تحلیل طلا

نظرسنجی هفتگی کیتکو درباره پیش بینی قیمت طلا | ۲۸ آبان ۱۴۰۲

تحلیل طلا

مطالعه در 3 دقیقه

در هفته گذشته ۱۲ نفر از تحلیلگران وال استریت در این نظرسنجی شرکت کردند. ۳ کارشناس معادل ۲۵ درصد منتظر افزایش قیمت طلا در هفته پیش رو هستند. یکی از کارشناسان منتظر کاهش قیمت است و ۶۷ درصد از کارشناسان برای طلا یک روند رنج را انتظار دارند.

همچنین ۵۹۵ نفر از تحلیلگران خرد در این نظرسنجی شرکت کردند، که به طور کلی نسبت به هفته گذشته، به آینده طلا خوشبین‌تر هستند. ۶۶ درصد از این افراد منتظر افزایش قیمت طلا در هفته آینده هستند، در حالی که فقط ۲۱ درصد از آنان منتظر روند نزولی هستند. ۱۳ درصد نیز روند طلا را برای هفته آینده خنثی پیش بینی کردند.

گزارش هفتگی تحلیل طلا کیتکو

همانطور که مشاهده کردید در این نظرسنجی سرمایه‌گذاران خرد منتظر روند صعودی هستند، در حالی که تحلیلگران وال استریت برای این فلز زرد یک روند رنج را پیش بینی کردند.

طلا در هفته گذشته به طور پیوسته افزایش یافت و پس از انتشار اطلاعات اقتصادی، قیمت‌ها بیشتر هم شدند، اما پس از حرکت‌های قوی و ناگهانی در یک ماه گذشته، روند قیمت فلزات گرانبها منظم‌تر شد. آخرین نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نیوز نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی تمایل زیادی نسبت به افزایش قیمت در هفته آینده دارند، در حالی که دقیقاً همان نسبت از تحلیلگران بازار به ارزیابی خنثی از چشم‌انداز کوتاه‌مدت فلز زرد روی آورده‌اند.

دانیل پاویلونیس (Daniel Pavilonis)، کارگزار ارشد کالا در RJO Futures، به دلیل کاهش ریسک ژئوپلیتیکی، دوره تثبیت طولانی مدت را برای قیمت طلا پیش بینی می‌کند. او می‌گوید:

ما به باند بالای این محدوده معاملاتی که برای چندین هفته در آن قرار داشتیم، رسیده‌ایم. به احتمال زیاد دیگر شاهد افزایش نرخ نخواهیم بود. احتمالاً در ماه مه سال آینده شاهد کاهش نرخ‌ها خواهیم بود، اما من شک دارم که این اتفاق بیفتد. من فکر می‌کنم که ما واقعاً برای مدتی در همان جایی که هستیم، می‌مانیم. در حالی که قیمت طلا همچنان به شاخص‌های اقتصادی واکنش نشان می‌دهد، این شاخص‌ها مسیر مشخصی را برای فلز گرانبها ارائه نمی‌کنند.

او در ادامه گفت: «در صورتی که داده‌های تورم ضعیف‌تر شوند و نرخ‌های بهره کاهش پیدا نکند، طلا برای صعود با مشکل مواجه خواهد شد. من نمی‌دانم اگر ژئوپلیتیک وجود نداشته باشد، محرک قیمت طلا چه خواهد بود.»

اورت میلمن (Everett Millman)، تحلیلگر ارشد بازار در Gainesville Coins، گفت که او معتقد است که توجه سرمایه‌گذاران طلا از حوزه ژئوپلیتیک به سمت اقتصاد کلان حرکت می کند. او گفت: من فکر می‌کنم که این موضوع در حال تبدیل شدن به یک نگرانی اصلی برای بازار طلا است و اکنون توجه بیشتر به سمت تصویر اقتصاد کلان و به‌ویژه اینکه سیاست فدرال‌رزرو قرار است چه باشد، معطوف شده است.

هفته آینده برای انتشار داده‌های تجاری و اقتصادی زمان محدودی خواهد بود، زیرا تعطیلات روز شکرگزاری ایالات متحده روز پنجشنبه به این معنی است که بیشتر اقدامات در سه روز اول انجام خواهد شد. رویدادهای مهم اقتصادی امریکا در هفته آینده شامل انتشار FOMC و فروش خانه‌های موجود در ماه اکتبر در روز سه شنبه، به دنبال آن انتشار شاخص کالاهای بادوام در اکتبر، احساسات مصرف‌کننده دانشگاه میشیگان برای ماه نوامبر و ادعاهای بیکاری هفتگی در روز چهارشنبه است.

رویکرد کلی به طلا: احتمال روند خنثی یا صعودی (بستگی به انتشار اخبار اقتصادی امریکا دارد)

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید