بررسی سایت پاساری کپیتال | آیا PasariCapital کلاهبرداری است؟

نام پروژه

پاساری کپیتال | PasariCapital

سطح هشدار

هشدار کلاهبرداری

وضعیت

در جریان

نوع فعالیت

ارز دیجیتال, جذب سرمایه

بستر فعالیت

در بستر وب

حوزه فعالیت

همه کشورهای جهان

سایت (ها)

www.pasaricapital.org

شبکه‌های اجتماعی پروژه

برآورد سرمایه در گردش

منابع

افشای ریسک: ایران بروکر صرفا یک رسانه خبری و آموزشی است و هیچ ارتباط و نسبت با هیچ پروژه یا صرافی یا کارگزاری خاصی ندارد. مسئولیت فعالیت در هر پلتفرمی بر عهده اشخاص است.

بر اساس گزارشات و بررسی‌های انجام شده، متوجه شدیم که سایت پاساری کپیتال یک کلاهبرداری و اسکم است که پول کاربران را مسدود می‌کند و اصل پول و سود مشتریان خود را پرداخت نمی‌کند.

چند سالی است که سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال میان مردم بسیار محبوب شده است. اما متاسفانه کلاهبرداران هم بیکار نیستند و مدام در حال سواستفاده از عدم آگاهی افراد تازه‌وارد هستند.

با این حال هر وبسایت سرمایه‌گذاری که به هموطنان ایرانی خدمات‌رسانی می‌کنند باید دیر یا زود از زیر ذره‌بین ایران بروکر رد شوند تا اصالت و معتبر بودن آنها محرز شود!

در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی به پلتفرم سرمایه گذاری اسکم pasaricapital بیاندازیم و با آن بیشتر آشنا شویم.

معرفی سایت کلاهبرداری PasariCapital

سایت پاساری کپیتال به نشانی www.pasaricapital.org یک سایت سرمایه گذاری ارز دیجیتال است که ادعا می‌کند سود 15 تا 65 درصدی به سرمایه‌گذاران خود پرداخت می‌کند.

این وبسایت دارای چندین طرح سرمایه گذاری است که هر کدام سود مربوط به خود را دارد. حداقل مبلغی که می‌توانید با آن ثبت نام کنید، 100 دلار و حداکثر 300000 دلار است!

در تصویر زیر می‌توانید تمام پلن‌های سرمایه‌گذاری پروژه اسکم پاساری کاپیتال را مشاهده نمایید.

پاساری کپیتال
پلن های سرمایه گذاری سایت پاساری کپیتال

همانطور که مشاهده می‌کنید، با استفاده از پلن‌های سرمایه گذاری سایت Pasari Capital دیگر نیازی به کار کردن ندارید و در عرض یکسال می‌توانید میلیاردر شوید!

به عنوان مثال در طرح Standard Plan شما با سپرده 10000 دلاری می‌توانید هفته‌ای 40 درصد سود دریافت کنید!!! یعنی 4000 دلار سود تنها در یک هفته! خب، گویا همه ما قرار است ثروتمند شویم!

صندوق‌های سرمایه‌گذاری باید توضیح دهند که پول مردم قرار است کجا سرمایه‌گذاری شود. پروژه پاساری کپیتال هیچ توضیحی نداده که قرار است این پول کجا و در چه زمینه‌ای سرمایه‌گذاری شود که چنین سودی قرار است پرداخت کند! حتی استیک ارز دیجیتال هم نمی‌تواند چنین سودی برای سرمایه‌گذاران خود به همراه داشته باشد.

در طرح Supereme Plan ادعا کرده که با پرداخت 300000 دلار پول، بعد از 7 روز به شما 65% سود پرداخت می‌شود!

بررسی سایت پاساری کپیتال

این وبسایت در صفحه “درباره ما” مدعی شده است که از سال 2017 در زمینه سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال فعال است.

سایت پاساری کاپیتال

ما دامنه سایت پاساری کاپیتال را بررسی کردیم و متوجه شدیم که با یک سایت کاملا تازه تاسیس روبرو هستیم که بازدید روزانه و اعتبار آن تقریبا نزدیک به صفر است! این سایت 5 ماه پیش تاسیس شده است و اطلاعات مالک آن مشخص نیست.

فعالیت در وبسایت‌هایی که سابقه پایین کاری دارند، به شدت ریسک بالایی دارد. جزئیات بیشتر را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

سایت pasaricapital

شما در سایت PasariCapital هیچگونه اطلاعات مفیدی به دست نخواهید آورد! کل سایت تنها شعار و تبلیغ خود پروژه است. به عنوان مثال در بخش درباره ما، شما اطلاعاتی از تیم پشت پروژه یا شرکتی که در حال ارائه خدمات این سایت است بدست نمی‌آورید.

اعتبار و مجوزهای سایت پاساری کاپیتال

سایت سرمایه گذاری Pasari Capital در صفحه “درباره ما”، مجوز فعالیت خود را منتشر کرده است! ما با دیدن آن بسیار متعجب شدیم! از آنجا که در بحث سرمایه‌گذاری باید به همه چیز شک داشت، اقدام به بررسی دقیق مجوز منتشر شده کردیم. در تصویر زیر عکس این مجوز را مشاهده می‌فرمایید.

سایت pasari capital
pasaricapital مدعی است که با این مجوز در حال فعالیت است

اولین نکته اینکه آدرس سایت مربوط به کشور قبرس است. نهاد نظارتی مالی و بین المللی این کشور CySEC است که با اینکه اعتبار متوسطی دارد، اما شرکت‌هایی که قصد ارائه خدمات مالی در این کشور را دارند، باید در آن ثبت شوند.

ما شرکت Pasari Capital را در این نهاد استعلام کردیم و مشاهده کردیم که چنین شرکتی در این نهاد ثبت نشده است (تصویر زیر).

پاساری کپیتال

ما مکان دفتر ثبت شده در سایت را پیدا کردیم و متوجه شدیم که در قبرس شمالی قرار دارد. قبرس شمالی تحت قانون‌گذاری کشور ترکیه قرار دارد. در تصویر زیر مکان دفتر ادعا شده این شرکت را مشاهده می‌کنید.

pasaricapital
پاساری کپیتال مدعی است که در طبقه همکف برج Novel قرار دارد

به سراغ مراجع قانون‌گذاری کشور ترکیه رفتیم تا این مجوز را از آنها استعلام کنیم. اولین نکته‌ای که باید توجه داشته باشید این است که ارائه خدمات سرمایه‌گذاری مربوط به ارزهای دیجیتال در کشور ترکیه ممنوع است!

از این رو مستقیما به سراغ مراجع قانونی قبرس شمالی رفیتیم، شاید آنجا بتوانیم سرنخی پیدا کنیم. مجوزی که سایت پاساری کپیتال مدعی داشتن آن است، مربوط به اداره روابط خارجی قبرس شمالی (Foreign relations of Northern Cyprus) است.

استعلام ما از این نهاد نتیجه‌ای در بر نداشت و چنین شرکتی در آنجا به ثبت نرسیده است (تصویر زیر).

پاساری کپیتال

با توجه به بررسی‌های انجام شده، با یک مجوز جعلی طرف هستیم و شرکت PasariCapital از جایی مجوز ارائه خدمات ارزی و صندوق سرمایه‌گذاری دریافت نکرده است.

چرا فعالیت در سایت Pasari Capital ریسک بالایی دارد؟

برخی از مواردی که ریسک فعالیت در پاساری کاپیتال را بالا می‌برد عبارتند از:

 • مالک وب سایت با استفاده از یک سرویس پولی ناشناس، هویت خود را در WHOIS پنهان می‌کند
 • این وب سایت بازدید کننده زیادی ندارد
 • ارائه خدمات ارزهای دیجیتال غیرقانونی
 • ارائه خدمات مالی بدون مجوز
 • روش‌های پرداخت بدون امکان ردیابی در این سایت شناسایی شد
 • ما چندین بررسی و نظر منفی در مورد این سایت پیدا کردیم
 • این وب سایت به تازگی ثبت شده است
 • داده‌های ارائه شده در این وب سایت بر روی یک سرور اشتراکی میزبانی می‌شوند

از سایت PasariCapital.org دوری کنید!

اگر بخواهیم می‌توانیم چندین صفحه درباره دلایل کلاهبردار بودن پلتفرم پاساری کاپیتال صحبت کنیم، اما از آنجا که ماهیت اینگونه وبسایت‌ها کاملا مشخص است، دلیلی برای این کار نمی‌بینیم.

ما با راه‌های ارتباطی در دسترس این سایت تماس گرفتیم اما موفق به صحبت با کسی نشدیم!

کلاهبرداران ارز دیجیتال با استفاده از روش‌های مختلف، سعی می‌کنند پول یا اطلاعات شخصی کاربران را به دست بیاورند. برخی از روش‌های رایج کلاهبرداری عبارتند از:

 • سایت‌های فیک یا تقلبی که شباهت زیادی به سایت‌های معتبر دارند ولی آدرس یا نام دامنه آن‌ها متفاوت است.
 • دادن وعده‌های رویایی یا ثروتمند شدن که با امکانات جذاب، سرمایه‌گذاران را جذب می‌کنند ولی در واقع هدف آن‌ها تولید توکن بدون ارزش یا جمع‌آوری پول مردم است.
 • فیشینگ (phishing) که با ارسال ایمیل، پیامک، تلفن و چت، سعی می‌کند شما را به سمت یک پلتفرم جعلی شبیه نسخه اصلی هدایت کنند و اطلاعات مهم شما را سرقت کنند.
 • نصب بدافزار در سیستم یا گوشی شما برای سرقت اطلاعات ارزشمند و سرقت از کیف پول شما

دنیای ارزهای دیجیتال پر از فراز نشیب است، لذا مراقب افراد سودجو باشید. به هر حال پول هر شخصی متعلق به خود اوست و ما نمی‌توانیم کسی را ترغیب به کاری کنیم، لذا مسئولیت سرمایه‌گذاری هر شخص بر عهده خود او است!

از نظر ما پاساری کپیتال یک پروژه اسکم است. وظیفه ایران بروکر صرفا اطلاع‌رسانی است و هیچگونه پیشنهاد مالی ارائه نمی‌دهد.

فهرست مطالب

نظر شما درباره‌ی صرافی پاساری کپیتال | PasariCapital چیست؟

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.