معرفی کارگزاری صبا جهاد | بررسی خدمات کارگزاری صبا جهاد
1 ( 1 )

ورود به وبسایت اصلی

کارگزاری صبا جهاد | Saba Jahad

معرفی کارگزاری صبا جهاد | بررسی خدمات کارگزاری صبا جهاد

شرکت کارگزاری صبا جهاد یک کارگزاری نهادی وابسته شرکت گروه مديريت ارزش سرمايه از شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری است که در نیمه دوم سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را در بازار سرمایه آغاز کرده و تاکنون ۱۰ شعبه آن در کشور دایر است. این کارگزار علاوه بر خدمات معاملات اوراق بهادار و معاملات کالا و انرژی، معاملات اوراق مشتقه را نیز به مشتریان خود ارائه می‌نماید.

سامانه‌های معاملاتی پشتیبانی شده | Ebgo, صحرا, سامانه معاملات آنلاین تدبیرپرداز

تاریخ تأسیس :۱۳۸۷/۱۱/۲۹
سامانه معاملات اختصاصی :
احراز هویت آنلاین :
معاملات بورس کالا :
واگذاری اعتبار :
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته

نقد و بررسی کارگزاری صبا جهاد

صباجهاد یکی از کارگزاری‌های بورس است که با تکیه بر سرمایه انسانی متخصص و با هدف ارائه راهکارهای تخصصی مالی در صنعت واسطه گری مالی و بنگاه‌داری (بازار سرمایه، بازار پول و هلدینگ‌ها) فعالیت می‌کند.
در ادامه به بررسی اعتبار و سابقه کارگزاری صبا جهاد می‌پردازیم.

اعتبار و سابقه کارگزاری صبا جهاد

شرکت کارگزاری صباجهاد در تاریخ 1383/06/08 و با شماره 229185 در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسید و از اول مهرماه همان سال با افتتاح تالار بورس کالای کشاورزی، فعالیت خود را آغاز نمود.

شماره ثبت این شرکت نزد سازمان بورس 10680 است. جمع کل سرمایه ثبت و پرداخت شده این شرکت یک تریلیون ریال است که تمام این مبلغ به سازمان بورس پرداخت شده است. همچنین 98.2 درصد سهام کل این کارگزاری تحت مالکیت شرکت گروه مدیریت ارزش سرمایه است.

اعتبار و سابقه کارگزاری صبا جهاد

این کارگزاری هم اکنون ۰.۸۸ درصد از کل معاملات بورس اوراق بهادار معادل 89,494,222,485,576 ریال را در اختیار خود دارد.

دفتر مرکزی این کارگزاری در تهران، بالاتر از چهار راه ولیعصر، خیابان بزرگمهر، بعد از تقاطع فلسطین ، پلاک 38 قرار دارد.

ثبت نام آنلاین در کارگزاری صبا جهاد

امروزه و با پیشرفت تکنولوژی، بسیاری از فرایندهای اداری و بانکی بدون نیاز به حضور فیزیکی افراد انجام می‌شود و شرکت‌های بزرگ در صدد هستند تا در حد امکان خدمات خود را بدون نیاز به حضور افراد ارائه دهند. در حال حاضر امکان ثبت نام غیر حضوری در اکثر کارگزاری‌ها برای افراد فراهم است و معامله‌گران می‌توانند با آپلود مدارک خود و بدون نیاز به حضور فیزیکی در کارگزاری مورد نظر خود ثبت نام کنند.

ثبت نام آنلاین در کارگزاری صبا جهاد

کارگزاری صباجهاد امکان ثبت نام غیر حضوری را برای کاربران خود فراهم کرده است. علاوه بر این امکان احراز هویت مشتریان نیز به صورت آنلاین توسط این کارگزاری راه اندازی شده است.

شعب کارگزاری صبا جهاد و احراز هویت در محل

برخی افراد به دلیل حفط موارد امنیتی علاقه‌ای به ثبت نام و احراز هویت آنلاین ندارند. از این رو وجود قابلیت ثبت نام در محل برای بعضی از سرمایه‌گذاران از اهمیت بالایی برخوردار است.

کارگزاری صباجهاد دارای 9 شعبه مختلف در سراسر کشور بوده و همچنین امکان ثبت نام و احراز هویت به صورت حضوری در این شعب فراهم شده است و افراد می‌توانند با مراجعه به نزدیک ترین شعبه به محل زندگی خود ثبت نام و احراز هویت خود را انجام دهند تا در این کارگزاری به معامله بپردازند.

خدمات کارگزاری صبا جهاد

در کشور عزیزمان ایران، بیشتر کارگزاری‌های بورسی خدمات مشابه یکدیگر را برای مشتریان فراهم می‌کنند اما بعضی پلتفرم‌ها بر حسب اعتبار و سابقه خود فعالیت بیشتری علاوه بر خرید و فروش سهام در بازار انجام می‌دهند.

کارگزاری صباجهاد در بازار اوراق بهادار فعالیت‌هایی همچون خرید و فروش اوراق بهادار، امکان معاملات عمده و بلوک، توثیق سهام و سهام عدالت را برای کاربران فراهم کرده است.

در بخش کالا و انرژی خدماتی همچون بورس کالا، معاملات آتی و سکه و اوراق سلف موازی وجود دارد.

کارگزاری صباجهاد در بخش تامین مالی هم فعالیت دارد و فعالیت‌های مختلفی مانند پذیرش در بازار سرمایه، صندوق سرمایه گذاری، تامین مالی و تامین مالی جمعی شرکت‌های مختلف را انجام می‌دهد. این موارد می‌تواند نشان دهنده پشتوانه قوی مالی یک کارگزاری باشد.

تغییر کارگزار ناظر در صبا جهاد

در برخی مواقع ممکن است معامله‌گران تصمیم به معامله‌ی سهام خود در یک کارگزاری دیگر گیرند. در این هنگام کاربران باید درخواست تغییر کارگزار ناظر خود را به کارگزاری جدید اعلام کنند. این فرایند در بعضی کارگزاری نیاز به حضور فیزیکی فرد دارد تا با در دست داشتن برگه مالکیت سهم درخواست خود را ثبت کنند. اما این فرایند در بعضی پلتفرم‌ها به صورت آنلاین و بدون نیاز به حضور فرد انجام می‌شود.

کارگزاری صباجهاد امکان تغییر کارگزار ناظر را به صورت آنلاین برای کاربران خود فراهم کره است و کاربران می‌توانند بدون داشتن برگه مالکیت سهم و مراجعه حضوری در سیستم معاملاتی صباجهاد درخواست تغییر کارگزار ناظر خود را ثبت کنند تا سهم مورد نظر پس از حداکثر یک روز کاری در سیستم صباجهاد قابل معامله باشد.

پشتیبانی کارگزاری صبا جهاد

تقریبا همه کارگزاری‌های بورس و اوراق بهادار در کشور از پشتیبانی تلفنی برای ارتباط با مشتریان خود استفاده می‌کنند و مواردی مانند پشتیبانی آنلاین در این کارگزاری‌ها وجود ندارد.

پشتیبانی تلفنی کارگزاری صباجهاد در روزهای شنبه تا چهارشنبه و از ساعت 8 الی 16 آماده خدمتگذاری به مشتریان است.

پلتفرم معاملاتی کارگزاری صباجهاد

در ایران برای معاملات سهام چند سیستم معامله ثابت و پر طرفدار مانند آنلاین پلاس و اکسیر وجود دارد که اکثر کارگزاری‌های موجود از آن‌ها برای خدمات دهی به کاربران استفاده می‌کنند. اما در این میان بعضی کارگزاری‌ها سیستم معاملاتی مخصوص به خود را دارند.

پلتفرم معاملاتی کارگزاری صباجهاد

کارگزاری صباجهاد از سامانه آنلاین پلاس که یکی از پرطرفدار ترین سامانه‌های معاملات اوراق بهادار محسوب می‌شود برای خدمات دهی به کاربران خود استفاده می‌کند. آنلاین پلاس یک محیط ساده و کاربر پسند دارد و هم اکنون تعداد زیادی معامله‌گر در داخل کشور از آن استفاده می‌کنند.

بازارگردانی در بازار سرمایه

بعضی کارگزاری‌ها با استفاده از سرمایه و پشتوانه مالی که در دسترس دارند به عنوان بازارگردان سهم‌های مختلف در بازار عمل می‌کنند. بازارگردان‌ها طبق قراردادها و تعهدات خود وظایف مختلفی در هر سهم دارند که باید به آنان عمل کنند.

صندوق بازارگردانی کارگزاری صباجهاد بازارگردانی 20 سهم مختلف در بازار سرمایه را بر عهده دارد که این تعداد برای یک کارگزاری میزان مناسبی است و نشان از اعتبار و نفوذ این کارگزاری در محیط معاملات اوراق بهادار است.

اپلیکیشن کارگزاری صباجهاد

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی امروزه اکثر مردم فعالیت‌های روزمره خود را با تلفن همراه خود انجام می‌دهند. از این رو کمپانی‌های بزرگ خدمات خود را در قالب اپلیکیشن اختصاصی برای سیستم عامل‌های مختلف به کاربران ارائه می‌‌دهند.

صباجهاد این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده که با نصب اپلیکیشن همراه پلاس و وارد کردن نام کارگزاری و اطلاعات خود در این بستر به انجام معاملات خود بپردازند.

شرایط واگذاری اعتبار در کارگزاری صبا جهاد

بیشتر کارگزاری‌های بورس و اوراق بهادار در ایران، تحت شرایطی معین و با توجه به گردش حساب و میزان موجودی سهم هر فرد، به معامله‌گران اعتبار معاملاتی اهدا می‌کنند تا با مبلغی بیشتر از موجودی خود به معامله بپردازند.

طبق بررسی و تحقیق کارشناس ایران بروکر، کارگزاری صباجهاد با توجه به گردش حساب فرد و همچنین موجودی سبد (پورتفو) به مشتریان خود اعتبار اهدا می‌کند. حداکثر اعتبار پرداختی به مشتریان، به میزان 60 درصد از سبد سهام آنان می‌باشد. برای دریافت اعتبار باید با پشتیبانی تلفنی کارگزای در ارتباط باشید.

البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که با دریافت اعتبار سهم‌های شما در کارگزاری مورد نظر فریز (قفل) شده و امکان انتقال آن با استفاده از تغییر کارگزار ناظر به کارگزاری دیگری را ندارید.

پشتیبانی کارگزای صباجهاد

عملکرد پرسرعت و مناسب پشتیبانی یک پلتفرم معاملاتی نقش بسزایی در افزایش کیفیت خدمات و همچنین رضایت مشتریان دارد. بر اساس بررسی کارشناس ایران بروکر پشتیبانی تلفنی کارگزاری صباجهاد از سرعت و ادبیات پاسخگویی مناسبی برخوردار است.

سخن پایانی مقاله بررسی کاگزاری صبا جهاد

کارگزاری صباجهاد یکی از کارگزاری‌های بورس و اوراق بهادار است که در سال ۱۳۸۳ مشغول به فعالیت در این حوضه شد. یکی از مزایای مهم این کارگزاری داشتن پلتفرم معاملاتی آنلاین پلاس است که می‌توان از آن در تلفن‌های همراه اندروید و آی او اس نیز استفاده کرد. از معایب این کارگزاری نیز می‌توان به عدم داشتن پشتیبانی آنلاین اشاره کرد.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (0نظر)