logo
0 ( 0 )

ورود به وبسایت اصلی

کارگزاری سهم آشنا | Sahm Ashena

بررسی اعتبار کارگزاری سهم آشنا | معاملات اوراق بهادار در کارگزاری سهم آشنا

شرکت کارگزاری سهم آشنا یک کارگزار رتبه الف است که بیش از دو دهه سابقه حضور در بازار سرمایه را دارد و تاکنون با پنج تالار اختصاصی در تهران، ۲۶ شعبه فعال در سطح کشور و یک نمایندگی خارج از کشور در شهر تورنتو کانادا و هم‌چنین با تمام مجوز ها و خدمات معاملاتی اعم از بورس کالا و انرژی، سبدگردانی اختصاصی و انواع صندوق‌های متنوع تحت مالکیت و مدیریت خود به مشتریانش خدمات می‌دهد.

سامانه‌های معاملاتی پشتیبانی شده | Ebgo, رایان اکسیر, صحرا

تاریخ تأسیس :۱۳۸۷/۱۱/۰۵
سامانه معاملات اختصاصی :باشگاه
احراز هویت آنلاین :
معاملات بورس کالا :
واگذاری اعتبار :
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته
ایکس چیف

نقد و بررسی کارگزاری سهم آشنا

در مطلب امروز قصد بررسی یکی از کارگزاری‌های داخلی به نام کارگزاری سهم آشنا را داریم. این کارگزاری در سال 1373 تاسیس و راه اندازی شده و وارد عرصه خدمات بازار سرمایه داخلی شده است. با ما در بررسی سطح خدمات و اعتبار این کارگزاری همراه باشید.

کارگزاری سهم آشنا
صفحه اصلی سایت کارگزاری سهم آشنا

بررسی اعتبار و سابقه کارگزاری سهم آشنا

قبل از انتخاب و ثبت نام در هر کارگزاری و یا هر پلتفرم مالی دیگری که قرار است سرمایه و اطلاعات شخصی کاربران را در اختیار داشته باشد، باید از اعتبار و سابقه پلتفرم مورد نظر اطمینان حاصل کرد. کوچک‌ترین سهل‌انگاری در این زمینه ممکن است درآینده باعث بروز ریسک‌های پیش بینی نشده ای برای کاربران شود.

شرکت کارگزاری سهم آشنا به استناد مصوبه مورخ ۱۳۷۱/۰۴/۱۴ هیات مدیره سازمان بورس اوراق بهادار تهران و مجوز شماره ۶٧۵ مورخ ۱۳۷۲/۱۱/۲۴ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در تاریخ ۱۳۷۴/۱۱/۱۰ در اداره ثبت شرکت‌های تهران با شماره ١١٩٣٣٢ به ثبت رسید.

این کارگزاری هم اکنون (5 اسفند 1401) در حال فعالیت است و تاکنون مشکل خاصی برای کاربران خود ایجاد نکرده است. کارگزاری سهم آشنا در حال حاضر سهم 0.6 درصدی از کل معاملات بازار سرمایه را در اختیار دارد که میزان ریالی این مبلغ معادل 68,753,558,272,439 ریال است.

کاربران عزیز باید به این نکته توجه داشته باشند که هر پلتفرم مالی ممکن است در شرایط سخت بازار دچار مشکلاتی شود و در نوسانات شدید بازار در برآورده کردن خواسته‌های کاربران خود ناتوان باشد. لذا اعتبار هیچ پلتفرم مالی قطعی و دائمی نبوده و نخواهد بود.

ثبت نام غیر حضوری در کارگزاری سهم آشنا

وجود خدمات غیر حضوری و آنلاین در یک کارگزاری یا پلتفرم مالی واسطه، موضوع بسیار مهمی به شمار می‌رود زیرا امروزه بیشتر پلتفرم‌های مالی بخش عمده‌ای از خدمات خود را به صورت غیر حضوری ارائه می‌دهند.

کاربران می‌توانند به صورت غیر حضوری و بدون نیاز به حضور فیزیکی تمام مراحل ثبت نام و احراز هویت در کارگزاری سهم آشنا را تکمیل کنند و در این کارگزاری به معامله و خرید و فروش در بازار سرمایه بپردازند.

شعب کارگزاری سهم آشنا در سراسر کشور

در حالی که بیشتر کارگزاری‌های فعال در داخل کشور خدمات غیر حضوری خود را راه اندازی کردند، اما باز هم بخشی ازز افراد تمایلی به ثبت نام به صورت غیر حضوری ندارند. در بحث خدمات حضوری مهم‌ترین مسئله تعداد شعب کارگزاری مورد نظر است.

شعب کارگزاری سهم آشنا در سراسر کشور

کارگزاری سهم آشنا دارای 22 شعبه فعالی در سراسر کشور است (می‌توانید با ورود به این لینک آدرس و مشخصات شعب این کارگزاری را مشاهده کنید). با توجه به تعداد استان‌های داخل کشور این تعداد شعبه برای یک کارگزاری می‌تواند بیشتر باشد. با توجه به این مورد کارگزاری سهم آشنا در بحث ارائه خدمات حضوری نمی‌تواند به تمام کاربران ایرانی خدمت رسانی کند.

خدمات و امکانات کارگزاری سهم آشنا

یکی از مواردی که برای بسیاری از کاربران اعم از حرفه ای و مبتدی از اهمیت بالایی برخوردار است، سطح خدمات پلتفرم مورد نظر است. بدیهی است پلتفرم‌هایی که خدمات بیشتری را برای کاربران خود فراهم کردند از محبوبیت بیشتری برخوردارند.

یکی از پرطرفدارترین بخش‌های هر کارگزاری داخلی، بخش مربوط به معاملات اوراق بهادار و سهام است. کاربران می‌توانند با تکمیل ثبت نام و احراز هویت خود از خدمات کارگزاری سهم آشنا در خرید و فروش اوراق بهادار بهرمند شوند.

علاوه بر اوراق بهادار، بورس کالا و انرژی نیز از محبوبیت زیادی میان معامله‌گران داخلی برخوردار است. یکی از دلایل جذابیت این بازار فرایند قیمت گذاری در آن بوده که صرفا بر اساس عرضه و تقاضا است. کارگزاری سهم آشنا خدمات مربوط به بورس کالا و انرژی را نیز برای کاربران خود فراهم کرده است.

برخی از فعالیت‌های صورت گرفته کارگزاری سهم آشنا در حوزه بورس کالا:

  • اولین کارگزار عرضه کننده در رینگ پتروشیمی
  • عرضه کننده منتخب شرکت پتروشیمی لرستان
  • عرضه کننده منتخب شرکت هلدینگ خلیج فارس
  • عرضه کننده منتخب شرکت پتروشیمی پارس
  • عرضه کننده منتخب شرکت پتروشیمی تندگویان
  • عرضه کننده منتخب شرکت پلیمر کرمانشاه
  • عرضه کننده منتخب شرکت بازرگان کالای باختر
  • عرضه کننده منتخب شرکت ذوب آهن اصفهان

پلتفرم معاملاتی کارگزاری سهم آشنا

پلتفرم معاملاتی یک کارگزاری نقش بسزایی در افزایش کیفیت و سرعت معاملات کاربران دارد و تنوع پلتفرم‌های معاملاتی می‌تواند برای کاربران مفید واقع شود.

کارگزاری سهم آشنا از طریق پلتفرم اکسیر به کاربران خود خدمات می‌دهد.

پشتیبانی کارگزاری سهم آشنا

کارگزاری سهم آشنا از طریق تماس تلفنی در روزهای کاری از ساعت 8 الی 16 پاسخگوی سوالات و مشکلات کاربران و مشتریان خود است.

نبود پشتیبانی آنلاین یکی از معایب این کارگزاری محسوب می‌شود.

سخن پایانی مقاله بررسی کارگزاری سهم آشنا

کارگزاری سهم آشنا از میزان سابقه فعالیت مناسب و قابل قبولی برخوردار است و همچنین سطح خدمات این پلتفرم می‌تواند نیاز تعداد زیادی از کاربران را فراهم کند.

از نبود پشتیبانی آنلاین و همچنین تعداد شعب کم در سراسر کشور می‌توان به عنوان معایب این کارگزاری یاد کرد.

سوالات متداول مقاله بررسی کارگزاری سهم آشنا

آیا کارگزاری سهم آشنا معتبر است؟

کارگزاری سهم آشنا از سال 1374 در حال فعالیت است و تاکنون اختلال یا مشکلی برای کاربران خود ایجاد نکرده است.

پلتفرم معاملاتی کارگزاری سهم آشنا چیست؟

این کارگزاری از طریق پلتفرم اکسیر به کاربران خود خدمات می‌دهد.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (0نظر)