بازی های ارز دیجیتال

انجمن بازی‌های بلاک چین | سرگرمی، سود و ایجاد بازی‌های بهتر

بازی های ارز دیجیتال

مطالعه در 14 دقیقه

انجمن بازی‌های بلاک چین درواقع ادامه یک سنت باستانی هستند. این نوع انجمن‌ها از آغاز قرن چهاردهم یعنی با شروع نظام سرمایه‌داری روی کار آمدند. محبوب‌ترین انجمن صنعتگران اروپایی هفت صنف بزرگ فلورانس معروف به Arti Maggiori بودند که به اصلاح و بهبود صنایع دستی و تجارت از پزشکی گرفته تا بانکداری و بافندگی کمک کردند. شما هم می‌توانید با عضویت در انجمن بازی‌ها به ایجاد بازی‌های بلاکچین بهتر کمک کنید و همچنین از آن لذت ببرید.

آیا انجمن بازی‌های بلاک چین می‌توانند نقش مشابهی برای کمک به اصلاح و بهبود بازی‌ها و گیم پلی این بازی‌ها ایفا کنند؟ این مطلب که ترجمه‌ای از مطلبی در کوین تلگراف از زبان لیزا گیبونز است و برای اولین بار در ایران بروکر ترجمه می‌شود، به بررسی انجمن بازی‌های بلاک چین و اهداف آن می‌پردازد.

کالین گلترا، مدیرعامل شرکت Yield Guild Games – یک سازمان مستقل غیرمتمرکز – می‌گوید که مانند انجمن‌های باستانی، یک انجمن بازی گروهی از بازیکنان است که منابع خود را جمع می‌کنند و برای دستیابی به پاداش‌های بیشتر با یکدیگر همکاری می‌کنند. آن‌ها با دارایی‌های دیجیتال ارزشمند درون بازی در بازی‌های توسعه‌یافته توسط جوامع غیرمتمرکز به فعالیت می‌پردازند.

کالین گلترا،

ازآنجایی‌که بخش بازی‌های بلاک چین به‌سرعت در حال رشد است، انجمن‌ها می‌توانند نقاط ورود کلیدی برای بازیکنان جدید باشند و حلقه‌های بازخورد منحصربه‌فردی را با بینش‌های آموزنده در مورد طراحی بازی، گیم پلی آینده و آموزش در مورد ویژگی‌های بلاک چین بازی‌ها ارائه دهند.

جذب بازیکنان جدید در انجمن‌های بازی

تحقیقات به‌روز و دقیق در مورد انجمن بازی‌های بلاکچین بسیار کم است. طبق آمار BreederDAO، یک استارت آپ بازی بلاک چین مستقر در فیلیپین، 25 انجمن برتر تا پایان سال 2021 به‌طور بالقوه 900000 بازیکن داشتند، اما فقط 89935 کاربر در حال فعالیت بودند. بااین‌حال، امروزه، YGG به‌تنهایی 30000 بورسیه بازی دارد، باید توجه داشته باشیم که این اعداد قدیمی هستند، اما به نظر می‌رسد که احتمالاً هنوز یک پایگاه بزرگ بکر از انجمن بازی‌های بلاک چین وجود دارد.

ارقام جمع‌آوری کمک‌های مالی نیز مبهم است. BreederDAO تخمین زد که انجمن‌های بازی‌های بلاک چین تا سال 2021 بیش از 500 میلیون دلار جمع‌آوری کردند، اما DappRadar گزارش داد که این انجمن‌ها تا پایان سال 2022 بیش از 320 میلیون دلار جمع‌آوری کردند. مجمع جهانی اقتصاد گزارشی را در پایان سال 2022 منتشر کرد که نشان می‌دهد این رقم ممکن است واقعی‌تر باشد.

درهرصورت، انجمن‌های بازی برتر علیرغم کاهش قابل‌توجه درآمد به دلیل تأثیر زمستان کریپتو، دارای بودجه خوبی هستند. اکثر 24000 انجمن صنفی موجود در بازار در حال حاضر، اصناف خرد با 10-100 بازیکن هستند، درحالی‌که تنها 1٪ در انجمن‌های کلان با بیش از 1000 بازیکن هستند.

انجمن‌های بازی‌سازی آموزش و ابزارهایی را ارائه می‌دهند، از همان ابتدا با تجهیز گیمرهای تازه‌کار به درک NFT و نحوه عملکرد پلتفرم‌های مبتنی بر ارز دیجیتال و همچنین آموزش استراتژی‌های بسیار پیشرفته‌تر در مورد نحوه سود بردن از بازی می‌پردازند. یکی از مزایای ایجاد جوامع قوی و وفادار افزایش میزان پذیرش گسترده‌تر فناوری کریپتو و وب 3 است.

جذب بازیکنان جدید در انجمن‌های بازی

گلترا توضیح می‌دهد:

«برخلاف بازی‌های وب 2، انجمن‌های بازی وب 3 شخصیت متفاوتی به خود می‌گیرند. YGG مجموعه‌ای از گیمرهای فعال را ارائه می‌دهد، و به‌عنوان یک DAO پیشرو در فضای بازی بلاک چین، درنهایت می‌خواهند تمام تعاملات و داده‌های بازیکن خود را روی بلاک چین ثبت کند.

 اگر بتوانید جامعه‌ای را برای تعامل با بازی‌های بلاک چین، یعنی بازی با دارایی‌های دیجیتال روی زنجیره آموزش دهید، گروه منحصربه‌فردی از گیمرها ایجاد کرده‌اید که می‌توانند پاداش‌های واقعی ایجاد کنند.»

انجمن بازی Shadow Legacy

انجمن Shadow Legacy تیمی برای بازی‌های بلاک چین در بازار اروپای شرقی ایجاد کرده است که پاول پادزیوناس، بنیان‌گذار آن، می‌گوید برای مدت طولانی از آن استفاده نمی‌شد. آن‌ها اکنون بیش از 6300 عضو و 19000 عضو دیسکورد دارند که روی ورزش‌های الکترونیکی، استفاده از بازیکنان درخواستی و گزینه‌های اجاره تمرکز می‌کنند.

Padziunas معتقد است که ویژگی جذب بازیکن “با پشتیبانی اولیه بازی، ازجمله آزمایش بازی، اقتصاد بازی و ارتقای پتانسیل بازی” یکی از اجزای حیاتی مکانیک انجمن آن‌ها است.

اولین کاری که انجمن انجام می‌دهد آموزش است. آن‌ها به بازیکنان کمک می‌کنند تا بازی را بفهمند و حرکت کنند. او مانند گلترا معتقد است که احساس اجتماع بخشی از جذابیت و هدف انجمن بازی‌های بلاک چین است.

او در ادامه می‌گوید:

«ایجاد یک جامعه حول بازی برای انجمن نیز مهم است، و گیمرها باید حس سرگرمی داشته باشند و بخواهند با بازیکنان دیگر وقت بگذرانند. انجمن Shadow Legacy این موضوع را نسبت به جوایز مالی بالقوه بازیکنان در اولویت قرار می‌دهد.

برای ما، جمع‌آوری یا مالکیت دارایی‌ها الزامی نیست. این تغییر به مدلی است که در آن درآمد یک گزینه اضافی یا یک جایزه است. تمرکز بر آموزش به اعضای انجمن این امکان را می‌دهد تا خارج از مشوق‌های مالی، یک پیشنهاد ارزش واضح را به اشتراک بگذارند.»

این یک نکته مهم است، زیرا رویکرد صرفاً مزدورانه به بازی پایدار نخواهد بود.

پادزیوناس می‌گوید:

«اگر بازی مبتنی بر درآمد باشد، درنهایت از بین می‌رود، زیرا همه افراد می‌خواهند همه چیز ارزشمند را از بازی حذف کنند.»

بازی‌های خوب بهتر از پول خوب هستند.

کایران وارویک، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران ایلوویوم، که خود را «یک بازی اکتشافی در جهان باز، جمع‌آوری موجودات NFT و بازی خودکار» می‌داند، انجمن‌های بازی را تسهیل‌کننده‌های کلیدی در فضای بازی وب 3 می‌داند.

او توضیح می‌دهد:

«انجمن‌ها بر جذب بازیکنان، تعامل و آموزش تأثیر دارند».

درواقع، اکثر توسعه‌دهندگان و بنیان‌گذاران در مورد این موضوع باهم تفاهم دارند که ساخت بازی‌های خوب مهم‌تر از پول خوب است.

او در این رابطه می‌گوید:

«وقتی کسی شروع به صحبت در مورد آموزش می‌کند، واضح است که طرز فکر او در جای درستی قرار دارد، نه اینکه بخواهد به‌نوعی پول نقد کند یا حتی بدتر از افرادی که از ثبات مالی کمتری برخوردارند، برای منافع خود، استفاده کند.»

با این اوصاف، انجمن باید برای بازیکنانی که برای جوایز بازی می‌کنند جذابیت داشته باشند، به‌ویژه، کسانی که NFT ها را آزمایش می‌کنند و کسانی که فقط می‌خواهند سرگرم شوند.

Planet IX یک بازی تجاری و مبتنی بر استراتژی است که بر اساس NFT ها ساخته شده است. این بازی یک آینده پایدار را ترویج می‌کند و وظایف درون بازی را به بازنمایی دیجیتالی از جهان متصل می‌کند. بلومستروال بر این باور است که مالکیت دارایی‌ها در بازی بخش اساسی هر بازی بلاکچین است.

در بازی Planet IX، بیش از 1.7 میلیارد NFT وجود دارد و تعداد زیادی وجود دارد که باید مینت شوند.

 بلومستروال می‌گوید:

“برای اینکه مردم احساس راحتی کنند که وقت خود را صرف بازی کردن و صرف منابع برای شرکت واقعی در بازی کنند، پس مطمئناً باید سطحی از اعتماد وجود داشته باشد که برای این زمان پاداش دریافت کنند.”

انجمن‌های بازی سازی آینده بازی‌ها را شکل می‌دهند

انجمن‌های بازی می‌توانند برای توسعه‌دهندگان بازی بازخورد جمع‌آوری کنند تا به آن‌ها در طراحی مکانیک بازی‌ها کمک کند. مجموعه‌های بزرگ انجمن بازیکنان به این معنی است که این حلقه بازخورد می‌تواند شکل ارزشمندی از تحقیقات بازار باشد.

گیمرها را می‌توان در سطح جدیدی تشویق کرد. توسعه‌دهندگان بازی می‌توانند ایده‌های خود را با بازیکنان خود به اشتراک بگذارند، و این به بازیکنان کمک می‌کند تا بخشی از این روند باشند.

پادزیوناس می‌گوید:

هنگامی‌که یک بازی با یک انجمن قوی توسعه می‌دهید، خواهید دید که آن‌ها مانند قبل در بازی درگیر شده‌اند و می‌توانند روی بازی تأثیر بگذارند.

 به‌عنوان یک مدل کسب‌وکار جدید، بسیاری نمی‌دانند که انجمن بازی‌های بلاک چین یک نوع کسب‌وکار است. تشویق بازیکنان با جوایز و همکاری که با این پیوند اجتماعی حاصل می‌شود برای همه طرف‌های درگیر ازجمله توسعه‌دهندگان بازی، بازیکنان و انجمن‌ها سودآور خواهد بود.

انجمن‌های بازی سازی آینده بازی‌ها را شکل می‌دهند

علاوه بر این، اصناف می‌توانند در خود گیم پلی بازی‌ها فروشگاه راه‌اندازی کنند. در The Bornless، یک فرنچایز بازی‌های ترسناک وب 3، مکان‌های منحصربه‌فردی به نام خانه‌های امن وجود دارد که انجمن‌های بازی‌های بلاک چین می‌توانند آن‌ها را در اختیار خود بگیرند تا بازیکنان بتوانند به‌سرعت از داخل محیط بازی با بازی آشنا شوند.

جاش پالمبو، رئیس توسعه کسب‌وکار در The Bornless، توضیح می‌دهد:

«خانه‌های امن مرکز بازی ما هستند. انجمن‌ها و بازیکنان می‌توانند با نسخه‌های رایگان کوچک‌تر شروع کنند و به نسخه‌های بزرگ‌تر ارتقا یابند. همچنین به بازیکنان این امکان داده می‌شود که به خانه‌های امن بزرگ‌تر بپیوندند و به بسیاری از ویژگی‌های اضافی بازی دسترسی داشته باشند.»

Bornless اصنافی را که با آن‌ها کار می‌کنند، «Factions» می‌نامند، که پالمبو توضیح می‌دهد « این کار بیشتر تصمیمی برای برند سازی است. بخش کوچکی از این تصمیم وجود داشت که می‌خواست از استفاده از اصطلاح «انجمن» دور شود، زیرا اخیراً در وب 3 معنای کمی منفی پیدا کرده‌اند و به‌عنوان پاداش فارمینگ شناخته می‌شوند.»

برای بسیاری از گیمرهای جدید این اولین بار است که با NFT بازی می‌کنند و ممکن است با هزینه بالای دارایی‌های درون بازی احساس راحتی نکنند. به‌عنوان بخشی از یک انجمن، آن‌ها می‌توانند یک NFT اجاره کنند، که این دارایی را برای گیمرهای مبتدی قابل دسترس تر می‌کند و هزینه شروع بازی را تا حد قابل قبولی کاهش می‌دهد.

فکشنز در انجمن بازی‌های بلاک چین

مدل مشارکتی که The Bornless اتخاذ کرده است، روشی منحصربه‌فرد برای جذب بازیکنان جدید برای تعامل با سناریوهای درون بازی و جامعه گسترده‌تر است. آن‌ها در حال حاضر با بیش از 60 انجمن وب 3 کار می‌کنند و یک شورای Solomon را معرفی کرده‌اند که بازخوردی را در مورد گیم پلی و داستان‌های آینده ارائه می‌دهد.

این شورا متشکل از شرکای صنفی منتخب است که هر دو تا سه هفته یک بار تشکیل جلسه می‌دهند. آن‌ها در مورد گیم پلی بازی ایده‌هایی را مطرح می‌کنند که به‌صورت عمومی به اشتراک گذاشته نمی‌شود. سپس بازخوردها جمع‌آوری می‌شود و درنهایت، آن‌ها می‌توانند انواع مختلفی از تصمیمات حاکمیتی را در رابطه با گیم‌پلی و ویژگی‌های بازی‌ها اتخاذ کنند.

فکشنز در انجمن بازی‌های بلاک چین

 تمام هدف شورا ایجاد یک محیط اجتماعی واقعاً قوی در خود بازی است که در آن جناح‌ها برای رشد، گسترش و پیشرفت تشویق شوند. آن‌ها سپس می‌توانند از طریق انواع رویدادهای ویژه با جناح‌های دیگر به رقابت بپردازند.»

Palumbo در این رابطه می‌گوید:

«ما معتقدیم که بازیکنان به دنبال روابط اجتماعی در بازی هستند و این به آن‌ها راهی می‌دهد تا با دوستان خود به پیشرفت معنادار در بازی کمک کنند. »

ورزش‌های الکترونیکی انجمن بازی برای لذت بردن

منان مهتا، یکی از بنیان‌گذاران برخی انجمن‌های صنفی دیگر، توضیح می‌دهد که این یک استراتژی مشابه در بخش بازی‌های الکترونیکی است، جایی که GoodGame Nation (به اختصار GG Nation) عناصر سرگرم کننده مسابقات را به‌جای ایجاد یک رابطه معاملاتی با گیمر، برجسته می‌کند.

مهتا ادامه می‌دهد:

«آنچه ما از انجمن‌های بازی بلاک چین می‌خواهیم، ایجاد رقابت و ایجاد فرهنگ هواداری است و این درواقع چیزی است که بازی‌های وب 3 را قادر می‌سازد تا موفق شوند.»

GG Nation برای جمعیت دانشجویی در هند اصناف کوچک ایجاد می‌کند و شبکه‌ای از بازیکنان در تمام پردیس‌های بزرگ کالج دارد. برای GG Nation، ورزش‌های الکترونیکی فقط حول مسابقات نمی‌چرخد، بلکه مربیگری و آموزش اجزای کلیدی آن هستند.

برای مهتا، در رابطه با انجمن بازی‌های بلاک چین می‌گوید:

لذت خالص از بازی عملی‌تر از تلاش برای کسب درآمد از آن است.

او می‌گوید: «این یک دیدگاه آرمان‌شهری است که تصور کنید فقط با بازی کردن، می‌توانید از آن درآمد کسب کنید.»

“شاید کسب درآمد از بازی در همه‌گیری ویروس کرونا قابل انجام بود زیرا کار دیگری برای انجام دادن وجود نداشت. بااین‌حال، ما می‌بینیم که با باز شدن جهان و باز شدن اقتصادها، شما نمی‌توانید فقط بازی کنید و امرارمعاش کنید.”

“اگر دانش‌آموزی یک بار در حین بازی حدود 200 دلار به دست آورد، این پول برای یک دانش‌آموز عالی است، درحالی‌که 200 دلار برای یک شرکت‌کننده متوسط در انجمن کافی نیست و آن‌ها ترجیح می‌دهند به سر کار برگردند.”

DAO ها از طول عمر بازی‌ها پشتیبانی می‌کنند

انجمن‌های بازی اغلب سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز هستند، به این معنی که بازی‌ها به‌طور بالقوه می‌توانند به محتوای تولید شده توسط کاربر تبدیل شوند و فقط به تکامل خود ادامه دهند. رئیس انیموکا، یات سیو، اخیراً هنگامی‌که با مجله صحبت کرد، به این موضوع اشاره کرد و اشاره کرد که Second Life و Eve Online اکنون دو دهه از عمرشان می‌گذرد و همچنان قوی هستند زیرا توسط محتوای تولید شده توسط کاربر حفظ می‌شوند.

اگرچه مسیر بازی‌های کاملاً غیرمتمرکز پر از موانع است، اما در حال حاضر شاهد پیشرفت جوامع بازی هستیم و این انجمن‌ها تصمیم‌گیری بیشتری در رابطه با بازی‌ها اتخاذ می‌کنند.

یک مثال اخیر زمانی است که توسعه‌دهندگان بازی ایلوویوم پیشنهاد نبرد با Su Zhu، بنیان‌گذار بحث‌برانگیز 3AC را در ماه گذشته دادند، آن‌ها می‌دانستند که ازنظر جامعه آن‌ها بحث‌برانگیز خواهد بود.

ایلوویوم و انجام نبرد در انجمن بازی برای جذب کاربر

ایلوویوم یک بازی بلاک چین است که در یک دنیای فانتزی اتفاق می‌افتد که در آن بازیکنان موجودات قدرتمندی به نام ایلوویال ها را شکار می‌کنند. این بازی توسط Illuvium DAO درحال‌توسعه است.

کایران وارویک، یکی از بنیان‌گذاران ایلوویوم، این ایده را برای مبارزه با ژو در این بازی برای تبلیغ بازی کلکسیونی Illuvitar NFT که به‌تازگی راه‌اندازی شده، ساخته است.

بااین‌حال، با توجه به اینکه ورشکستگی 3AC باعث نابودی بسیاری از صنعت شد، جامعه ایلوویوم نگرانی‌هایی را در مورد ” شیرین کاری PR” و مرتبط کردن نام خوب آن با Zhu’s مطرح کرد. شورای حکومتی پنج نفره DAO سپس به پیشنهادی رأی داد که “نبرد d1sk” ارائه شده اولیه لغو شود، که با چهار رأی تأیید شد. وارویک خوشحال شد و در عوض از تصمیم خود برای لغو برای تبلیغات استفاده کرد.

ایلوویوم و انجام نبرد در انجمن بازی برای جذب کاربر

این بیشتر شبیه دموکراسی نمایندگی است تا دموکراسی مستقیم، اما به نظر می‌رسد که منعکس کننده خواسته‌های جامعه باشد. وارویک همچنین مدیرعامل است و همراه با نامزدهای دیگر که توسط دارندگان توکن به آن‌ها رأی داده شده‌اند، در شورا می‌نشیند.

 تمام فعالیت‌های معمولی که می‌بینید توسط مدیران C-Suite اداره می‌شوند، اکنون توسط شورای ایلوویوم مدیریت می‌شوند که به روشی شفاف رأی می‌دهند و جامعه را درگیر می‌کند.

DAO اکنون در تلاش است تا مدل را بهبود بخشد، با پیشنهاد جامعه یک ساختار حکومتی جدید در حال شکل گیری است که چهار شورا فرعی ازجمله بازی، بازاریابی، استراتژی و جامعه را اضافه می‌کند.

وارویک معتقد واقعی به تمرکززدایی است، و همه بحث‌هایی که در اتاق‌های جلسات آن‌ها از طریق دیسکورد اتفاق می‌افتد به مکانیزم رأی‌گیری بلاک چین کشیده می‌شود.

او درباره آینده هیجان‌زده است و خاطرنشان می‌کند که:

«این یک تلنگر کامل از ساختار سنتی شرکت است. این یک رویکرد از پایین به بالا است که تماشای آن می‌تواند بسیار جذاب باشد و تا زمانی که مشارکت مثبت جامعه وجود داشته باشد، آینده روشن است.»

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید