تحلیل بیت کوین | پادشاه ارزهای دیجیتال در استراحتِ قیمتی

قیمت بیت کوین چند روز است که بالای ۳۵ هزار دلار تثبیت شده است، اما گاوها نتوانستند خط مقاومت ۳۸۰۰۰ دلار را بشکنند. این موضوع نشان می‌دهد که معامله‌گران برای خرید بیت کوین در سطوح بالاتر تردید دارند.

مایک بلشی(Mike Belshe)، مدیر عامل بیت‌گو (BitGo)، در مصاحبه اخیر با بلومبرگ گفت:

احتمالا یک بار دیگر شاهد رد شدن درخواست‌های مبنی بر صندوق‌ ETF بیت کوین خواهیم بود.

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که بیت کوین در کوتاه مدت وارد یک روند اصلاحی خواهد شد و بدترین نتیجه کاهش قیمت آن به ۳۰۰۰۰ دلار است. با این حال شروع یک روند خرسی کمی بعید به نظر می‌رسد.

فیلیپ سوئیفت (Philip Swift)، خالق بیت کوین لوک اینتو (Bitcoin Look Into)، گفت که داده‌های آنچین نشان می‌دهد که بازار صعودی بیت کوین هنوز در مراحل اولیه خود است، زیرا هنوز شاهد فومو (FOMO) در بازار نیستیم. آیا بیت کوین می‌تواند در چند روز آینده بالای ۳۵۰۰۰ دلار بماند؟ با ما همراه باشید تا این موضوع را بررسی کنیم.

تحلیل بیت کوین امروز

تحلیل بیت کوین

بیت کوین از نظر تکنیکال با مقاومت سختی در محدوده ۳۸۰۰۰ دلار مواجه شده، اما نکته مثبت این است که گاوها اجازه نداده‌اند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی (EMA) ۲۰ روزه در ۳۵۶۶۶ دلار برسد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

میانگین متحرک شیب دار و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت نشان می‌دهد که گاوها در این بازار پیشرو هستند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردد، گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا مقاومت ۳۸۰۰۰ دلار را بشکنند. اگر این بار گاوها موفق شوند، قیمت BTC/USDT ممکن است به ۴۰۰۰۰ دلار برسد. این سطح ممکن است شاهد فروش تهاجمی خرس‌ها باشد، اما اگر خریداران راه خود را ادامه دهند، رالی در نهایت می‌تواند به ۴۸۰۰۰ دلار برسد.

اولین نشانه نزول، بسته شدن زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خواهد بود. این نشان دهنده امکان یک اقدام نزولی در کوتاه مدت است. قیمت بیت کوین ممکن است برای مدتی بین۳۴۸۰۰ تا ۳۸۰۰۰ دلار باقی بماند. نفوذ قیمت به زیر ۳۴۸۰۰ دلار می‌تواند مسیر را برای کاهش قیمت تا سطح حمایت ۳۲۴۰۰ دلار باز کند.

تحلیل BTCUSD

نمودار ۴ ساعته بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت بین ۳۸۰۰۰ تا ۳۴۸۰۰ دلار در نوسان است. هر دو میانگین متحرک مسطح شده‌اند و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان می‌دهد که این رفتار قیمت ممکن است برای مدت طولانی‌تری ادامه پیدا کند. تثبیت فشرده نزدیک به بالاترین سطح ۵۲ هفته اخیر یک علامت مثبت است، زیرا نشان می‌دهد که گاوها برای رشد قیمت عجله ندارند و معاملات خود را نمی‌بندند، که احتمال روند صعودی را افزایش می‌دهد. اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است روند صعودی را در قیمت بیت کوین مشاهده کنیم. در کوتاه مدت ممکن است خرس‌ها موفق به شکستن قیمت به زیر خط حمایت ۳۴۸۰۰ دلار شوند.