هشدار کلاهبرداری سایت تتر ایکس (TeterEX)

نام پروژه

تتر ایکس

سطح هشدار

هشدار کلاهبرداری

وضعیت

در جریان

نوع فعالیت

ارز دیجیتال, پول شویی

بستر فعالیت

در بستر وب

حوزه فعالیت

ایران

سایت (ها)

https://www.teterex.com

شبکه‌های اجتماعی پروژه

برآورد سرمایه در گردش

منابع

افشای ریسک: ایران بروکر صرفا یک رسانه خبری و آموزشی است و هیچ ارتباط و نسبت با هیچ پروژه یا صرافی یا کارگزاری خاصی ندارد. مسئولیت فعالیت در هر پلتفرمی بر عهده اشخاص است.

اگر در فضای ارزهای دیجیتال فعالیت کرده باشید، حتما می‌دانید که تبادل تومان به رمزارزها خصوصا استیبل کوین تتر به طور کلی از طریق صرافی‌ها صورت می‌گیرد.

برای مثال اگر شما بخواهید تتر را به تومان تبدیل کنید، لازم است در یک صرافی معتبر ثبت نام کنید و پس از احراز هویت در آن، رمزارز خود را به کیف پول صرافی منتقل کرده و در بازار آن که به 2 شکل بازار معاملاتی و فروشگاهی است به تومان تبدیل نمایند.

نکته‌ای که باید به آن دقت کنید این است که در هر دو شکل بازار معاملاتی و فروشگاهی، قیمت آن رمزارز تابعی از عرضه و تقاضا می‌باشد و تغییرات قیمت با توجه به این معیار صورت می‌گیرد.

در این مقاله سایت تتر ایکس را بررسی می‌کنیم. این پلتفرم ادعا می‌کند که تتر و پرفکت مانی شما را تا 10 درصد بالاتر از نرخ معمول بازار خریداری می‌کند. حال در ادامه بررسی می‌کنیم که آیا این ادعا صحیح است؟ و اگر صحیح است چه خطراتی برای کاربران خواهد داشت.

بررسی سایت تترایکس

نشانی اینترنتی پلتفرم تترایکس به آدرس www.teterex .com در هیچ یک از سایت‌های بررسی ترافیک مانند similarweb اطلاعات خاصی ندارد و از این بابت اطلاعاتی از بازدید و یا ترافیک سایت در دسترس نیست و بازدید محدودی دارد.

ماهیت سایت تترایکس تنها در خرید تتر و پرفکت مانی از شماست. یعنی تنها پرداخت تومان به مشتریان!

تا اینجا شاید بگویید کجای این کسب و کار می‌تواند کلاهبرداری باشد. اما زمانی که این پلتفرم بیزینس خود را روی خرید تتر و پرفکت مانی تا 10 درصد بالاتر از نرخ معمول قرار داده است، اولین زنگ خطر را برای فعالیت در آن به صدا در می‌آورد.

اولین سوالی که باید بپرسید این است که چرا یک پلتفرم باید سرمایه شما را گران‌تر از دیگر پلتفرم‌ها خریداری کند؟ آیا برای جذب مشتریان است؟ پس چرا دیگر پلتفرم‌های رمزارز این رویه را پیش نمی‌گیرند؟ این مدل از کسب و کار در درازمدت جواب نمی‌دهد چون در نهایت منجر به ورشکستگی آن کسب و کار خواهد شد.

سوال دوم و مهم‌تر این است که آیا آن پولی که در ازای تتر و پرفکت مانی به حساب من ریخته می‌شود، به اصطلاح “پاک” است و وجوه حاصل از کلاهبرداری نیست؟
حتما باید بدانید که پول کلاهبرداری و فیشینگ نیاز دارد که “تمیز” شود، زیرا وجوه حساب بانکی قابل ردیابی است. کلاهبردار خیلی راحت می‌تواند با ارسال پول حاصل از فیشینگ به حساب شما، وجوه مشکوک را به ارزهای دیجیتال و پرفکت مانی تبدیل کند و این شما هستید که باید جوابگوی مراجع قانونی باشید.

پس در اینجا متوجه شدید که خرید 10 درصد بالاتر نسبت به میانگین قیمت بازار در واقع توری از طرف کلاهبرداران است که وجوه حاصل از دزدی یا کلاهبرداری را به دیگران بفرستند و در ازای آن تتر و پرفکت مانی دریافت کنند.

در مجموع و با توجه به بررسی‌های صورت گرفته احتمال کلاهبردار بودن این پلتفرم بسیار بالاست و ایران بروکر هشدار می‌دهد که اکیدا از فعالیت در این پلتفرم خودداری نمایید.

همچنین به تازگی پلیس فتا ادرس این سایت کلاهبرداری را مسدود کرده است.

فهرست مطالب

نظر شما درباره‌ی صرافی تتر ایکس چیست؟

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.