bitmart logo png
4 ( 2 )

ورود به وبسایت اصلی

صرافی بیتمارت | Bitmart

آیا صرافی بیت مارت به ایرانیان خدمات می‌دهد؟ | همه چیز در مورد صرافی Bitmart

امروزه شاهد افزایش چشم گیر پلتفرم‌های ارائه دهنده خدمات ارز دیجیتال هستیم. صرافی بیت مارت (Bitmart) یکی از صرافی‌های خارجی ارائه دهنده خدمات ارز دیجیتال است که هم اکنون کاربران زیادی از سراسر دنیا دارد.
تاریخ تأسیس :سال 2018
کارمزد معاملات :
معامله بدون احراز :
بازار فیوچرز :
خدمات به ایران :
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته

نقد و بررسی صرافی بیتمارت

صرافی بیت مارت خدمات متنوعی به کاربران خود ارائه می‌دهددر این مقاله به بررسی کامل صرافی ارز دیجیتال بیت مارت برای شما عزیزان می‌پردازیم. همچنین ماجرای حمله به این صرافی، که در طی آن 200 میلیون دلار از دارایی کاربران به سرقت رفته است را بررسی می‌کنیم! با ایران بروکر همراه باشید.

صرافی بیت مارت

آیا صرافی بیت مارت به ایرانیان خدمات می‌دهد؟

کاربران و معامله‌گران ایرانی به دلیل شرایط خاصی که برای فعالیت در پلتفرم‌های خارجی به دلیل تحریم‌های بین المللی دارند، لازم است قبل از ثبت نام در هر صرافی خارجی، به طور دقیق موضع گیری صرافی مورد نظر در برابر ایرانیان را مورد بررسی قرار دهند تا در آینده سرمایه آن‌ها در معرض مسدود شدن و ریسک قرار نگیرد.

صرافی ارز دیجیتال بیت مارت به صورت واضح در قسمت قوانین خود اعلام کرده است که به دلیل پیروی از قوانین بین المللی به کاربران برخی کشورها از جمله ایران خدماتی ارائه نمی‌دهد.

موضع گیری بیت مارت در برابر ایرانیان

برای پیگیری دقیق تر این موضوع، کارشناس ایران بروکر با پشتیبانی آنلاین این صرافی ارتباط برقرار کرده و در این مورد از پشتیبان سوال کرد.

پشتیبان پاسخ داد صرافی به قوانین خود پایبند است و ایرانیان امکان فعالیت در این پلتفرم را ندارند.

ایرانیان در بیت مارت

در نتیجه ایرانیان امکان فعالیت در این صرافی را ندارند. لطفا جانب احتیاط در مورد فعالیت در این صرافی را رعایت کنید.

ثبت نام و احراز هویت در صرافی بیت مارت

تا اینجا متوجه شدیم که ایرانیان امکان استفاده از خدمات این صرافی را ندارند. اما اگر صرافی مورد نظر تکمیل فرایند احراز هویت را برای کاربران خود اجباری نکرده باشد می‌توان با استفاده از یک VPN آی‌پی از پلتفرم مورد نظر استفاده کرد.

اما صرافی ارز دیجیتال بیت مارت (Bitmart) تکمیل فرایندهای احراز هویت (KYC) را برای تمام کاربران خود اجباری کرده است و استفاده از خدمات این صرافی منوط به تکمیل کردن مراحل و فرآیندهای احراز هویتی است.

برای پیگیری دقیق تر این موضوع بازهم با پشتیبان ارتباط برقرار کردیم تا از این موضوع اطمینان پیدا کنیم.

احراز هویت در بیت مارت

پشتیبان صرافی هم این موضوع را تایید کرد که احراز هویت در این صرافی اجباری است.

البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که جدای از این مسائل، سایت این صرافی فیلتر است و برای ورود و فعالیت در این سایت لازم است از یک VPN آی‌پی ثابت استفاده کنید.

آیا صرافی بیت مارت معتبر است؟

یکی از مسائلی که قبل از ثبت نام در هر صرافی از اهمیت بالایی برخوردار است، بررسی اعتبار صرافی مورد نظر است.

هم اکنون (14 مهر 1401) صرافی بیت مارت در رتبه بندی سایت کوین مارکت کپ در رده 30 ام قرار دارد و حجم معاملات روزانه آن بیش از 1.7 میلیارد دلار است که میزان بسیار قابل قبولی است.

بیت مارت در کوین مارکت کپ

بر اساس داده‌های سایت similarweb سایت صرافی بیت مارت به طور متوسط ماهیانه 3.2 میلیون بازدید کننده دارد که مقدار مناسبی است.

بیت مارت در سیمیلار وب

هک صرافی بیت مارت و سرقت 200 میلیون دلاری

در بامداد روز 4 دسامبر 2022 (13 آذر 1400) هکرها موفق شدند با استفاده از به دست آوردن یک کلید خصوصی، مبلغی بالغ بر 200 میلیون دلار از دارایی کاربران را به سرقت ببرند. 

عوامل و مدیران صرافی بلافاصل بعد از این سرقت اعلام کردند که تمام وجوه از دست رفته کاربران را جبران می‌کنند. لازم به ذکر است شرکت‌های امنیتی هیچگاه موفق به بازپس گیری این مبلغ نشدند.

شرکت امنیت رمزنگاری PeckShield در 5 دسامبر فاش کرد که هکرها 100 میلیون دلار ارزهای دیجیتال مختلف در بلاک چین اتریوم و 96 میلیون دلار در زنجیره هوشمند بایننس را سرقت کردند. PeckShield گفت: هکرها از یک صرافی غیرمتمرکز و ناشناخته برای مبادله توکن‌های دزدیده شده با اتریوم استفاده کردند و وجوه اتریوم را به کیف پول خصوصی Tornado Cash واریز کردند تا هویت خود را پنهان کنند.

در گزارشی که اخیرا سایت خبری CNBC منتشر کرده، فاش شده هنوز بعد از گذشت چندین ماه، بیت مارت به طور کامل غرامت کاربران خود را پرداخت نکرده است و بسیاری از کاربرانی که وجوه بالایی از آن‌ها به سرقت رفته است هنوز پول خود را دریافت نکرده اند. گزارش CNBC جزئیات تجربه یک پناهنده ایرانی را شرح می دهد که می گوید 53000 دلار SafeMoon را در BitMart ذخیره کرده است که 40000 دلار آن از طریق وام است. این رسانه همچنین با یک سرمایه‌گذار مستقر در کانزاس تماس گرفت که 35000 دلار او هنوز پزداخت نشده او ادعا می‌کند که او و 6800 سرمایه‌گذار دیگر در حال تنظیم یک شکایت دسته جمعی علیه بیت مارت هستند تا بتوانند دارایی‌های از دت رفته خود را برگردانند.

کارمزدهای صرافی بیت مارت

در این بخش به بررسی کارمزدهای دریافتی صرافی ارز دیجیتال بیت مارت می‌پردازیم.

کارمزد معاملات اسپات (Spot)

صرافی ارز دیجیتال بیت مارت در معاملات اسپات هود به ازای سفارشات میکر (Taker) 0.18 درصد و میکر (Maker) 0.25 درصد کارمزد دریافت می‌کند.

کارمزد معاملات فیوچرز (Futures)

میزان کارمزد دریافتی صرافی بیت مارت در معاملات فیوچرز به ازای سفارشات میکر 0.2 درصد و تیکر 0.6 درصد است.

تخفیف کارمزد در معاملات اسپات

کاربران این صرافی می‌توانند با نگهداری توکن اختصاصی این صرافی (BMX) و افزایش حجم معاملات 30 روزه خود، از تخفیفاتی در معاملات اسپات خود بهرمند شوند. این شرایط در جدول زیر مشخص است.

تخفیف کارمزد بیت مارت

پشتیبانی صرافی بیت مارت

این صرافی دارای پشتیبانی آنلاین 24 ساعته و همچنین پشتیبانی از طریق تیکت است و از این راه‌ها با کاربران خود در ارتباط است.

پشتیبانی آنلاین این صرافی، از سطح قابل قبولی برخوردار است.

اپلیکیشن صرافی بیت مارت

این صرافی اپلیکیشن اختصاصی خود را در دو سیستم عامل محبوب اندروید و IOS توسعه داده و هم اکنون می‌توانید اپلیکیشن مورد نظر خود را از طریق سایت اصلی صرافی و یا با استفاده از لینک‌های زیر دانلود کنید.

دانلود اپلیکشن اندروید

دانلود اپلیکشن IOS

امکانات و خدمات صرافی بیت مارت

بازار معاملات اسپات (Spot): مشتریان و کاربران این صرافی می‌توانند در بازار اسپات این صرافی به خرید و فروش بیش از 600 نوع رمزارز بپردازند.

بازار اسپات بیت مارت

معاملات فیوچرز (Futures): صرافی ارز دیجیتال بیت مارت بازار فیوچرز خود را برای کاربران راه اندازی کرده و هم اکنون مشتریان می‌توانند معاملات خود را تا اهرم 100X انجام دهند.

استیکینگ (Staking): در این صرافی امکان سپرده گذاری دارایی‌های رمزارزی و دریافت سود وجود دارد و کاربران می‌توانند دارایی‌های خود را که به صورت رمزارز است را در این بستر سرمایه گذاری کنند.

بازار NFT: صرافی ارز دیجیتال بیت مارت با توجه به داغ شدن بحث NFT در دنیا کریپتوکارنسی، بازار خرید و فروش NFT خود را راه‌اندازی کرده است تا کاربران به خرید و فروش و معامله مجموعه‌های دلخواه خود بپردازند.

تیم توسعه دهنده و دفتر مرکزی

اکانت لینکدین صرافی ارز دیجیتال بیت مارت دارای 241 عضو است.

bitmart in linkedin

طبق اطلاعات موجود فردی به نام شلدون شیا (Sheldon Xia) در سال 2018 صرافی ارز دیجیتال بیت مارت را تاسیس کرده است.

Sheldon Xia

همچنین دفتر مرکزی این صرافی در نیویورک قرار دارد.

بیت مارت در شبکه‌های اجتماعی

اکانت توییتر این صرافی دارای بیش از 514 هزار نفر دنبال کننده است و در این اکانت فعالیت منظم وجود دارد.

توییتر بیت مارت

صفحه اینستاگرام این صرافی دارای بیش از 30 هزار دنبال کننده است و محتوای آموزشی مناسبی روزانه در این صفحه آپلود می‌شود.

bitmart in inestagram

آموزش تصویری ثبت نام در صرافی بیت مارت

برای ثبت نام در این صرافی، ابتدا در صفحه اصلی روی گزینه Get started کلیک کنید.

در صفحه ایجاد شده مشخصات درخواستی را وارد کنید تا ثبت نام شما تکمیل شود.

ثبت نام در بیت مارت

توجه داشته باشید احراز هویت در این صرافی اجباری است و این صرافی به وضوح اعلام کرده است که به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌دهد، لطفا احتیاط کنید!

سخن پایانی

در این مقاله سعی شد صرافی ارز دیجیتال بیت مارت به دقت برای شما مورد بررسی قرار بگیرد.

باید به این موضوع توجه داشته باشید که سایت این صرافی فیلتر است و با آی‌پی ایران امکان ورود به سایت این صرافی وجود ندارد. البته که ایرانیان امکان استفاده از این پلتفرم را ندارند.

ایران بروکر همواره سعی کرده صداقت را پایه کار خود قرار دهد و بی طرفانه بروکرها و صرافی‌ها را برای شما عزیزان بررسی کند.

موفق و پیروز باشید!

ایران بروکر 

پرسش‌های متداول

آیا می‌توان بدون احراز هویت در صرافی بیت مارت فعالیت کرد؟

خیر، فعالیت در این صرافی نیاز به احراز هویت دارد.

آیا ایرانیان می‌توانند از این صرافی استفاده کنند؟

خیر، به دلیل اجباری بودن احراز هویت در این صرافی و عدم خدمات دهی به کاربران ایرانی، ایرانیان امکان فعالیت در این پلتفرم را ندارند.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (0نظر)