تحلیل یورو دلار

تحلیل تکنیکال یورو | کاهش انتظارات تورمی

تحلیل یورو دلار

مطالعه در 2 دقیقه

بر اساس نظرسنجی ماهانه انتظارات مصرف‌کننده که توسط بانک مرکزی اروپا در روز سه‌شنبه منتشر شد، انتظارات تورمی برای یورو در ۱۲ ماه آینده کاهش یافته است. این رقم از ۳ درصد در ماه مارس به ۲/۹ درصد در ماه آوریل رسیده است.

کاهش انتظارات تورمی به پایین‌ترین سطح خود از سپتامبر ۲۰۲۱ رسیده است. انتظارات برای تورم در سه سال آینده نیز از ۲/۵ درصد به ۲/۴ درصد کاهش یافته که هنوز بالاتر از هدف ۲ درصدی بانک مرکزی اروپا است.

جالب توجه است که نسل جوان‌تر به طور مداوم انتظارات تورمی پایین‌تری نسبت به افراد مسن‌تر دارند. با این حال، گرایش به درک تورم در بین گروه‌های سنی مختلف در حال همگرایی است.

در حالی که انتظارات درآمدی بدون تغییر باقی مانده است، نگرانی‌ها از رشد اقتصادی تا حدی فروکش کرده است. مصرف‌کنندگان پیش‌بینی می‌کنند که اقتصاد در سال آینده ۰/۸ درصد رشد خواهد کرد، در حالی که در ماه قبل این رقم ۱/۱ درصد بود.

در مورد بازار کار، انتظار می‌رود نرخ بیکاری ثبات داشته باشد.

تحلیل تکنیکال یورو

پس از شکستن مقاومت خط روند در تایم‌فریم ۴ ساعته، شاهد افزایش قیمت یورو به سطوح بالاتر بودیم. قیمت سپس به ناحیه حمایتی ۱/۰۸۱۰ واکنش نشان داد و در حال رسیدن به آخرین قله خود است. یورو اگر موفق به شکست این سطح شود،‌ احتمالا تا خط روند نزولی روزانه رشد خواهد کرد.

چارت ۴ ساعته یورو دلار

تصویر زیر خط روند نزولی روزانه است. این سطح، هم ناحیه مقاومتی است هم محدوده روانی یعنی ۱/۱۰۰۰ و هم تقاطع خط روند با این دو ناحیه. بنابراین می‌توان انتظار واکنش از این محدوده را داشت.

چارت روزانه یورو دلار

هیچ تحلیل قطعی در مورد بازارهای مالی وجود ندارد. تمامی موارد ذکر شده صرفاً به منظور اطلاع‌رسانی منتشر گردیده و این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید یا فروشی برای معامله‌گران محسوب نمی‌شود. افراد باید نسبت به ریسک‌های ذاتی بازارهای مالی آگاهی داشته باشند و قبل از اقدام به هرگونه سرمایه‌گذاری از تصمیم خود مطمئن شوند. ایران بروکر نسبت به ضرر و زیان احتمالی شما هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

تحلیلگر، معامله‌گر، خالق محتوا

مقالات بیشتر از این نویسنده

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید