ارز دیجیتال

10 توییت مهم و تاثیرگذار ارز دیجیتال در سال 2022

ارز دیجیتال

مطالعه در 6 دقیقه

یک سال دیگر در صنعت ارز دیجیتال تقریبا گذشت. طبق معمول، توییتر در طول این سال پرتلاطم، کانون گفتگوهای مرتبط با ارزهای دیجیتال بوده است. از فروپاشی Terra و کل وضعیت FTX گرفته تا تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک، سال 2022 مانند یک درام تلویزیونی پخش شد و مردم را روی صندلی‌هایشان میخکوب کرد.

توییت‌ها می‌توانند مانند ماشین زمان عمل کنند و خاطراتی را ارائه دهند یا نکات تاریخی خاصی را مستند کنند. در اینجا 10 توییت به یاد ماندنی از سال 2022 را با هم مرور می‌کنیم.

فروپاشی ترا (Terra Luna)

صنعت ارز دیجیتال در سال جاری متحمل چندین ضربه شد که از مهم‌ترین آن‌ها فروپاشی پروژه Terra بود. Terra سال 2022 را به عنوان یک پروژه رایج در صنعت کریپتو آغاز کرد و کوین ارز دیجیتال لونا (LUNA) در ابتدای سال در بین 10 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار قرار گرفت. با این حال، در ماه می، این پروژه به دلیل این واقعیت که استیبل کوین مرتبط با آن، TerraUSD (UST)، به طور کامل پیوند خود را با دلار آمریکا از دست داد، از بین رفت. اگرچه امسال شامل توییت‌های زیادی در رابطه با این واقعه بود، اما توییت زیر از موسس پروژه بخشی از مجموعه رویدادها را مستند می‌کند.

پدرخوانده دوج کوین، مالک جدید توییتر

ماسک، مدیرعامل تسلا، گاهی اوقات در فضای کریپتو کار کرده است و اغلب علاقه خود را به دوج کوین ابراز کرده و حتی در برنامه‌ای خود را پدرخوانده دوج نامیده بود.
در ماه اکتبر، او توییتر را خرید، خود را مدیرعامل آن معرفی کرد و تغییرات قابل توجهی را در شرکت اعمال کرد. صرافی کریپتو بایننس نیز در توییتر ماسک سرمایه گذاری کرده و 500 میلیون دلار برای این غول رسانه اجتماعی اختصاص داده است.

سقوط صندوق 3AC

شرکت مهم دیگری که سقوط کرد Three Arrows Capital یا 3AC بود. 3AC که زمانی یک صندوق تامینی چند میلیارد دلاری بود، در ماه ژولای اعلام ورشکستگی کرد که ظاهرا تا حدی تحت تأثیر سقوط Terra قرار گرفته بود.

عنصر سرایت به عنوان یک ویژگی برجسته در صنعت ارزهای دیجیتال در طول سال ظاهر شده است. وقتی یکی از شرکت‌ها سر و صدای بدی به راه می‌اندازد، دیگران اغلب از این عواقب رنج می‌برند.

فروپاشی FTX

FTX، یکی دیگر از بازیگران اصلی در فضای کریپتو، نیز در سال 2022 از هم پاشید. صرافی ارز دیجیتال به رهبری مدیر عامل سابق، سام بانکمن-فرید “SBF”، در موقعیتی منحل شد که در آن سرمایه کافی برای پرداخت بدهی‌های خود نداشت.

به دلیل اطلاعاتی که پس از فروپاشی FTX منتشر شد، از جمله سوء استفاده شرکت Alameda Research از بودجه و اعلام ورشکستگی شرکت در ماه نوامبر، در بخش عناوین مرتبط با FTX قرار گرفت. همچنین شنیده‌های متعددی از دولت ایالات متحده در مورد این مبادله وجود داشته است. SBF در ماه دسامبر به درخواست دولت آمریکا در باهاما بازداشت شد و اخیرا نیز به آمریکا بازگشت داده شده است.

ادغام اتریوم

اتریوم رسما در ماه سپتامبر انتقال مورد انتظار خود را به بلاک چین اثبات سهام انجام داد. ویتالیک بوترین، یکی از خالقان اتریوم، در 15 سپتامبر توییت کرد که رویداد مرج (Merge) به پایان رسیده است.

پس از ادغام، بلاک چین اتریوم بهبودهایی را در زمینه تولید بلاک نشان داد، به زمان کمتری برای تایید بلاک نیاز داشت و شاهد افزایش تعداد بلاک‌های تولید شده در هر روز بود. ارتقای بزرگ بعدی بلاک چین اتریوم، رویداد شانگهای، پیش بینی می‌شود که در سال 2023 اتفاق بیفتد.

رگولاتوری ارزهای دیجیتال

پنج توییت پایانی در این لیست چندان بر رویدادهای مهم تمرکز نمی‌کنند، بلکه صرفا به حوزه‌های مورد علاقه مرتبط با فضای ارز دیجیتال نگاه می‌کنند، که در قالب توییت مشهود است. این یکی از سناتور ایالات متحده، سینتیا لومیس (Cynthia Lummis)، قوانین مربوط به کریپتو را روشن می‌کند، موضوعی که امسال در صنعت به طور فزاینده‌ای مورد بحث قرار گرفته است.

تخمین قیمت بیت کوین

بیت کوین سال سختی را پشت سر گذاشت و از تقریبا 50,000 دلار به زیر 20,000 دلار سقوط کرد. اگرچه پیتر شیف، مدافع طلا از لحاظ تاریخی بیت کوین را شکست داده است، قیمت‌هایی که او در توییت 21 ژانویه ذکر کرد، با نگاهی به گذشته غیرمنطقی به نظر نمی‌رسد. اما آیا قیمت بیت کوین حتی بیشتر از این کاهش پیدا می‌کند یا بدترین وضعیت در حال حاضر به پایان رسیده است؟ پاسخ احتمالاً در سال 2023 آشکار خواهد شد.

جلوه‌ای از علاقه به ارزهای دیجیتال

در ماه مارس، قبل از نزولی شدن بازار، تام بردی (Tom Brady)، بازیکن لیگ ملی فوتبال آمریکایی در توییتی اشاره‌ای به علاقه و رشد عمومی ارزهای دیجیتال داشت و همچنین حمایت خود از ویتالیک بوترین را بازگو کرد.

او هنوز هم طرفدار بیت کوین است

موسس و رئیس اجرایی MicroStrategy، مایکل سیلور (Michael Saylor)، چهره پیگیری‌های این شرکت برای خرید بیت کوین بوده است که منجر به نگهداری بیش از 100,000 بیت کوین توسط MicroStrategy شده است. از زمانی که سیلور نسبت به بیت کوین دیدگاه صعودی پیدا کرد، اغلب در مورد بیت کوین مثبت صحبت کرده است. وقایع سال 2022 بر اساس توییت ماه دسامبر زیر ظاهرا او را از این ارز دیجیتال منصرف نکرده است.

یک توییت ساده از متخصص ارز دیجیتال

بازار کریپتوکارنسی از زمان شروعش گاه به یک ترن هوایی از اوج و فرودها شباهت داشته است. در اواخر سال، شخصیت برجسته ارزهای دیجیتال، آنتونی پمپلیانو (Anthony Pompliano) در توییتی پیام امیدواری آخر سال را با یک یادداشت خوب منتشر کرد.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید