تحلیل چارت طلا | بازی دلار و طلا در حال گرم شدن است!

امروز 23 اردیبهشت 1402 (13 می 2023) قیمت طلا در بالای سطح روانی 2000 دلار قرار دارد اما شاید شرایط بر وفق مراد خریداران نباشد. با توجه به قدرت گرفتن شاخص دلار، روند صعودی طلا در حال ضعیف شدن است و امکان رسیدن قیمت طلا به سطوح زیر 2000 دلار افزایش یافته است.

همانطور که در تحلیل گذشته ذکر شد، طلا با رسیدن به سطح 2050 دلار اصلاح کرد و در نزدیکی 2000 ریزش خود را موقتا تمام کرد. با این حال با توجه به ضعیف شدن روند صعودی سطوح بعدی در صورت ریزش بیشتر، سطوح 0.666 و 0.864 فیبو که در چارت قابل مشاهده است تارگت‌های بعدی سل طلا هستند. همچنین در صورتی که طلا روز دوشنبه روند صعودی را آغاز کند، اگر سطح 2030 دلار نتواند قیمت را برگشت دهد شاید شاهد ثبت یک ATH (بالاترین سقف قیمتی) خواهیم بود.

XAUUSD 1H 13may
چارت معاملاتی نماد XAUUSD در تایم فریم 1 ساعته

اگر در کنار چارت طلا، چارت شاخص دلار را نیز نگاهی بیاندازیم متوجه می‌شویم که این چارت به تازگی یک رالی صعودی را آغاز کرده است که این خبر برای چارت طلا می‌تواند نگران کننده باشد. با این حال سه سطحی که در چارت مشاهده می‌کنید می‌تواند سطوح پیوت یا چرخش قرار گیرند و شاهد تضعیف دلار بشویم.

DXY 1h 13may
چارت شاخص دلار DXY در تایم فریم 4 ساعته

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.