ارز دیجیتال ادونچر گلد چیست؟ همه چیز درباره Adventure Gold و توکن AGLD

ارز دیجیتال ادونچر گلد

پروژه لوت ان‌اف‌تی (Loot NFT) به خاطر ماهیت خلاقانه و شور و هیجان طرفدارانش، توجه زیادی را جلب کرد و توانست رشد خوبی داشته باشد. ارز دیجیتال ادونچر گلد که بسیار مورد توجه قرار گرفته، برای استفاده در این پروژه ایجاد شده است. اما پروژه Adventure Gold چیست و چرا توکن AGLD مورد توجه سرمایه گذاران ارز دیجیتال قرار گرفته است؟

در این مطلب قصد داریم به بررسی کامل پروژه Adventure Gold بپردازیم و به این موضوع بپردازیم که آیا ادونچر گلد ارزش سرمایه گذاری دارد یا خیر. اگر شما هم به دنبال فرصت های جذاب سرمایه گذاری در ارز دیجیتال هستید، بد نیست این پروژه را نیز بشناسید. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

معرفی ارز دیجیتال ادونچر گلد و توکن AGLD

بازار رمزارز شاهد ظهور سرمایه‌های دیجیتالی باارزشی است که توجه سرمایه‌گذاران حوزه‌های مختلف را به سمت خود جلب می‌کنند. صنعت گیمینگ هم در حال روی آوردن به حوزه ارزهای دیجیتال است. پروژه‌هایی مثل گیم‌فای نیز (GameFi) با استفاده از فناوری کریپتو روی کار آمدند. پروژه‌های اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) و ایلوویوم (Illuvium) هم در دسته پروژه‌های گیمینگ و کریپتو قرار می‌گیرند.

دلیل این توسعه، رشد باورنکردنی توکن‌های غیرمثلی (NFTها) است که در حال حاضر به بنیادی اصلی برای پروژه‌های متعدد تبدیل شده است. چه چیزی کاربران را به این حوزه علاقمند کرده است؟ قیمت‌های رو به رشد، تاییدیه سلبریتی‌ها و تیترهای بی‌شمار رسانه‌های مختلف از جمله عواملی هستند که نگاه‌ها را به سمت این حوزه سوق می‌دهند.

یکی از پروژه هایی که در این حوزه مورد توجه کاربران قرار گرفته است ادونچر گلد است. در واقع ادونچر گلد (AGLD) یک توکن حاکمیتی Erc-20 بر پایه بلاکچین اتریوم است. از این رمزارز می‌توان برای رای‌دهی و مشارکت در کنترل پلتفرم لوت ان‌اف‌تی استفاده کرد. احتمالا این توکن در یک بازی که قرار است به زودی منتشر شود، نقش توکن درون بازی را خواهد داشت.

 لوت به هولدرهای توکن AGLD  اجازه می‌دهد از لیست توکن‌های غیرمثلی که به صورت تصادفی ایجاده شده‌اند یک «لوت‌بگ» (Loot Bag) خریداری کنند. این ان‌اف‌تی‌ها تم فانتری دارند و اقلام ماجراجویی متن-محوری هستند که به صورت آنچین (on-chain) ذخیره شده‌اند.

تاریخچه ارز ادونچر گلد

رمزارز AGLD در سپتامبر ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد. دارندگان توکن لوت ان‌ف‌تی می‌توانستند ۱۰٫۰۰۰ توکن AGLD را در یک ایردراپ رایگان به دست بیاورند. ماهیت خلاقانه این رمزارز باعث شد پس از راه‌اندازی رشد قیمت خوبی را تجربه کند. تعداد توکن‌های در گردش AGLD در حال حاضر ۷۰٫۱۷۰٫۰۰۱ واحد است.

برای مشاهده اطلاعات قیمتی این رمز ارز میتوانید از صفحه قیمت لحظه ای ادونچر گلد در ایران بروکر استفاده کنید.

خالق توکن ادونچر گلد

پلتفرم لوت توسط دام هافمن (Dom Hofmann)، یکی از موسسان اپلیکیشن اشتراک‌گذاری ویدیوی واین (Vine) که اکنون آرشیو شده، ایجاد شد. در ابتدا به نظر می‌رسید لوت تنها مجموعه‌ای از متون با پس‌زمینه ساده باشد. این پروژه پس از به اشتراک گذاشته شدن در شبکه‌های اجتماعی، به سرعت توجه کاربران را به خود جلب کرد و با برانگیختن قدرت تخیل جامعه NFT، افراد زیادی را به سمت خود کشید.

خالق توکن ادونچر گلد

یکی از دلایل سر و صدا به پا کردن پروژه لوت ان‌اف‌تی، تایید و پشتیبانی ویتالیک بوترین (Vitalik Butrin)، موسس اتریوم است. در ادامه این موضوع، ادونچر گلد توسط ویل پاپر (Will Papper) به‌عنوان توکن حاکمیتی این پلتفرم منتشر شد. ویل یکی از موسسان سیندیکیت دائو (Syndicate DAO) و عضو کامیونیتی لوت است.

لوت: پروژه اصلی ادونچر گلد

لوت یک پروژه ان‌اف‌تی مبتنی‌بر بلاکچین اتریوم است که قصد دارد به پایه و اساس یک بازی ایجاد شده توسط کامیونیتی تبدیل شود. این پروژه ۸٫۰۰۰ لوت بگ دارد. هر لوت بگ حاوی آیتم‌هایی مثل سلاح‌ها، تجهیزات کمیاب و … است که به طور تصادفی تولید شده و بخشی از بازی خواهند بود.

توکن ادونچر گلد

علاقمندن به این بازی در حال تدوین، برخی آیتم‌های لیست شده به‌عنوان سلاح، تجهیزات و آمار که در بازی قابل استفاده‌اند را شناسایی می‌کنند. همانطور که گفتیم دست یافتن به این بگ‌ها رایگان است (البته کارمزد گس در طی فرایند مینتینگ یا ضرب باید پرداخته شود). با این وجود، ابن بگ‌ها به سرعت مینت شده و با قیمت‌های بالا به فروش می‌رسند.

NFTهای پروژه لوت

اقلام لوت در واقع از جنس NFT هستند. البته از جنبه‌های مختلف با اکثر توکن‌های غیرمثلی تفاوت دارند. روشن‌ترین تفاوتشان رایگان بودن این ان‌اف‌تی‌ها است. چنین اتفاقی به ندرت در فضای NFT اتفاق می‌افتد چون همه در پی این هستند که از فروش آن‌ها سود به دست بیاورند.

علاوه‌بر این، در اکثر موارد، توکن‌های غیرمثلی یا NFTها به شکل تصویر دیده می‌شوند، اما در مورد لوت، ان‌اف‌تی‌ها نمایش دهنده یک سری اقلام خاص برای استفاده در بازی هستند.  

اقلام موجود در لوت بگ‌ها را می‌توان در چندین دسته طبقه‌بندی کرد:

  • معمولی
  • غیرعادی
  • کمیاب
  • حماسی
  • افسانه‌ای
  • اسطوره‌ای

ارزش لوت بگ‌ها بسته به محتویات آن متفاوت است. هر چه یک آیتم کمیاب‌تر باشد، ارزش بیشتری دارد. اما با اضافه شدن جزئیات بیشتر درباره بازی، تغییر ارزش آن‌ها دیدنی خواهد بود. بسیاری از کاربران لوت بگ‌هایشان را براساس ارزش بالقوه‌ای که اقلامش ممکن است در بازی آینده داشته باشد معامله می‌کنند.

NFTهای پروژه لوت

جالب اینجا است که هر کدام از اقلام موجود در لوت بگ دارای قرارداد هوشمندی است که می‌توان پارامترهای آن را مطالعه کرد. این یعنی آن‌ها می‌توانند با دیگر اقلام ساخته شده روی پلتفرم تعامل داشته باشند. بنابراین، به‌عنوان پایه و اساس دامنه وسیعی از بازی‌ها و سایر پروژه‌ها قابل استفاده هستند.

بهترین قسمت داستان آنجا است که توسعه این بازی در دست کامیونیتی است، که به طور فعال در حال کار روی فن‌آرت، داستان بازی و مسیر آن هستند.

این پروژه برای دیگران هم الهام بخش است. توکن فلوت (FLOOT) هم نام خود را از لوت گرفته و NFTهایی با نام «فَمیلیارز» (Familiars) را برای ماجراجویی ارائه می‌دهد. ان‌اف‌تی‌های فمیلیارز هم درست مثل پروژه لوت قابل مینت هستند و کاربران به ازای مینت کردن هر NFT، ۱۱۰٫۰۰۰ توکن FLOOT را رایگان و به صورت پاداش دریافت می‌کنند.

شبکه اجتماعی جامعه محور پروژه لوت

جزئیات دیگری درباره ویژگی‌ها و انواع اقلام موجود در لوت بگ‌ها وجود ندارد. هر کسی می‌تواند تفسیر خودش را داشته باشد و دست جامعه برای توسعه بیشتر آن باز است. این هم مشخصه کلیدی دیگری است که پروژه لوت را نسبت به سایرین متمایز می‌کند. اکثر پروژه‌های NFT از مسیر تعیین شده توسط تیم توسعه‌دهنده اصلی پیروی می‌کنند. در مقابل، لوت با رویکرد باتم-آپ (Bottom-up) کار می‌کند و وقتی پای ارزش و نحوه استفاده از پروژه در میان باشد، این جامعه و کامیونیتی است که برایش تصمیم می‌گیرد.

ارز دیجیتال AGLD

دارندگان توکن لوت و طرفداران آن می‌توانند در کامیونیتی اختصاصی این پروژه جمع شوند و درباره ایده‌ها و ساخت پروژه لوت به بحث بپردازند. در حال حاضر، Loot Builders Discord و Loot Community Discord دو مورد از بزرگترین پلتفرم‌هایی است که دارندگان و طرفداران لوت می‌توانند در آن به بحث درباره ایده‌هایشان بنشینند.

علاوه‌براین، اگر چه لوت در ابتدا یک پروژه متن-محور بود، در حال حاضر اعضای مشتاق آن در حال ایجاد تئوری‌های خودشان درباره آیتم‌های خاص آن هستند. این موضوع با نگاه به فن‌آرت (Fan art) و هدکانون‌ها (Headcanon) مشهود است.

لوت دانجیون

لوت دانجیون (Loot Dungeon) یک بازی بلاکچینی است که با NFTهای لوت کار می‌کند. شما با استیک کردن اقلام لوت خود در این بازی می‌توانید با هیولاها مبارزه کنید. نتیجه مبارزه با تابع‌های تصادفی قابل تایید چین لینک (که تاس انداختن آن-چین را ممکن می‌سازد) تعیین می‌شود. برنده‌ها با یک قطعه هنری بوجود آمده با هوش مصنوعی پاداش می‌گیرند.

اطلاعات لوت ان‌اف‌تی شما با ورودتان به لوت دانجیون به یک مرکز هوشمند ارسال می‌شود. بعد از آن، شما یک روز وقت دارید تا تصمیم‌ بگیرید می‌خواهید با هیولا بجنگید یا از آن فرار کنید. البته اگر بمیرید لوت ان‌اف‌تی خود را از دست می‌دهید، اما در صورت پرداخت کارمزد که چیزی کمتر از ۰.۰۵ اتریوم است می‌توانید آن را نگه دارید.

کاربردهای توکن AGLD

توکن ادونچر گلد در پروژه لوت چندین کاربرد دارد. مهم‌ترین آن، عمل کردن به‌عنوان توکن حاکمیتی است. دارندگان توکن در تصمیم‌گیری برنامه‌های آتی پروژه حق رای دارند. یعنی می‌توانند در داستان بازی و سایر مشخصه‌های موجود در بازی تعیین کننده باشند.

در فصل اول Holy War کل کامیونیتی دارنده توکن AGLD این شانس را داشتند تا برای نحوه شروع و پایان فصل رای بدهند. اعضا باید انتخاب می‌کردند که شخصیت‌های داستان به تخت و تاج برسند یا نه.

رای‌گیری روی یک اسنپ‌شات صورت می‌گیرد، اسنپ شات سیستم غیرمتمرکزی است که پروسه رای‌دهی پروژه‌های مختلف را اجرا می‌کند.

جدا از کاربرد حاکمیتی، AGLD احتمالا به‌عنوان یک ارز درون بازی کاربرد خواهد داشت و بازیکنان از آن برای مبادله اقلام استفاده خواهند کرد. هیچ چیزی در این باره نهایی نشده و ممکن است کاربردهای دیگری هم برای ارز دیجیتال AGLD ایجاد شود.

سرمایه‌گذاران، توکن AGLD را براساس ارزش بالقوه آن معامله می‌کنند. نقش این رمزارز به احتمال زیاد با روی کار آمدن اطلاعات بیشتر درباره بازی تغییر خواهد کرد. این احتمال هم وجود دارد که با سایر پروژه‌های مبتنی‌بر لوت یکپارچه شود.

ارز دیجیتال ادونچر گلد یا AGLD بخریم یا نه؟

خرید رمزارز و سرمایه‌گذاری در آن به تحقیق درباره ماهیت، کاربرد و پتانسیل رشد آن باز می‌گردد. کاربران رمزارز با نگاه به قابلیت‌های هر پروژه و روند حرکات قیمتی آن تصمیم می‌گیرند که به صورت کوتاه‌مدت یا بلندمدت روی یک ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند یا خیر. شما هم با توجه به شرایط کنونی بازار، تحقیق بیشتر درباره AGLD و پتانسیلی که در این پروژه می‌بینید باید تصمیم متناسب با نیازهای خود را اتخاذ کنید.

برای معامله این رمز ارز می‌توانید از صفحه خرید و فروش ارز دیجیتال ادونچر گلد در ایران بروکر استفاده کنید.

اخبار ارز دیجیتال AGLD

برای مشاهده آخرین اخبار مربوط به این رمزارز، می‌توانید از وبسایت رسمی آن استفاده کنید. همچنین در بخش خبرهای فوری ایران بروکر می‌توانید اخبار مربوط به ارزهای دیجیتال را دنبال کنید.

نحوه خرید و فروش ادونچر گلد

در صورت تصمیم برای خرید یک رمزارز ابتدا باید یک صرافی معتبر (که از آن رمزارز پشتیبانی می‌کند) را بیابید و حواستان باشد که در صورت خرید رمزارز در حجم بالا بهتر است رمزارزتان را در کیف پول خودتان (که قابلیت پشتیبانی از آن رمزارز را داشته باشد) نگه دارید. در ادامه نحوه خرید و فروش AGLD را به اختصار توضیح می‌دهیم.

اگر قصد دارید از پول رایج کشور برای خرید رمزارز استفاده کنید، باید یک صرافی ایرانی انتخاب کرده و در آن ثبت نام کنید. مراحل ثبت نام و احراز هویت در صرافی‌های مختلف می‌تواند کمی متفاوت باشد. پیش از انتخاب صرافی رمزارز از خوشنام بودن و قابل اعتماد بودن آن اطمینان حاصل کنید. همچنین قبل از شروع ثبت نام درباره نحوه کار با صرافی مورد نظر خود تحقیق کنید. پس از تکمیل مراحل ثبت نام، در بخش واریز صرافی، به کمک اطلاعات کارت بانکی خود مبلغ دلخواهتان را به صرافی انتقال دهید.

معمولا صرافی‌های ایرانی دارای دو بخش بازار تومان و تتر هستند. شما در قسمت بازار تومان این امکان را دارید تا مستقیما پول رایج کشور را به رمزارز مورد نظرتان تبدیل کنید. برای این کار باید به بخش بازار تومانی رفته، رمزارز مورد نظر را انتخاب کرده و در صفحه مربوط به آن یک سفارش خرید ایجاد کنید. بعدها در صورت تمایل به فروش هم می‌توانید در همین بستر یک سفارش فروش ایجاد کنید.

اگر قصد استفاده از بازار تتر را دارید، ابتدا در بخش بازار تومان باید با ایجاد یک سفارش، پول خود را به تتر تبدیل کرده و سپس از بخش بازار تتر به ایجاد سفارش و خرید و فروش رمزارز مورد نظرتان بپردازید.

در صورت تمایل برای استفاده از صرافی‌های خارجی، پس از تبدیل تومان به تتر یا هر رمزارز دیگری که کارمزد انتقال پایینی دارد، می‌توانید آن را به صرافی خارجی مورد نظرتان انتقال داده و در آنجا به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازید. با توجه به تحریم‌ها باید در انتخاب صرافی‌های خارجی هم دقت کنید.

بهترین و امن‌ترین صرافی برای ارز دیجیتال AGLD

از آنجایی که برای کاربران ایرانی محدودیت‌هایی در انتخاب صرافی امن وجود دارد و البته بررسی همه صرافی‌های ارز دیجیتال کار دشواری است، ما در ایران بروکر به بررسی کامل صرافی های ایرانی و خارجی پرداخته‌ایم. برای انتخاب صرافی مناسب می‌توانید از بخش خرید و فروش ارز دیجیتال AGLD و مقایسه قیمت ارز دیجیتال ادونچر گلد در ایران بروکر استفاده کنید و این رمزارز را در یک پلفترم امن و با کمترین قیمت خریداری کنید.

بهترین کیف پول برای رمزارز AGLD

در صفحه قیمت ارز دیجیتال AGLD در ایران بروکر می‌توانید در بخش «کیف پول‌های Adventure Gold» لیست کیف پول‌های مناسب برای ذخیره ارز دیجیتال ادونچر گلد را مشاهده کنید. بهتر است درباره نحوه ایجاد و کار با این کیف پول‌ها هم تحقیقات لازم را انجام دهید.

سوالات متداول – ادونچر گلد

ارز دیجیتال ادونچر گلد چیست؟

ادونچر گلد (AGLD)، رمزارز و توکن بومی پروژه لوت است. در ابتدای راه‌اندازی AGLD، در یک ایردراپ توکن ادونچر گلد به صورت رایگان در بین دارندگان لوت ان‌اف‌تی (Loot NFT) توزیع شد.

عرضه کل توکن ادونچر گلد چقدر است؟

تعداد توکن‌های در گردش ادونچر گلد ۷۰,۱۷۰,۰۰۱ و حداکثر میزان عرضه آن ۷۵,۳۰۰,۰۰۰ واحد است.

خالق ادونچر گلد کیست؟

ادونچر گلد یا AGLD، یک توکن ERC-20 است که به عنوان توکن پروژه لوت ان‌اف‌تی ایجاد شده است. ویل پاپر (Will Papper)، فارغ‌التحصیل دانشگاه استفورد، این توکن حاکمیتی را توسعه داده و در دوم سپتامبر سال ۲۰۲۱ آن را راه‌اندازی کرد.

بهترین صرافی‌ها و کیف‌پول‌های مناسب برای رمزارز AGLD کدامند؟

در صفحه قیمت ارز دیجیتال AGLD، لیستی از صرافی‌های مناسب برای خرید ارز دیجیتال ادونچر گلد و کیف‌پول‌های معتبر برای خرید و فروش و نگهداری این ارز دیجیتال ارائه شده است.

نرگس فهیمی
نرگس فهیمی
کارشناس ارز دیجیتال، متاورس و NFT
فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥