معرفی رمزارزها

ارز دیجیتال ایلویوم چیست؟ معرفی توکن ILV و پروژه Illuvium

معرفی رمزارزها

مطالعه در 12 دقیقه

ترکیب فناوری بلاک چین با دنیای بازی‌ طی سال‌های اخیر به‌صورت چشمگیری محبوبیت ارزهای دیجیتال را افزایش داده است. بازی‌های بلاک چینی جدید نیستند، در واقع میلیون‌ها مورد از این بازی‌ها موجود است. با این وجود، تعداد بازی‌هایی که بتوان آن را به‌عنوان یک بازی با رتبه AAA با جذابیت گسترده در نظر گرفت بسیار کم است. با این حال، بازی ایلویوم ممکن است در این زمینه موفق عمل کند. هدف ارز دیجیتال Illuvium ارائه یک تجربه بلاک چین با کلاس بالاتر است که مدل‌های متاورس و بازی برای کسب درآمد را ارائه می‌دهد.

ارز دیجیتال ایلویوم یک بازی بلاک چین با ساختار بازی برای کسب درآمد است که در آن کاربران می‌توانند با شرکت در مسابقات جوایز درون بازی را به‌صورت توکن‌ ILV کسب کنند. ایلوویوم یک بازی متن باز و مبتنی‌بر بلاک چین اتریوم است که از بلاک چین ایمیوتبل ایکس (Immutable X) و فناوری مقیاس‌پذیری لایه 2 آن استفاده می‌کند. این بازی نبرد فانتزی، اولین بازی با رتبه AAA بود که خدماتی را به گیمرهای معمولی و بازیکنان DeFi ارائه می‌داد. یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO)، به نام Illuvium DAO، این پلتفرم را مدیریت می‌کند. پس از خواندن این مقاله، علاوه‌بر دانستن پاسخ سوال ارز دیجیتال Illuvium چیست، دیدگاه خوبی به آینده قیمتی توکن ILV خواهید داشت.

معرفی ارز دیجیتال ایلویوم

ایلویوم یک بازی فانتزی با رویکرد جهان باز بر روی بلاک چین اتریوم است. ارز دیجیتال ایلویوم یک بازی نقش آفرینی (RPG) است که از توکن‌های غیرمثلی (NFT)، فناوری بلاک چین و راه‌حل مقیاس‌پذیری Immutable X استفاده می‌کند تا یک تجربه گیم پلی مناسب را با کارمزد گس صفر به کاربران ارائه دهد. این بازی به بازیکنان قابلیت کشف دنیای دیجیتال ایلویوم را می‌دهد.

ارز دیجیتال Illuvium چیست
بازی جنگی فانتزی ایلویوم

در دنیای ایلویوم موجوداتی به نام ایلوویال (Illuvials) زندگی می‌کنند. بازیکنان می‌توانند این موجودات و آیتم‌های درون بازی و سایر کلکسیون‌هایی به شکل NFT را در اختیار بگیرند. آیتم‌های درون بازی که می‌توانند برای شرکت در مبارزات و ماموریت‌ها استفاده شوند، به شخص برتری می‌دهد، در نتیجه بخش ارزشمندی از بازی هستند. علاوه‌بر این، از آنجایی که همه آیتم‌های درون بازی به شکل NFT هستند، می‌توان آن‌ها را در بازارهای NFT برای فروش قرار داد. همچنین این اکوسیستم دارای یک بازار غیرمتمرکز به نام IlluvDEX است که می‌‎توان NFTها را در آن مبادله کرد.

توکن ILV در اکوسیستم ایلویوم کاربردهای زیادی دارد. این توکن علاوه بر اینکه برای پاداش دادن به بازیکنان برای دستاوردهای درون بازی استفاده می‌شود، به بازیکنان حق می‌دهد تا سهم خود را از Illuvium Vault دریافت کنند. همچنین به‌عنوان یک توکن حاکمیتی، برای اداره بازی از طریق سازمان غیرمتمرکز خودگردان ایلویوم (DAO) استفاده می‌شود.

تاریخچه ارز دیجیتال ایلوویوم

ایلویوم از سال 2020 در حال پیشرفت است و توسط یک تیم جهانی متشکل از بیش از 40 نفر، توسعه می‌یابد. کیران وارویک (Kieran Warwick) به‌عنوان کارآفرین، آرون وارویک (Aaron Warwick) به‌عنوان طراح بازی، اعضای اصلی این پروژه هستند. در اوایل ژوئن (خرداد) سال 2021، ایلوویوم فروش زمین مجازی خود را با موفقیت به پایان رساند. این بازی 19,969 قطعه زمین را از طریق مزایده به فروش رساند. بازی ایلویوم بیش از 72 میلیون دلار سرمایه از طریق فروش زمین کسب کرد.

نحوه عملکرد ارز دیجیتال ایلویوم

اغلب در بازی‌های نقش‌آفرینی سنتی، گیمرها در دنیایی قرار می‌گیرند که در آن گروهی از شخصیت‌ها را کنترل می‌کنند و انتخاب‌هایی انجام می‌دهند که می‌تواند بر رویدادهای آینده تأثیر بگذارد. هرچه از یک شخصیت بیشتر استفاده شود، سریع‌تر پیشرفت کرده و مهارت‌ها و مزایای جدید را به‌دست می‌آورند. همان‌طور که در بخش ارز دیجیتال Illuvium چیست اشاره شد، در بازی ایلویوم، شخصیت‌های درون بازی موجوداتی شبیه به خدا به نام ایلوویال را گرفته و تحت سلطه خود درمی‌آورند.

ارز دیجیتال Illuvium چیست
موجودات ایلوویال

با وجود این واقعیت که ایلویوم یه یک بازی بلاک چینی است؛ اما بیشتر شبیه یک بازی ویدئویی تمام عیار است. این بازی از طریق یک برنامه دسکتاپ قابل دانلود و دسترسی است؛ این بازی همچنین دارای طیف وسیعی از برنامه‌های DeFi پشتیبانی کننده است. این بازی دارای جریان‌های کسب درآمد متنوعی است که عمدتاً از خرید اقلام درون بازی، اجزای سازنده، کاستوم‌ها و درمان موجودات به دست می‌آیند.

100 درصد درآمد به‌عنوان پاداش بین کسانی توزیع می‌شود که توکن‌های ILV را از طریق سیستم خرید ILV استیک می‌کنند. این بازی مبتنی‌بر بلاک چین از ساختار بازی برای کسب درآمد استفاده می‌کند که در آن کاربران می‌توانند از طریق شرکت در مسابقات یا با انجام ماموریت‌ها، جوایز درون بازی را در قالب توکن‌های ILV کسب کنند.

موجودات ایلوویال

 ایلوویال‌ها به کلاس‌ها و گروه‌های مخلتف با انواع توانایی‌ها تقسیم می‌شوند:

  • کلاس‌ها: جنگنده، نگهبان، سرکش، سایون (Psion) و همدلی
  • گروه‌ها: آب، آتش، زمین، هوا و طبیعت

هر ایلوویال با یک NFT منحصربه‌فرد نشان داده می‌شود و می‌توان آن را آزادانه در صرافی‌های ارز دیجیتال و یا صرافی‌ غیرمتمرکز IlluviDEX معامله کرد. اگر کاربری چندین مورد از یک نوع ایلوویال را به دست آورد، می‌تواند آن‌ها را باهم ترکیب کند تا از طریق مکانیزم سوزاندن قدرتمندتر شوند. این فرایند NFT قبلی را از بین برده و نسخه قوی‌تری تولید می‌کند. به‌عنوان مثال، هوا و آب را می‌توان برای ایجاد یک ایلوویال یخبندان ترکیب کرد، درحالی‌که دو گروه آتش می‌توانند برای ایجاد یک ایلوویال جهنمی با یکدیگر ترکیب شوند.

بررسی بازی Illuvium

بازی با برخورد یک سفینه فضایی به دنیای بیگانه با محیط‌های متنوع، حوادث آب و هوایی شدید، و جانوران عجیب آغاز می‌شود. سپس بازیکنان نقش یک شکارچی را بر عهده می‌گیرند که باید کاوش کند، جانوران را گرفته و شروع به باز کردن قفل‌های بازی کنند. باز کردن این قفل‌ها به بازیکنان اجازه می‌دهد سریع سفر کرده و نقشه بیشتری را کشف کنند.

ارز دیجیتال Illuvium چیست
محیط بازی

مانند هر بازی نقش‌آفرینی، بازیکنان باید شخصیت خود را شخصی‌سازی کنند. Illuvium یک بازی جهان باز است که بر روی Unreal Engine 4 توسعه یافته است. بیش از 100 ایلوویال در سراسر جهان باز وجود دارد که متعلق به کلاس‌ها و گروه‌های متفاوت هستند. به همین دلیل، برخی از ایلوویال‌ها در طول نبرد به خوبی با یکدیگر هماهنگ می‌شوند در حالی که برخی دیگر ممکن است اینطور نباشند. این موضوع همچنین به ایلوویال‌های حریف نیز بستگی دارد.

یکی از جنبه‌های اصلی بازی ترکیب ایلوویال‌ها برای قدرتمندتر کردن آنها است. برای مثال، جمع‌آوری سه ایلوویال کاملاً هم‌سطح به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا آنها را با هم ادغام کرده و آنها را به یک ایلوویال واحد و قدرتمندتر تبدیل کنند. ایلوویال‌های قدرتمندتر در نبردها عملکرد بهتر و نسبت به نمونه‌های ضعیف‌تر ارزش بیشتری دارند. از این رو، افرادی که به دنبال کسب درآمد از بازی Illuvium هستند، احتمالاً باید روی پیدا کردن و ارتقا این موجودات تمرکز کنند.

مبارزه در میدان نبرد بازی ایلویوم به صورت خودکار است. در نتیجه، هر دو بازیکن باید قبل از مسابقه، ایلوویال‌ها، سلاح و زره خود را انتخاب کنند. بازیکنان به صورت دستی حملات را انتخاب نمی‌کنند یا توانایی تغییر را پس از شروع نبرد ندارند. شخصیت بازیکن همچنین باید به همراه ایلوویال‌های انتخابی خود در نبردها شرکت کند. سلاح‌ها و زره‌ها در بازی به صورت NFT نمایش داده می‌شوند و انتخاب بازیکن می‌تواند بر نتیجه نبرد تأثیر بگذارد.

ارز دیجیتال ایلوویوم چیست
مبارزه در میدان نبرد بازی ایلویوم

توکن ILV چیست؟

در بخش ارز دیجیتال Illuvium چیست اشاره شد که توکن بومی این اکوسیستم ILV نام دارد. ارز دیجیتال ILV یک توکن ERC-20 در بلاک چین اتریوم با موارد استفاده مختلف در بازی و اکوسیستم است. این توکن به دو شکل مختلف ILV و sILV ارائه می‌شود. توکن ILV به دارندگان امکان شرکت در ییلد فارمینگ (yield farming)، استیکینگ و مدیریت Illuvium DAO را می‌دهد. افرادی که توکن‌های خود را استیک می‌کنند، جوایزی را به صورت ILV یا sILV دریافت می‌کنند.

اگر دارندگان دریافت توکن ILV را انتخاب کنند، پاداش‌ها یک دوره قفل یک ساله دارند. این دوره قفل تضمین می‌کند که جفت‌های معاملاتی ILV و سایر کوین‌‌ها نقدینگی بالایی داشته باشد. افرادی که دریافت sILV را انتخاب کنند، فوراً بدون دوره قفل شدن، جوایزی دریافت خواهند کرد. البته لازم به ذکر است که توکن sILV فقط در خریدهای درون بازی قابل استفاده است. مجموع عرضه کل توکن‌های ILV و sILV برابر با 7 میلیون است. 3 میلیون دیگر به‌عنوان جوایز استیکینگ توزیع می‌شود که حداکثر عرضه 10 میلیونی را به همراه خواهد داشت.

کاربرهای اصلی ارز ILV

اولین عملکرد این توکن‌ها برای پاداش دادن به بازیکنانی است که در بازی موفقیت‌ یا دستاورد داشته باشند. همچنین افرادی که توکن ILV دارند می‌توانند آن را در خزانه ایلویوم (Illuvium Vault) استیک کنند. این افراد نیز جوایزی را به صورت توکن‌های ILV یا sILV دریافت می‌کنند.

توکن ILV یک توکن حاکمیتی است. افرادی که توکن ILV داشته باشند، قادر به شرکت در فرایندهای مربوط به مدیریت بازی، از طریق سازمان غیرمتمرکز خودمختار ایلویوم (DAO)، هستند. شورای ایلویناتی (Illuvinati Council) امکان همکاری جامعه را در ایجاد پیشنهادهای مربوط به بهبود بازی و سایر تغییرات در مدل حاکمیتی فراهم می‌کند.

قیمت ارز دیجیتال ایلوویوم

سرمایه‌گذاران در مرحله قبل از سید فاندینگ (Seed funding) این توکن‌ها را به قیمت 1 دلار خریداری کردند، سپس در مرحله Seed این قیمت به 50 دلار رسید. با فعال شدن توکن در آوریل (فروردین) سال 2021، این قیمت به 60 دلار رسید. در دسامبر (آذر) همان سال تا بالاترین سطح قیمتی خود یعنی 1911 دلار پیش رفت. بعد از آن تا 600 دلار ریزش داشت. تاریخ عرضه Illuvium نیز از سه ماهه اول سال 2022 به تعویق افتاد و این موضوع روی قیمت دارایی تأثیر گذاشت.

در سال 2023، میانگین قیمتی 54.63 برای این دارایی پیش‌بینی شده است. همچنین در پیش بینی‌های سال 2024، کمترین قیمت پیش‌بینی شده برابر با 72.67 دلار و بیشترین قیمت برابر با 89.40 دلار است. در تحلیل‌های بلندمدت نیز تا سال 2030، میانگین قیمتی 631.09 دلار برای توکن ILV پیش‌بینی شده است.

در زمان نوشته شدن این مقاله با قیمت 46.22 دلار معامله می‌شود. برای اطلاع از قیمت لحظه‌ای و تغییرات قیمت در توکن ILV به دلار و تومان می‌توانید به صفحه قیمت ارز دیجیتال ایلویوم در ایران بروکر مراجعه کنید. در این قسمت تمام اطلاعات مربوط به توکنومیک این دارایی، تاریخچه قیمت، نمودار تحلیل تکنیکال، صرافی‌ها و کیف پول‌های ارزیابی شده توسط سایت ایران بروکر قرار داده شده است.

خرید و فروش ارز ILV

حال که پاسخ سوال ارز دیجیتال ایلویوم چیست را بررسی کردیم، شاید به خرید این دارایی علاقه داشته باشید. امکان خرید ارز ILV در صرافی‌های ایرانی و خارجی وجود دارد. برای اطلاع از صرافی‌هایی که این دارایی را لیست کرده‌اند می‌توانید وارد صفحه قیمت توکن ILV در ایران بروکر شوید و در آنجا لیست صرافی‌های متفاوت را برای خرید و فروش این ارز و بهترین قیمت معامله را پیدا کنید.

جمع بندی – ارز دیجیتال ایلویوم

Illuvium یک بازی مبتنی‌بر بلاک چین است که بر اساس اتریوم ساخته شده است و از بلاک چین Immutable X و فناوری مقیاس‌پذیری لایه 2 آن بهره می‌برد. ایلویوم نمونه‌ای از بازی‌های پیشرفته بلاک چین در آینده است. این بازی به خوبی نشان می‌دهد که بازی‌های ساخته شده با بلاک چین می‌توانند به سطح بازی‌های سطح AAA برسند. ایلویوم دارای شخصیت‌هایی است که می‌توان با آنها مبارزه کرد و آنها را ارتقا داد و کسب درآمد کرد. طراحان و توسعه‌دهندگان این بازی در تلاشند تا گیمرهای خارج از حوزه کریپتو را نیز جذاب کنند.

گرافیک، انیمیشن و تجربه گیم‌پلی این بازی در مقایسه با بازی‌های بلاک‌چین موجود در سطح کاملاً جدیدی است و پتانسیل رقابت با برخی از بزرگترین بازی‌ها را دارد. این اکوسیستم بازی‌های نقش آفرینی (RPG) توسعه شخصیت‌های سه بعدی پیشرفته را با گیم پلی واقعی شخصیت محور ارائه می‌دهد. بازی Illuvium علاوه‌بر این موارد، امکان کسب NFT و استیک دارایی‌ها را در یک چارچوب غیرمتمرکز و بدون کارمزد ارائه می‌دهد.

سوالات متداول – بازی ایلویوم

لینک دانلود بازی Illuvium چیست؟

نسخه رایگان بازی ایلویوم برای دانلود در این لینک دسترس است.

ایلوویال چیست؟

شخصیت‌های درون بازی موجوداتی شبیه به خدا هستند و ایلوویال نامیده می‌شوند. هر ایلوویال با یک NFT منحصربه‌فرد نشان داده می‌شود و می‌توان آن را آزادانه در صرافی‌های ارز دیجیتال و یا صرافی‌ غیرمتمرکز IlluviDEX معامله کرد.

از کجا توکن ILV بخریم؟

برای اطلاع از صرافی‌هایی که این دارایی را لیست کرده‌اند می‌توانید وارد صفحه قیمت توکن ILV در ایران بروکر شوید و در آنجا لیست صرافی‌های متفاوت را برای خرید و فروش این ارز و بهترین قیمت معامله را پیدا کنید.

توکن ILV را کجا ذخیره کنیم؟

در صفحه قیمت ارز دیجیتال Illuvium در سایت ایران بروکر می‌توانید بهترین کیف پول‌ها برای نگهداری توکن ILV را پیدا کنید. برخی کیف پول‌های ارز دیجیتال به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌دهند، در نتیجه باید قبل از ذخیره توکن درباره آنها تحقیق کنید.

مجموع عرضه توکن ILV چقدر است؟

مجموع عرضه کل توکن‌های ILV و sILV برابر با 7 میلیون است. 3 میلیون دیگر به‌عنوان جوایز استیکینگ توزیع می‌شود که حداکثر عرضه 10 میلیونی را به همراه خواهد داشت.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید