویی و کیفیت روش‌های پشتیبانی

کارشناس ایران بروکر برای پیگیری روش‌های پشتیبانی در این صرافی، از طریق چت آنلاین با پشتیبان صرافی ارتباط برقرار کرد تا نحوه فعالیت و موارد مهم در مورد پشتیبانی این پلتفرم را به صورت دقیق بررسی کند.

روش‌های پشتیبانیزمان فعالیتزمان پاسخگوییکیفیت
چت آنلاینشبانه روزیبین 5 تا 10 دقیقهمناسب
تماس تلفنیدر ساعات 8 الی 17 روزهای کاریحداکثر3 دقیقهمناسب
تیکتروزهای کاریحداکثر 12 ساعتمناسب
مراجعه حضوریدر ساعات 8 الی 17 روزهای کاری
suppoirt exbito 1

طبق تجربه شخصی کارشناس ایران بروکر، پشتیبانی‌های آنلاین و تلفنی پلتفرم اکسبیتو، از سرعت و ادبیات قابل قبولی برخوردار است.

امکانات صرافی اکسبیتو

بازار معاملاتی: این صرافی از قابلیت بازار معاملاتی بهره می‌برد و با پلتفرم همتا با همتا (P2P) فعالیت می‌کند. این قابلیت باعث رعایت قوانین عرضه و تقاضا شده و کیفیت معاملات کاربران را افزایش می‌دهد. اکبیتو دارای بازار معاملاتی برای 48 رمزارز مختلف است. این نیاز می‌تواند نیاز بسیاری از کاربران را به خوبی برآورده کند.

امکان سفارش گذاری: صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو برای معامله‌گران خود امکان استفاده از سفارش‌گذاری در بازارهای مختلف خود را فراهم کرده است و کاربران می‌توانند سفارش‌های خود را با قیمت معین ثبت کنند.

market

بازار ریالی و دلاری: یکی دیگر از امکانات این صرافی وجود دو بازار حرفه‌ای و اصلی است. در بازار حرفه‌ای شما می‌توانید شبیه صرافی‌های خارجی معاملات خود را با تتر انجام دهید و قیمت‌ها به صورت اصلی است.اما در بازارهای اصلی شما برای خرید رمزارزهای مورد نظر خود نیاز به ریال دارید و معاملات با ریال انجام می‌شود.

انتخاب نوع مبادله در اکسبیتو به عهده شماست و می‌توانید با 2 نوع جفت ارز متفاوت ریال یا تتر ارزهای خود را خرید و فروش کنید. در اکسبیتو رمزارزهای مختلف به دو شیوه بر اساس ارز رایج ایران (ریال) و ارز تتر قیمت‌گذاری شده‌اند و شما با توجه به دارایی موجود در کیف‌پول خود می‌توانید به هر دو صورت، جفت ارز مورد نظر خود را خرید و فروش کنید.

کسب درآمد با معرفی دوستان (Referral): شما می‌توانید در کنار معاملات رمزارزی خود دوستانتان را به اکسبیتو دعوت کنید و از این طریق هم کسب درآمد کنید. انجام معاملات در صرافی‌های ارز دیجیتال معمولا با کارمزدهایی همراه است که در هنگام خرید و فروش ارزدیجیتال در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو تحت عنوان مبلغی بر روی صورت حساب افزوده می‌شود. با استفاده از کد ریفرال می‌توانید در مبلغ کارمزد کاربرانی که با دعوت شما به صرافی پیوسته‌اند، شریک باشید.‌

امکان تبدیل سریع: با استفاده از این قابلیت کاربران می‌توانند بدون نیاز به فروش، دارایی‌های خود را به رمزارزهای مختلف دیگری تبدیل کننند. در این بخش صرافی اکسبیتو تعداد 63 رمزارز مختلف در دسترس کاربران است.

تسویه آنی ریالی: یکی از قابلیت‌های بسیار کاربردی این صرافی که در کمتر صرافی ایرانی دیده می‌شود، تسویه آنی ریالی است. این صرافی ادعا می‌کند تسویه ریالی با کاربران خود را در زیر 3 ثانیه انجام می‌دهد که این موضوع بسیار مهم و کاربردی است. علاوه بر این مورد امکان واریز و برداشت آنی کریپتو و واریز ریالی به صورت نامحدود در این صرافی در دسترس است.

امنیت صرافی اکسبیتو

امنیت در صرافی‌های ارز دیجیتال جزو مهم‌ترین موضوعات در یک پلتفرم مالی واسطه است که برای حفظ اعتماد کاربران و جلوگیری از تهدیدهای امنیتی باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد. صرافی‌ها باید از راه‌های متنوعی برای محافظت از دارایی‌های دیجیتال کاربران خود در برابر حملات دزدی و نفوذ استفاده کنند. به منظور بهبود امنیت، از استفاده از رمزنگاری قوی برای اطلاعات حساس، ایجاد سیستم‌های تشخیص نفوذ و مانیتورینگ مداوم بر روی فعالیت‌ها، و اجرای پروتکل‌های امنیتی استاندارد مانند مدیریت دسترسی و احراز هویت مطمئن، بهره‌برداری می‌شود.

صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو از فرایندهای امنیتی مناسبی برخوردار است. این صرافی دارای رمز دوعاملی برای کیف پول‌های اختصاصی است و سیاست‌های امنیتی این صرافی امتیاز مناسبی در این بررسی دریافت می‌کند. طبق ادعای عوامل این صرافی، اکسبیتو از قابلیت ذخیره سازی سرد دارایی کاربران خود پشتیبانی می‌کند و این صرافی API خود را مستقیما از نود بلاکچینی دریافت می‌کند.

اپلیکیشن اختصاصی

یکی از مواردی که می‌تواند تجربه خوبی برای معامله‌گران یک صرافی را به ارمغان بیاورد، وجود اپلیکیشن اختصاصی برای افزایش کیفیت و بهبود سرعت معاملات است.

apps

صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو اپلیکیشن اختصاصی خود را برای سهولت کاربران خود در سیستم عامل اندروید توسعه داده است. همچنین برای سیستم عامل IOS هم یک وب اپلیکیشن اختصاصی در نظر گرفته است.

شما می‌توانید از صفحه اصلی سایت اکسبیتو به این اپلیکیشن‌ها دسترسی داشته باشید و یا از لینک‌های زیر استفاده کنید.

android logo

دانلود اپلیکشن اندروید

ios apple logo

دانلود اپلیکشن IOS

تیم توسعه دهنده

بنیان‌گذاران اکسبیتو (شرکت تبادل هوشمند پارس) که از سال‌ها قبل فعالیت خود را در صنعت بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال آغاز کرده بودند، سال ۱۳۹۵ تصمیم به راه‌اندازی استارت‌آپی در این زمینه گرفتند. پس از بررسی فرصت‌های موجود در صنعت بلاکچین و رمزارز، همچنین با هدف بهبود فضای کسب و کار در این حوزه، جرقه‌های ابتدایی راه‌اندازی پلتفرم معاملاتی زده شد. ارائه جدیدترین خدمات در زمینه ارزهای دیجیتال شعار بنیان‌گذاران اکسبیتو شد تا این استارت‌آپ از ایده به اجرا برسد.

exbito info

صرافی اکسبیتو در شبکه‌های لینکدین، اینستاگرام، توییتر و تلگرام دارای صفحه است.

اکانت لینکدین این صرافی دارای 18 نفر عضو و حدود 328 دنبال کننده است که مکان دفتر مرکزی این صرافی در تهران ذکر شده است.

exbito in linkedin

اکانت این صرافی در شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز دارای 9.7 هزار دنبال کننده می‌باشد. لازم به ذکر است محتوای جذاب و مفیدی در این حساب وجود دارد و می‌تواند برای کاربران مفید باشد.

 در شبکه‌های اجتماعی دیگر صرافی محتوای نسبتا قابل قبول و منظمی وجود دارد که نشان از اهمیت دادن صرافی اکسبیتو به شبکه‌های اجتماعی خود است.

exbito in twitter

مکان دفتر مرکزی صرافی

در قسمت تماس با ما صرافی، آدرس دفتر مرکزی تهران، بزرگراه اشرفی اصفهانی شمال، نرسیده به میدان پونک، خیابان طباطبایی، پلاک ۲۰ ذکر شده است. 

آموزش ثبت نام در صرافی اکسبیتو

برای ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو روی لیک زیر کلیک کنید.


ثبت نام در صرافی اکسبیتو | Exbito

در صفحه باز شده آدرس ایمیل خود و یک رمز عبور را وارد کرده و روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

signup in

سپس کدی که به ایمیل شما ارسال شده است را وارد کنید.

signup in

و تمام! حساب شما در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو در کمتر از دو دقیقه ایجاد شد.

signup in

سخن آخر

در این مقاله سعی شد صرافی اکسبیتو به دقت برای شما عزیزان مورد بررسی قرار بگیرد تا بتوانید برای انتخاب یک صرافی جهت معاملات خود بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.

البته این صرافی می‌تواند با افزایش تعداد کوین‌های خود، خدمات وسیع تری به کاربران خود ارائه دهد.

صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو از سال 1395 فعالیت خود را آغاز کرده است. تا کنون (مرداد ۱۴۰۲) هیچ گزارشی از پولشویی، هک و یا کلاهبرداری این پلتفرم منتشر نشده است.  به محض بروز کوچک‌ترین مشکل ایران بروکر شما را در جریان خواهد گذاشت.

تیم ایران بروکر همواره سعی کرده تا بررسی‌های خود را با دقت هرچه بیشتر و صداقت کامل انجام دهد، تا هموطنان عزیز بتوانند صرافی خود را با اطمینان بیشتر و دغدغه کمتری انتخاب کنند.

همچنین می‌توانید از طریق صفحه صرافی‌های ارز دیجیتال، به دیگر صرافی‌های بررسی شده توسط ایران بروکر دسترسی داشته باشید.

موفق و پر سود باشید!

پرسش‌های متداول

آیا صرافی اکسبیتو معتبر است؟

صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را آغاز کرده است. تا کنون ( مرداد ۱۴۰۲) هیچ گزارشی از پولشویی، هک و یا کلاهبرداری این پلتفرم منتشر نشده است. 

آیا می‌توان بدون احراز هویت در اکسبیتو فعالیت کرد؟

خیر، فعالیت در اکسبیتو نیاز به تکمیل احراز هویت دارد.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (1نظر)

فیلتر کردن پاک کردن همه
مرتب سازی
ناشناس ۲۰ شهریور ۱۴۰۲

بهترین صرافی دنیا