معاملات بورس کالا در کارگزاری باهنر | آیا کارگزای باهنر معتبر است؟
3.7 ( 3 )

ورود به وبسایت اصلی

کارگزاری باهنر | Bahonar

معاملات بورس کالا در کارگزاری باهنر | آیا کارگزای باهنر معتبر است؟

شرکت کارگزاری باهنر از اواخر دهه ۸۰ شروع به فعالیت کرده و تاکنون ۱۹ شعبه دارد. از آنجا که سهامداران این کارگزاری شرکت مس باهنر و شرکت فولاد مبارکه اصفهان که جزو فعالین بزرگ و پر گردش بورس کالا می‌باشند، این کارگزار با داشتن ۱۴ درصد از حجم کل معاملات بورس کالا، رتبه نخست در بین ۸۷ کارگزاری بورس کالای ایران و رتبه الف در معاملات بورس انرژی ایران را دارا است.

سامانه‌های معاملاتی پشتیبانی شده | Ebgo, رایان اکسیر, رایان کلاسیک ۱, صحرا

تاریخ تأسیس :۱۳۸۸/۰۱/۰۸
سامانه معاملات اختصاصی :
احراز هویت آنلاین :
معاملات بورس کالا :
واگذاری اعتبار :
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته

نقد و بررسی کارگزاری باهنر

از ابتدای تاسیس بازار سرمایه داخلی، نیاز به یک پلتفرم مالی واسطه تبدیل به یکی از نیازهای اصلی سرمایه‌گذاران شد. امروزه و پس از گذشت سال‌ها از تاسیس بازار سرمایه داخلی، کارگزاری‌های زیادی در حال فعالیت و خدمات رسانی به کاربران خود هستند. در ادامه به نقد و بررسی یکی از این کارگزاری‌ها یعنی کارگزاری باهنر خواهیم پرداخت.

bahonar broker
صفحه اصلی سایت کارگزاری باهنر

آیا کارگزاری باهنر اعتبار کافی دارد؟

بررسی اعتبار و سابقه یک پلتفرم مالی واسطه جزو مواردی است که باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. زیرا کوچک‌ترین سهل انگاری در این زمینه می‌تواند در آینده باعث از دست رفتن سرمایه کاربران شود.

شرکت کارگزاری باهنر در تاریخ 1382/06/17 تاسیس و در تاریخ 1382/08/06 تحت شماره 211012 با کد شناسه ملی 10102524852 در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به صورت سهامی خاص به ثبت رسید و پس از تجمیع بورس‌های کالایی مجوز فعالیت این کارگزاری به شماره 10701 مورخ 1388/01/08 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار صادر شده است.

شرکت کارگزاری باهنر توسط شرکت مس باهنر با سرمایه اولیه یک میلیارد ریال به ثبت رسیده و در سنوات بعد جزء واحدهای تجاری فرعی شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین صادر شده است.
درحال حاضر نیز به استناد مصوبه مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام مورخ 1399/04/21 این کارگزاری به شرکت سرمایه‌گذاری توکا واگذار گردیده و نهایتا جزء واحدهای گروه شرکت فولاد مبارکه اصفهان قرار گرفته است. 

کارگزاری باهنر در حال حاضر سهمی 0.5 درصد از کل معاملات بازار سرمایه معادل 50,725,297,265,339 ریال را در اختیار دارد و هم اکنون (9 اسفند 1401) در حال فعالیت و ارائه خدمات به کاربران خود است.

کاربران عزیز باید به این نکته توجه داشته باشند که نوسانات قیمتی، بخش جدانشدنی بازارهای مالی هستند و حتی بزرگترین پلتفرم‌های مالی واسطه نیز ممکن است در حین نوسانات شدید بازار نتوانند خواسته‌های کاربران را به خوبی برآورده کنند. در نتیجه اعتبار هیچ پلتفرمی دائمی و قطعی نیست.

ثبت نام و احراز هویت غیر حضوری در کارگزاری باهنر

امروزه و در عصر تکنولوژی بسیاری از فرایندهای مالی در انواع بانک‌ها و موسسات به صورت غیر حضوری انجام می‌شود و وجود خدمات غیر حضوری در یک کارگزاری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بدیهی است این نوع خدمات باعث سهولت و راحتی کاربران در موضوعات مختلف می‌شود.

کارگزاری باهنر خدمات خود از جمله معاملات در بازارهای مختلف، ثبت نام و احراز هویت را به صورت غیر حضوری برای کاربران خود فراهم کرده است و افراد می‌‌توانند بدون نیاز به حضور فیزیکی در شعب این کارگزاری به انجام این فرایندها بپردازند.

خدمات حضوری کارگزاری باهنر

یک کارگزاری با سطح خدمات مناسب باید علاوه بر خدمات غیر حضوری که برای کاربران خود فراهم کرده، در بخش خدمات حضوری نیز خدمات مناسبی برای مشتریان خود ارائه کند زیرا بسیاری از افراد تمایلی به انجام مراحل مختلف مانند ثبت نام و احراز هویت به صورت غیرحضوری ندارند.

کارگزاری باهنر دارای 11 شعبه فیزیکی در سراسر کشور است. با توجه به تعداد استان‌های داخل کشور این تعداد شعبه برای یک کارگزاری داخلی کم است. این کارگزاری در بحث خدمات حضوری نمره مناسبی دریافت نمی‌کند.

امکانات و خدمات کارگزاری باهنر

معاملات اوراق بهادار: در بخش‌های مختلف بازار سرمایه، معاملات اوراق بهادار پرطرفدارترین بخش میان معامله‌گران است. وجود این بخش در یک کارگزاری داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است. کاربران می‌‌توانند با تکمیل مراحل لازم از طریق کارگزاری باهنر به معامله انواع سهام و اوراق بهادار بپردازند.

بورس کالا و انرژی: بورس کالا و انرژی یکی از بازارهای داخلی است که با هدف حذف واسطه‌های موجود تاسیس شده است. یکی از جذابیت‌های این بازار فرایند قیمت گذاری آن است که صرفا بر اساس عرضه و تقاضا صورت می‌گیرد. کارگزاری باهنر امکان معامله در این بازار را برای کاربران خود فراهم کرده است.

خدمات سبدگردانی: ممکن است بعضی افراد به دلیل عدم داشتن وقت و دانش کافی نتوانند در بازار سرمایه به فعالیت بپردازند. در این موارد افراد می‌توانند سرمایه خود را به سبدگردان‌های مختلف بسپارند. کارگزاری باهنر بخش مربوط به سبدگردانی خود برای کاربران مختلف را راه اندازی کرده است.

sabadgardani bahonar

پلتفرم معاملاتی کارگزاری باهنر

پلتفرم معاملاتی یک کارگزاری نقش مهمی در افزایش کیفیت و سرعت معاملات کاربران دارد و وجود یک پلتفرم با محیط کاربری ساده و پرسرعت در یک کارگزاری اهمیت زیادی دارد.

کارگزاری باهنر از طریق پلتفرم آنلاین پلاس به کاربران خود خدمات ارائه می‌‌دهد. آنلاین پلاس نامی آشنا میان معامله‌گران بازار سرمایه داخلی است.

پشتیبانی کارگزاری باهنر

کارگزاری باهنر از طریق تماس تلفنی و چت آنلاین در روزهای شنبه الی چهارشنبه از ساعت 8 الی 16 پاسخگوی سوالات و مشکلات کاربران خود است.

طبق بررسی کارشناس ایران بروکر، پشتیبانی آنلاین این کارگزاری از سرعت پاسخگویی مناسبی برخوردار نیست.

سخن پایانی مقاله بررسی کارگزاری باهنر

با توجه به موارد ذکر شده، کارگزاری باهنر از سابقه و همچنین گردش مالی مناسبی برخوردار است. از طرفی سطح خدمات این کارگزاری می‌تواند برای بخش زیادی از کاربران اعم از حرفه ای و مبتدی مفید باشد.

یکی از معایب این کارگزاری تعداد شعب کم و پشتیبانی ضعیف در بخش خدمات حضوری و غیرحضوری است که ممکن است برای کاربران حرفه‌ای مناسب نباشد.

سوالات متداول مقاله بررسی کارگزاری باهنر

آیا کارگزاری باهنر معتبر است؟

کارگزاری باهنر در سال 1382 تاسیس شده است و در حال حاضر در حال خدمات دهی به کاربران می‌باشد.

آیا خرید خودرو در بورس کالا از طریق کارگزاری باهنر ممکن است؟

بله، کارگزاری باهنر خدمات بورس کالا را برای کاربران خود فراهم کرده است.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (0نظر)