تحلیل طلا

تحلیل تکنیکال طلا | رویدادهای مهم هفته آینده

تحلیل طلا

مطالعه در 4 دقیقه

قیمت طلا در روز دوشنبه افزایش پیدا کرد و از پایین‌ترین سطح دو هفته‌ای خود فاصله گرفت. این افزایش قیمت در حالی رخ داد که معامله‌گران منتظر انتشار گزارش تورم آمریکا در اواخر این هفته هستند و احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را در نظر می‌گیرند.

مت سیمپسون (Mat Simpson)، تحلیلگر ارشد سیتی ایندکس، معتقد است که طلا قبل از رسیدن به محدوده 2280 تا 2300 دلاری، می‌تواند شاهد یک جهش کوتاه‌مدت باشد. با این حال، او هشدار می‌دهد که در صورت ادامه عملکرد قوی شاخص‌های اقتصادی آمریکا، طلا می‌تواند مجدداً با کاهش قیمت روبرو شود.

سیمپسون در ادامه می‌گوید که با توجه به تمایل فدرال رزرو به حفظ سیاست «نرخ بهره بالا برای مدت طولانی‌تر»، بعید به نظر می‌رسد که شاهد ثبت رکورد جدیدی در قیمت طلا باشیم.

انتشار صورتجلسه فدرال رزرو در هفته گذشته نشان داد که ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا بانک مرکزی به هدف تورم 2 درصدی خود برسد.

با این حال، معامله‌گران نسبت به کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال 2024 تردید کمتری دارند. بر اساس داده‌های CME FedWatch Tool، احتمال کاهش نرخ بهره تا ماه نوامبر 62 درصد است.

از نظر تحلیلگران تکنیکال، طلا می‌تواند تا سطح 2352 دلار به ازای هر اونس افزایش یابد و در صورت عبور از این سطح، به سمت 2363 دلار حرکت کند.

در بازارهای فیزیکی، تقاضای طلا در هند پس از اصلاح قیمت‌ها از بالاترین سطح خود، اندکی بهبود یافت. با این حال، تقاضای خرده‌فروشی همچنان پایین‌تر از حد نرمال است و این موضوع فشار فروشندگان را بر قیمت طلا افزایش داده است.

هفته آینده در اقتصاد آمریکا

تمرکز بر نظرات سیاست‌گذاران فدرال رزرو: در حالی که تقویم اقتصادی آمریکا در نیمه اول هفته آینده خالی از رویدادهای مهم است، توجه فعالان بازار به اظهارات مقامات فدرال رزرو معطوف خواهد شد. احتمال اینکه فدرال رزرو نرخ بهره را در سپتامبر بدون تغییر نگه دارد، حدود 50 درصد است. اگر مقامات فدرال رزرو نشان دهند که منتظر چند ماه متوالی داده‌های تورم مطلوب قبل از کاهش نرخ‌ بهره هستند، دلار می‌تواند تقویت شود و قیمت طلا (XAU/USD) بیشتر کاهش یابد.

دومین برآورد GDP: روز پنجشنبه، دومین برآورد از داده‌های تولید ناخالص داخلی (GDP) سه‌ماهه اول توسط دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده (BEA) منتشر خواهد شد. بازنگری مثبت در این داده‌ها می‌تواند از ارزش دلار حمایت کند.

شاخص PCE: شاخص ‌هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) برای ماه آوریل روز جمعه توسط BEA منتشر می‌شود. اگر این شاخص در ماه آوریل 0.4 درصد یا بیشتر افزایش یابد، می‌تواند انتظارات برای عدم تغییر نرخ بهره فدرال رزرو در سپتامبر را تقویت کند و دلار را در آستانه پایان هفته رشد دهد. از سوی دیگر، انتشار 0.2 درصد یا کمتر می‌تواند خوش‌بینی به از سرگیری روند نزولی تورم را احیا کند و قیمت طلا را افزایش دهد.

تحلیل تکنیکال طلا

از نظر تکنیکال، طلا در تایم‌فریم‌های روزانه و 4 ساعته در حال نوسان در محدوده‌ای است که در تحلیل‌های قبلی مشخص شده بود و تغییر قابل‌توجهی در آن رخ نداده است. برای بررسی تحلیل قبلی روی این لینک کلیک کنید.

به طور خلاصه، تغییر ساختار در چارت ۴ ساعته رخ داده ‌که می‌تواند باعث اصلاح بیشتر در تایم‌ فریم‌های بالاتر شود.

چارت ۴ ساعته طلا

در چارت ۱ ساعته قیمت در حال حرکت به سمت مقاومت ۲۳۶۶ دلار است و واکنش قیمت در این محدوده را باید زیر نظر گرفت. زمانی می‌توان با موج نزولی پیش رفت که آخرین کف ساخته شده توسط قیمت شکسته شود.

چارت ۱ ساعته طلا

هیچ تحلیل قطعی در مورد بازارهای مالی وجود ندارد. تمامی موارد ذکر شده صرفاً به منظور اطلاع‌رسانی منتشر گردیده و این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید یا فروشی برای معامله‌گران محسوب نمی‌شود. افراد باید نسبت به ریسک‌های ذاتی بازارهای مالی آگاهی داشته باشند و قبل از اقدام به هرگونه سرمایه‌گذاری از تصمیم خود مطمئن شوند. ایران بروکر نسبت به ضرر و زیان احتمالی شما هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

تحلیلگر، معامله‌گر، خالق محتوا

مقالات بیشتر از این نویسنده

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید