آیا کارگزاری خوارزمی معتبر است؟ | بررسی سطح خدمات کارگزاری خوارزمی
0 ( 0 )

ورود به وبسایت اصلی

کارگزاری آینده نگر خوارزمی | Ayande Negar Kharazmi

آیا کارگزاری خوارزمی معتبر است؟ | بررسی سطح خدمات کارگزاری خوارزمی

شرکت کارگزاری آینده نگر خوارزمی از سال ۱۳۸۵ با نام کارگزاری تحلیل‌گران بصیر وارد بازار سرمایه شد و در سال ۱۳۹۲ با انتقال سهام مدیریتی این شرکت به گروه سرمایه گذاری خوارزمی به کارگزاری آینده نگر خوارزمی تغییر نام داد. این کارگزار تا به امروز با داشتن ۹ شعبه در سراسر ایران توانسته است نزدیک به یک درصد از حجم معاملات آنلاین را به خود اختصاص دهد.
تاریخ تأسیس :۱۳۸۷/۱۰/۱۰
سامانه معاملات :تدبیر
سهام معاملات :
معاملات بورس کالا :
واگذاری اعتبار :
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته

نقد و بررسی کارگزاری آینده نگر خوارزمی

برای معامله و فعالیت در بازار سرمایه داخلی، سرمایه‌گذاران باید یک کارگزاری را به عنوان واسطه میان خریدار و فروشنده انتخاب کرده تا به فعالیت در آن بستر بپردازد. در مطلب امروز به بررسی سطح خدمات کارگزاری خوارزمی و نکات مثبت و منفی آن خواهیم پرداخت.

کارگزاری خوارزمی
صفحه اصلی سایت کارگزاری خوارزمی

آیا کارگزاری خوارزمی معتبر است؟

یکی از مهم‌ترین مسائل در هر پلتفرم مالی، اعتبار و سابقه آن است. طبیعتا فعالیت در یک پلتفرم با اعتبار و سابقه ناکافی برای کاربران خوشایند نبوده و به علاوه فعالیت در پلتفرم‌هایی که اعتبار کمی دارند، ممکن است سرمایه کاربران را به خطر بیندازد.

کارگزاری آینده نگر خوارزمی (سهامی خاص) در تاریخ 1385/02/06 تحت عنوان کارگزاری تحلیلگران بصیر (سهامی خاص) با شماره 6365 در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری زنجان ثبت شد و در تاریخ 1387/10/10 با شماره 10652 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسید و فعالیت رسمی خود را در بازار سرمایه ایران آغاز نمود.

بر اساس مصوبات هیات مدیره شرکت در تاریخ 1391/11/28 با موضوع تغییرات سهامداری، 60 درصد سهام شرکت به گروه سرمایه گذاری خوارزمی انتقال یافت و بر همین اساس، شرکت در تاریخ 1392/04/12 به کارگزاری آینده نگر خوارزمی تغییر نام داد. همچنین بر اساس مصوبات هیات مدیره شرکت در تاریخ 1397/02/25 الباقی سهام شرکت به گروه سرمایه گذاری خوارزمی انتقال یافت و در حال حاضر شرکت گروه خدمات بازار سرمایه الگوریتم از شرکت‌های زیر مجموعه گروه سرمایه گذاری خوارزمی با دارا بودن 99/9987 درصد سهام کارگزاری به عنوان سهامدار عمده شرکت شناخته می‌شود.

kharazmi broker.

این کارگزاری هم اکنون (7 اسفند 1401) در حال فعالیت و ارائه خدمات به مشتریان خود است و سهمی 1.7 درصدی از کل معاملات بازار سرمایه داخلی را در اختیار دارد. میزان ریالی این سهم مبلغی در حدود 175,149,518,510,767 ریال است.

در بحث اعتبار سنجی پلتفرم‌های مالی لازم است یک ارائه مظر منطقی و عاقلانه صورت بگیرد. زیرا به دلیل نوسانات شدید بازارهای مالی هر پلتفرم مالی ممکن است دچار مشکل شود. لذا اعتبار هیچ پلتفرمی دائمی و قطعی نیست.

خدمات غیر حضوری در کارگزاری خوارزمی

وجود خدمات آنلاین و غیر حضوری در یک کارگزاری بورسی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا امروزه 90 درصد معامله‌گران بازار سرمایه داخلی، معاملات خود را در پلتفرم‌های آنلاین و به صورت غیر حضوری انجام می‌دهند.

کارگزاری خوارزمی خدمات خود از جمله معاملات، ثبت نام و احراز هویت را به صورت غیر حضوری برای کاربران فراهم کرده و سرمایه‌گذاران می‌توانند بدون نیاز به حضور فیزیکی در این کارگزاری به فعالیت بپردازند.

شعب کارگزاری خوارزمی در سراسر کشور

باتوجه به آنکه برای برخی از سرمایه‌گذاران، ثبت نام و احراز هویت بصورت غیرحضوری مقدور نیست، برخی کاربران تمایل دارند این فرایندها را به صورت حضوری تکمیل کنند. در این موضوع یکی از مهم‌ترین مسائل پراکندگی شعبات در کارگزاری مورد نظر است.

کارگزاری خوارزمی دارای 8 شعبه فعال در سراسر کشور است که در حال خدمات دهی به مشتریان هستند. با توجه به پراکندگی استان‌ها در سراسر کشور این تعداد شعبه برای یک کارگزاری بورسی مناسب نیست و کارگزاری خوارزمی نمره مناسبی در بحث خدمات حضوری دریافت نمی‌کند.

خدمات و امکانات کارگزاری خوارزمی

یکی از پرطرفدارترین بخش‌ها در کارگزاری‌های داخلی، معاملات اوراق بهادار است. در بازار اوراق بهادار، سهام شرکت‌های مختلف در صنایع گوناگون قابل معامله است و افراد می‌‌توانند از نوسان این سهام‌ها به سود دهی برسند. کارگزاری خوارزمی این خدمت را برای کاربران خود فراهم کرده است.

علاوه بر بازار معاملات اوراق بهادار، بازارهای دیگری نیز در بازار سرمایه داخلی وجود دارد. یکی از این بازارها، بورس کالا و انرژی است. در این بازار برخی کالاها و مشتقات انرژی قابل معامله است. کاربران می‌توانند با تکمیل مراحل لازم در کارگزاری خوارزمی به معامله در بورس کالا از طریق این کارگزاری بپردازند.

پلتفرم کارگزاری خوارزمی

یکی از معایب کارگزاری‌های فعال در داخل کشور عدم تنوع پلتفرم‌های معاملاتی است. این موضوع درحالی است که صرافی‌ها و بروکرهای بین المللی از تنوع مناسبی در پلتفرم‌های معاملاتی برخوردار هستند.

کارگزاری خوارزمی از طریق سامانه آنلاین پلاس که نامی آشنا میان معامله‌گران داخلی است، به کاربران خود خدمات ارائه می‌‌دهد.

پشتیبانی کارگزاری خوارزمی

پشتیبانی نقش مهمی در یک پلتفرم مالی را ایفا می‌کند. وجود یک پشتیبانی قدرتمند و سریع می‌تواند از ایجاد ریسک‌های پیش‌بینی نشده در حین معاملات جلوگیری کند.

کارگزاری خوارزمی از طریق تماس تلفنی در روزهای کاری از ساعت 8 الی 16 پاسخگوی سوالات و مشکلات کاربران خود است.

با توجه به نبود پشتیبانی آنلاین، سطوح پشتیبانی این کارگزاری نمره خوبی را دریافت نمی‌کند.

جمع بندی مقاله بررسی کارگزاری خوارزمی

کارگزاری خوارزمی در بررسی انجام شده توسط ایران بروکر نمره قابل قبولی را در سطح خدمات دریافت می‌کند و کاربران می‌توانند با توجه به نیازهای خود در این کارگزاری فعالیت کنند.

نبود پشتیبانی آنلاین و تعداد شعب کم جزو موارد منفی این کارگزاری هستند که ممکن است برای برخی کاربران خوشایند نباشد.

سوالات متداول مقاله بررسی کارگزاری آینده نگر خوارزمی

آیا کارگزاری خوارزمی معتبر است؟

کارگزاری خوارزمی در سال 1385 تاسیس شده و هم کنون در حال فعالیت است.

پلتفرم معاملاتی کارگزاری خوارزمی چیست؟

کارگزاری خوارزمی از طریق پلتفرم آنلاین پلاس به کاربران خود خدمات می‌‌دهد.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (1نظر)

فیلتر کردن پاک کردن همه
مرتب سازی
نیما سنگ سفیدی ۰۵ مرداد ۱۴۰۲

اصلا فکرشو نمیکردم انقدر سریع سود کنم، واقعا که رمز ارز معجزه میکنه، مخصوصا تو اقتصاد ما!