تحلیل طلا

تحلیل تکنیکال طلا | XAUUSD در مسیر صعود

تحلیل طلا

مطالعه در 3 دقیقه

رشد چشمگیر طلا در سال جاری ادامه دارد و ING پیش بینی می‌کند این روند تا پایان سال 2024 نیز تداوم یابد.

این فلز گرانبها که در سال گذشته بیش از 15 درصد افزایش یافته، به دلیل تقاضای قوی برای دارایی‌های امن در بحبوحه تنش‌های ژئوپلیتیکی و ابهامات اقتصاد کلان، به رشد خود ادامه داده است.

تقاضای فزاینده بانک‌های مرکزی به منظور تنوع‌بخشی به ذخایر و افزایش نگرانی‌ها در مورد رکود احتمالی، طلا را در سطوح بالای 2300 دلار در هر اونس نگه داشته است.

با وجود افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا، که معمولاً عامل فشار بر قیمت طلا است، این فلز گرانبها به دلیل کاهش احتمالی نرخ بهره در آینده و تضعیف ارزش دلار، همچنان جذاب باقی مانده است.

کاهش نرخ بهره، عاملی حمایتی برای طلا

کاهش احتمالی نرخ بهره در ایالات متحده، که به دلیل تضعیف شاخص‌های اقتصادی کلیدی قوت گرفته است، چشم‌انداز را برای طلا روشن‌تر می‌کند.

کاهش هزینه‌ها، طلا را جذاب‌تر می‌کند و می‌تواند عاملی محرک برای افزایش قیمت آن باشد. تحلیلگران ING معتقدند که فدرال رزرو در اولین اقدام خود در سپتامبر، نرخ بهره را کاهش خواهد داد و به دنبال آن تا تابستان آینده دو کاهش دیگر نرخ در نظر دارد.

تحلیل تکنیکال طلا

در تحلیل قبلی اشاره شد که طلا در حال نزدیک شدن به مقاومت کلیدی خود در سقف قیمتی است اما احتمال اصلاح قیمت قبل از ادامه روند صعودی وجود دارد. این موضوع به درستی اتفاق افتاد و طلا با یک افت قیمت موقت روبرو شد.

با این حال، نکته قابل توجه واکنش مثبت طلا به سطح حمایتی بود. طلا پس از برخورد به این سطح حمایتی، تا حدی افزایش قیمت را تجربه کرد و بار دیگر عزم خود برای ادامه روند صعودی را به اثبات رساند.

چارت ۴ ساعته طلا

این حرکت صعودی با کندل‌های نسبتا قوی‌ای همراه است بنابراین می‌توان انتظار رشد این فلز گران‌بها را داشت اما در صورتی که حمایت ۲۳۵۰ دلار به هر دلیلی شکسته شود، این سناریوی صعود باطل و قیمت درگیر اصلاحی عمیق‌تر خواهد شد.

هیچ تحلیل قطعی در مورد بازارهای مالی وجود ندارد. تمامی موارد ذکر شده صرفاً به منظور اطلاع‌رسانی منتشر گردیده و این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید یا فروشی برای معامله‌گران محسوب نمی‌شود. افراد باید نسبت به ریسک‌های ذاتی بازارهای مالی آگاهی داشته باشند و قبل از اقدام به هرگونه سرمایه‌گذاری از تصمیم خود مطمئن شوند. ایران بروکر نسبت به ضرر و زیان احتمالی شما هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

تحلیلگر، معامله‌گر، خالق محتوا

مقالات بیشتر از این نویسنده

مقالات منتخب سردبیر

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید