تحلیل طلا

تحلیل تکنیکال طلا | دلایل رشد این هفته طلا

تحلیل طلا

مطالعه در 3 دقیقه

قیمت طلا در معاملات سشن آسیا روز جمعه با افزایش روبرو شد. دلیل این افزایش قیمت، ضعیف شدن بازار کار آمریکا بود که باعث کاهش ارزش دلار و اوراق خزانه‌داری آمریکا شد و در نتیجه، ارزش فلزات گرانبها را بالا برد. انتظار می‌رود قیمت طلا تا پایان هفته بیش از ۲ درصد افزایش پیدا کند و به اولین رشد هفتگی خود بعد از سه هفته برسد، اما قیمت هنوز از رکوردهای ثبت شده در اواخر آوریل پایین‌تر است.

چرا بازار کار آمریکا روی طلا تاثیر می‌گذارد؟

افزایش قیمت طلا با انتشار داده‌های روز پنجشنبه در آمریکا آغاز شد. این اطلاعات نشان داد تعداد افرادی که برای اولین بار درخواست بیمه بیکاری کرده‌اند، بیشتر از حد انتظار بوده است. این رقم به 231 هزار نفر رسید، در حالی که انتظار می‌رفت 210 هزار نفر باشد.

این افزایش، همراه با تعداد کمتر از حد انتظار مشاغل ایجاد شده در ماه آوریل (175 هزار شغل)، باعث تقویت این باور شده که فدرال رزرو ممکن است برای تقویت رشد اقتصادی، نرخ بهره را زودتر کاهش دهد.

با توجه به ابزار FedWatch CME، دیدگاه معامله‌گران کمی تغییر کرده و حالا احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه سپتامبر تقریبا 50 درصد است.

ناآرامی‌های سیاسی و تقاضا برای طلا به عنوان پناهگاه امن

عدم برقراری آتش‌بس بین رژیم صهیونیستی و حماس، در کنار اعمال تعرفه‌های تجاری جدید آمریکا بر چین، باعث افزایش تقاضا برای دارایی‌های امن مانند طلا شده است. گزارشاتی مبنی بر اینکه آمریکا ممکن است فروش سلاح به اسرائیل را در پاسخ به اقدامات این کشور در غزه متوقف کند، بر ابهامات ژئوپلیتیکی که باعث جذابیت طلا به عنوان پناهگاه امن می‌شود، افزوده است.

پیش‌بینی‌های اقتصادی و بازار طلا

در آینده، توجه بازار به شاخص‌های اقتصادی است که می‌تواند بر تصمیمات فدرال رزرو در مورد نرخ بهره تأثیر بگذارد. شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات متحده و شاخص اولیه احساسات مصرف‌کننده دانشگاه میشیگان برای ماه می که انتظار می‌رود از 77.2 در آوریل به 76.0 کاهش یابد، مورد توجه قرار خواهند گرفت.

تحلیل تکنیکال طلا

در نمودار هفتگی طلا، شاهد تشکیل یک کندل صعودی در سطح ۲۳۷۰ دلار هستیم. این کندل نشان‌دهنده قدرت خریداران در بازار است و می‌تواند پیش‌‌زمینه‌ای برای افزایش قیمت طلا در هفته‌های آینده باشد.

در این تایم‌فریم، سطح ۲۳۴۷ دلار به عنوان سطح حمایتی و ناحیه‌ای برای پولبک عمل می‌کند.

چارت هفتگی طلا

در تایم‌فریم روزانه نیز قیمت توانایی شکست اوردر بلاک صعودی را نداشت و از آن ناحیه به بالا برگشت. این ناحیه سطح 0.5 فیبوناچی هم محسوب می‌شد؛ بنابراین عبور از این ناحیه برای اصلاح بیشتر نیاز بود.

اکنون یکی از سناریوهای محتمل پولبک به حمایت ۲۳۴۴ دلار و سپس صعود مجدد است، واکنش قیمت در این ناحیه را باید زیر نظر گرفت.

چارت روزانه طلا

هیچ تحلیل قطعی در مورد بازارهای مالی وجود ندارد. تمامی موارد ذکر شده صرفاً به منظور اطلاع‌رسانی منتشر گردیده و این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید یا فروشی برای معامله‌گران محسوب نمی‌شود. افراد باید نسبت به ریسک‌های ذاتی بازارهای مالی آگاهی داشته باشند و قبل از اقدام به هرگونه سرمایه‌گذاری از تصمیم خود مطمئن شوند. ایران بروکر نسبت به ضرر و زیان احتمالی شما هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید