معرفی سایت ویکی اف ایکس | Wikifx Review

ویکی اف ایکس

وبسایت WikiFX یک پلتفرم جستجوی کارگزار فارکس است که در جهان شهرت زیادی دارد. این پلتفرم با هدف ایمن‌تر و آسان‌تر کردن انتخاب بروکرهای فارکس برای سرمایه‌گذاران فعالیت می‌کند. ویکی اف ایکس اطلاعاتی در مورد داده‌های فنی و معاملاتی بروکرها، استعلام مقررات، استعلام مجوز، حد ریسک، ارزیابی اعتبار، شناسایی بروکرهای تازه تاسیس، نظارت بر کارگزاران، حفاظت از حقوق مشتریان، ثبت گزارش تخلفات و غیره را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

wikifx

این سایت را می‌توان ویکی پدیا بازارهای مالی دانست اما با این حال شاید همه چیز آنطور که به نظر می‌رسد عالی نباشد! شواهد پشت پرده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد این مرجع آنچنان هم ادعا می‌کند نمی‌تواند قابل اعتماد باشد. آیا واقعا می‌توان به سایت ویکی اف ایکس برای اعتبار سنجی بروکرهای فارکس اعتماد کنیم؟!

در این مطلب به معرفی و بررسی WikiFX خواهیم پرداخت و آن را زیر ذره‌بین خواهیم برد.

معرفی WikiFX | ویکی اف ایکس چیست؟

اگر جز آن دسته از تریدرهای فارکس هستید که قبل از ثبت نام در بروکرهای فارکس باید حتما از جزئیات و اعتبار انها  اطمینان حاصل کنید، حتما با سایت WikiFX مواجه شده‌اید. ویکی اف ایکس خود را به عنوان یک “پلتفرم استعلام نظارتی بر کارگزاران فارکس در جهان” معرفی می‌کند.

ویکی اف ایکس یک پلتفرم چینی است که فعالیت خود را از سال 2013 آغاز کرد و دفتر اصلی آن در هنگ کنگ قرار دارد. با این حال هویت مدیران و مالکان آن مشخص نیست! این شرکت در حال حاضر نزدیک به 200 کارمند در سراسر جهان دارد. 

WikiFX یک سایت بررسی و اعتبار سنجی بروکرهای فارکس برای کاربران است که می‌توانند از رسمی، قانونی و واقعی بودن یک کارگزار اطمینان حاصل کنند. این پلتفرم در بررسی مجوز‌ها و اعتبار یک کارگزار و جمع‌آوری نظرات کاربران در مورد آن تخصص دارد.
از آنجایی که تعداد بروکرهای کلاهبردار و متقلب بسیار زیاد شده است، سایت ویکی اف ایکس ابزارهای زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد که با استفاده از آنها می‌توانید تشخیص دهید که آیا بروکر مورد نظر شما معتبر است یا خیر.

قابلیت های سایت ویکی اف ایکس چیست؟

اولین نکته ای که لازم است درباره سایت ویکی اف ایکس بدانید این است که بسیاری از بروکرهای معرفی شده در آن برای ثبت نام ایرانیان محدودیت قائل هستند و شما نمی‌توانید در آنها ثبت نام کنید! لذا برای مشاهده بروکرهای مناسب ایرانی از صفحه بروکرهای مناسب ایرانیان بازدیدنمایید.

در ادامه به ابزارها و قابلیت‌های این وبسایت اشاره خواهیم کرد تا ببینیم که چگونه باید از آنها بهره برد.

رتبه بندی بروکرهای فارکس

این پلتفرم تلاش زیادی کرده تا با ابزارهای مختلف بتوان اعتبار یک بروکر را سنجید. یکی از اصلی‌ترین بخش‌های سایت ویکی اف ایکس، سیستم رتبه‌بندی آن است. شما می‌توانید معتبرترین و بی اعتبارترین بروکرها را با توجه به رتبه‌ای که این سایت به آنها داده است، مشاهده کنید.

وبسایت ویکی اف ایکس

WikiFx پنج معیار اصلی را برای بررسی بروکرهای وبسایت خود در نظر گرفته که بر اساس آنها رتبه‌بندی آنها را انجام داده است.

 • مجوز ثبت
 • رگولاتوری
 • شاخص کسب و کار
 • نرم افزارها و پلتفرم معاملاتی
 • ریسک فعالیت
وبسایت wikifx

وبسایت پس از بررسی موارد فنی و استعلام از بخش‌های مختلف، میانگین امتیاز معیارهای مختلف را محاسبه کرده و بر اساس آن به هر بروکر امتیاز می‌دهد. هر چه رتبه بروکر بیشتر باشد، از نظر WikiFx معتبرتر است!

اطلاعات بروکرهای فارکس

سایت WikiFx اطلاعات کلی و شرکتی بروکرهای فارکس را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. این اطلاعات می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • نام شرکت
 • نام نهاد تنظیم کنند و اعتبار آن
 • آدرس بروکر
 • اطلاعات تماس
 • آدرس سایت بروکر
 • شبکه‌های اجتماعی و…
پلتفرم ویکی اف ایکس

شناسایی بروکرهای اصلی از شعبات آفشور 

از قابلیت‌های وبسایت ویکی اف ایکس می‌توان به امکان شناسایی دامنه اصلی بروکرهای فارکس از دیگر شعبات آن اشاره کرد.

بروکرهای فارکس با توجه به حوزه قضایی که در آن فعالیت می‌کنند، دارای محدودیت برای خدمات رسانی به مشتریان از دیگر نقاط جهان هستند. به همین دلیل برخی کارگزاران فارکس شعبات فرعی را در سایر نقاط جهان تاسیس می‌کنند تا بتوانند بدون مشکل به مشتریان حوزه‌های قضایی مختلف سرویس دهند.

وبسایت WikiFx علاوه بر شناسایی شعبه‌های اصلی و فرعی، شعبه‌های تقلبی که با نام بروکر در حال فعالیت هستند را نیز شناسایی می‌کند.

سایت ویکی اف ایکس

افشاگری تخلف بروکرهای فارکس

سایت ویکی اف ایکس دارای بخش ثبت تخلف و افشاگری تخلفات بروکرهای فارکس است. از طریق این بخش کاربران می‌توانند تخلفات بروکر خود را به همراه مدارک برای WikiFx ارسال کنند و آنها کیس تخلف را در سایت منتشر می‌کنند. اینکار بروکر را مجبور می‌کند تا پاسخگو باشد و شفاف سازی کند.

سایت wikifx

پس از اینکه مشتری مدارک خود را ارسال کرد، بروکر موظف است تا نسبت به آن پاسخی قانع کننده بدهد، در غیر اینصورت به شکل امتیاز منفی و تخلف در صفحه توضیحات بروکر مورد نظر ثبت خواهد شد.

لازم به ذکر است که وبسایت ایران بروکر نیز دارای سیستم گزارش تخلف بروکرهای فارکس است. شما می‌تواند از طریق صفحه ثبت تخلف، نسبت به ارسال مدارک و شکایت از بروکر خود اقدام کنید.

مشاهده دفتر بروکر بصورت 3 بعدی

یکی از قابلیت‌های جالب سایت ویکی اف ایکس، امکان مشاهده نمای داخلی دفتر بروکرهای فارکس بصورت 3 بعدی است. البته این قابلیت تنها یک عکس از دفتر بروکر است و نمی‌تون آن را نمای زنده تلقی کرد!

ویکی اف ایکس

تصویر دفتر فعال بروکر می‌تواند به کاربر اطمینان بیشتری برای انتخاب خود بدهد.

آیا می‌توان به سایت WikiFx اعتماد کرد!؟

سوالی که بسیاری از کاربران از ما می‌پرسند این است که آیا واقعا سایت ویکی اف ایکس قابل اعتماد است! با اینکه سایت WikiFx خود را به عنوان یک منبع معتبر بررسی و اعتبارسنجی بروکرهای فارکس معرفی می‌کند، اما واقعیت چیز دیگری است! نظرات منفی زیادی درباره نوع عملکرد این سایت وجود دارد.

در تصویر زیر می‌توانید مکالمه پشتیبان را درباره تغییر مشخصات رگولاتوری مشاهده کنید. پشتیبان صراحتا اعلام کرده که با خرید تبلیغات امکان ثبت اطلاعات درخواستی بروکر میسر است!

گزارشات و شواهدی در دسترس است که نشان می‌دهد وبسایت WikiFx خدمات اعتبارسنجی خود را با دریافت پول از شرکت‌های هدف انجام می‌دهد و بی‌طرفی را لحاظ نمی‌کند! این مورد می‌تواند به شکل بالقوه، نتایج بدست آمده در این سایت را زیر سوال ببرد.

نحوه کار سایت ویکی اف ایکس در پشت پرده!

WikiFX یک شرکت چینی است که قصد دارد از پلتفرم‌های ملی خود محافظت کند و از شر رقبا خلاص شود! ویکی اف ایکس عمدتا در کشورهای آسیای جنوب شرقی کار می‌کند (تایلند، ویتنام، چین، فیلیپین، اندونزی، و غیره). این وب سایت عمدتا کارگزارانی را هدف قرار می‌دهد که تحت نظارت و مشکوک نیستند. سپس با بروکر تماس گرفته و از آنها درخواست پرداخت هزینه می‌کنند.

پیشنهاد اصلی آنها خرید یک بسته کلاسیک است که حداقل 3000 دلار در ماه هزینه دارد و تنها پس از آن، یک بررسی واضح و زیبا از بروکر در وبسایت خود منتشر می‌کنند. اگر کارگزاران مایل به پرداخت پول نباشند، ویکی اف ایکس شروع به نوشتن نقدهای منفی و رتبه‌دهی پایین می‌کند!

توجه داشته باشید که دریافت هزینه برای تبلیغات یک امر طبیعی و قانونی است و مشکلی ندارد، اما دریافت پول برای اینکه درباره بروکر اطلاعات نادرست منتشر شود یا بالعکس، به هیچ عنوان قابل قبول نیست!

در تصویر زیر می‌توانید مکالمه پشتیبان را درباره تغییر مشخصات رگولاتوری مشاهده کنید. پشتیبان صراحتا اعلام کرده که با پرداخت پول امکان ثبت اطلاعات درخواستی بروکر میسر است!

wikifx

بنابراین، برای حذف نظرات بد و افزایش رتبه کلی در WikiFX، باید پول پرداخت کرد! آیا می‌خواهید بدانید که بروکرهای فارکس برای دریافت بازخورد مثبت از ویکی اف ایکس باید ماهانه چقدر پرداخت کنند؟ در تصویر زیر مبالغ درخواستی سایت از بروکرها را مشاهده می‌نمایید.

wikifx 13

به هر حال، ایران بروکر مستقلا این ادعاها را تایید یا تکذیب نمی‌کند. شما می‌توانید از طریق این لینک، برخی از تجربیات شخصی و نظرات کاربران این سایت را مشاهده کنید. 

سخن پایانی

به طور کلی سایت WikiFX یک وب‌سایت بررسی بروکرهای فارکس است که سعی می‌کند با ارائه اطلاعاتی از آنها، شما را در انتخاب یاری دهد. با اینجال به دلیل برخی نظرات منفی درباره شیوه عملکرد این سایت، نمی‌توان برای انتخاب بروکرتان به طور کامل به آن اطمینان کنید!

بهر حال این وبسایت می‌تواند اطلاعات اولیه مورد نیاز هر بروکر را در دسترس شما قرار دهد. آرشیو بالای وبسایت و همچنین امکان مشاهده انالیزهای فنی بر روی هر بروکر، می‌تواند اطلاعات مفیدی از نحوه عملکرد بروکر مورد نظرتان را به شما ارائه دهد.

شما می‌توانید علاوه بر این سایت از منابع دیگر هم نسبت به کسب اطلاعات مورد نیازتان استفاده کنید. همچنین وبسایت ایران بروکر به عنوان یک منبع رتبه‌بندی و اعتبارسنجی بروکرهای فارکس مناسب ایرانیان در حال فعالیت است.

در پایان یادآور می‌شویم که شما نباید فقط به WikiFX یا سایر وب سایت‌های بررسی کارگزاران تکیه کنید تا متوجه شوید که آیا کارگزار شما قانونی است یا خیر! تنها کاری که باید انجام دهید این است که خودتان مجوز‌ها و مدارک بروکرتان را بررسی کنید تا ببینید که بروکر مورد نظرتان قانونی است یا خیر.

همچنین می‌توانید با بروکرتان تماس بگیرید و مستقیما آنها را به چالش بکشید و هر سوالی که دارید از آنها بپرسید.

ما در صفحه بررسی بروکرهای فارکس، لیستی از بروکرها را برای شما در دسترس قرار دادیم که می‌توانید از طریق آن بررسی‌ها را مطالعه کنید.

همچنین اگر سوالی در زمینه بروکرهای فارکس دارید، می‌توانید با پشتیبانی آنلاین ما تماس بگیرید.

پرسش‌های متداول مقاله معرفی سایت ویکی اف ایکس

سایت WikiFx چیست؟

این وبسایت در زمینه رتبه بندی و اعتبار سنجی بروکرهای فارکس فعالیت می‌کند.

آیا می‌توان به رتبه بندی ویکی اف ایکس اعتماد کرد؟

با اینکه این وبسایت یک مرجع جهانی است، با اینحال شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد این وبسایت در رتبه‌بندی خود، بیطرفی را رعایت نمی‌کند.

کارشناس ایران بروکر
کارشناس ایران بروکر
متخصص بازار فارکس
فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
جدید‌ترین
قدیمی‌ترین پرطرفدارترین
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
سلطانی

عالی

کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥