تحلیل طلا

تحلیل تکنیکال طلا | رویدادهای مهم اقتصادی این هفته

تحلیل طلا

مطالعه در 2 دقیقه

در حالی که اوایل این هفته در ایالات متحده داده‌های اقتصادی با اهمیت بالایی منتشر نمی‌شود، دو رویداد کلیدی می‌توانند نوسانات بازار را رقم بزنند:

تمرکز بر جروم پاول: پاول در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در کنگره حاضر می‌شود و به سوالات مربوط به سیاست پولی، اقتصاد و مسائل سیاسی می‌پردازد.

اگرچه انتظار نمی‌رود پاول در مورد چشم‌انداز سیاست پولی صحبت جدیدی داشته باشد، لحن و تأکیدات او می‌تواند بر تمایلات ریسک بازار و در نتیجه بر طلا تأثیر بگذارد.

با توجه به نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری، سوالات قانونگذاران احتمالا حول محورهایی مانند تورم، بیکاری و سیاست مهاجرت خواهد بود.

گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ماه ژوئن: این گزارش که روز پنجشنبه منتشر می‌شود، نرخ تورم را در ایالات متحده اندازه‌گیری می‌کند.

  • پیش‌بینی می‌شود CPI ماهانه 0.1 درصد افزایش یابد و در مقایسه با ماه می بدون تغییر باشد.
  • افزایش بیشتر از حد انتظار ‌CPI می‌تواند نشان‌دهنده افزایش احتمالی نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه سپتامبر باشد و به طور موقت ارزش دلار را تقویت کند.

در مقابل، اگر نرخ تورم کمتر از حد انتظار باشد، می‌تواند منجر به کاهش بازدهی اوراق قرضه و افزایش قیمت طلا (XAU/USD) شود.

تحلیل تکنیکال طلا

در چارت روزانه و هفتگی طلا، کندل پر قدرت صعودی، گمانه‌زنی‌ها به سمت سقفی جدید را افزایش داده است. برای رسیدن طلا به ATH، سدی محکم از ۲۴۱۰ تا ۲۴۴۹ دلار در مقابل آن قرار گرفته است؛ قیمت در حال نزدیک شدن به این محدوده است.

احتمالا گذر از ناحیه ذکر شده به آسانی صورت نمی‌گیرد مگر آنکه فاندی قوی در جهت تقویت طلا عرضه را تضعیف و سفارشات جدید و بزرگی را اضافه کند.

چارت روزانه طلا

احتمالاً قبل از اینکه طلا به این سطح مقاومتی کلیدی برسد، شاهد اصلاح قیمتی به سمت سطوحی که در نمودار مشخص شده‌اند، باشیم.

چارت ۴ ساعته طلا

هیچ تحلیل قطعی در مورد بازارهای مالی وجود ندارد. تمامی موارد ذکر شده صرفاً به منظور اطلاع‌رسانی منتشر گردیده و این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید یا فروشی برای معامله‌گران محسوب نمی‌شود. افراد باید نسبت به ریسک‌های ذاتی بازارهای مالی آگاهی داشته باشند و قبل از اقدام به هرگونه سرمایه‌گذاری از تصمیم خود مطمئن شوند. ایران بروکر نسبت به ضرر و زیان احتمالی شما هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

تحلیلگر، معامله‌گر، خالق محتوا

مقالات بیشتر از این نویسنده

مقالات منتخب سردبیر

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید