آموزش بازارهای مالی

ویتالیک مهم ترین موارد کاربردی اکوسیستم اتریوم را بازگو کرد

آموزش بازارهای مالی

مطالعه در 3 دقیقه

ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، بنیانگذار اتریوم، یک پست وبلاگی منتشر کرد تا موارد کاربردی که او را در مورد اکوسیستم اتریوم هیجان زده می‌کند، نشان دهد. در این پست او به موارد پول، DeFi، هویت دیجیتال، DAO و اپلیکیشن‌های ترکیبی که ابزار شبکه بلاک چین را به خوبی نشان می‌دهند، پرداخته است.

استفاده در نقل و انتقالات مالی

از جمله برنامه‌هایی که او در اکوسیستم اتریوم ترجیح می‌دهد، برنامه‌هایی هستند که مبتنی بر استفاده از پول هستند. به گفته ویتالیک، این برنامه‌ها به تسهیل کمک‌های مالی کمک می‌کنند و در بیشتر موارد، از ایمنی در برابر پلتفرم‌زدایی استفاده می‌کنند.

بنیانگذار اتریوم همچنین در مورد استیبل کوین‌ها صحبت کرد و معتقد بود که این استیبل کوین‌ها موارد استفاده زیادی دارند زیرا برای همه قابل دسترسی است، در برابر سانسور مقاوم هستند و با زیرساخت‌های بلاک چین مانند صرافی‌های غیرمتمرکز به خوبی تعامل دارند. در مقایسه، او معتقد است که استیبل کوین‌هایی مانند USDC فعلا به خوبی کار می‌کنند اما ثبات آنها به ثبات کلان اقتصادی و سیاسی ایالات متحده بستگی دارد.

بوترین همچنین فکر می‌کند که RAI استیبل کوین الگوریتمی جدید می‌تواند تمام این ریسک‌ها را تحمل کند و نرخ بهره منفی دارد. علاوه بر این، ویتالیک استدلال کرد که استیبل کوین‌های تحت حمایت دارایی‌های دارای ریسک (Risk Weighted Assets)، اگر مقیاس‌پذیری و استحکام را در کنار مقاومت در برابر سانسور ترکیب کنند، تحت نظارت DAO می‌توانند قابل دوام باشند.

استفاده در دیفای و هویت دیجیتال

ویتالیک اشاره کرد که دنیای DeFi و Digital Identity به مرور زمان مورد استقبال قرار گرفته است. او علاوه بر استیبل کوین‌ها، بر بازارهای پیش‌بینی، شاخص‌های عمده سهام و لایه‌هایی برای تجارت مؤثر سایر دارایی‌ها مانند املاک و مستغلات تأکید کرد.

با ارزیابی رشد هویت دیجیتال، ویتالیک گفت که این روند به تسهیل حریم خصوصی کاربران کمک می‌کند. او به سیستم ورود با اتریوم (Sign In With Ethereum) به عنوان یک روش شناسایی موثر اشاره کرد.

استفاده در سازمان غیرمتمرکز (DAO)

ویتالیک بوترین معتقد است دو سوال برای پاسخ وجود دارد

  • چه نوع ساختار حاکمیتی مناسب است و در چه شرایطی استفاده می‌شود؟
  • آیا بهتر است آن ساختار را با استفاده از سازمان غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند بسازیم یا یک شرکت سنتی و قراردادهای قانونی؟

بنیانگذار اتریوم معتقد است که تمرکززدایی برای استحکام، کارایی و قابلیت همکاری ضروری است.

مورد استفاده در اپلیکیشن‌های ترکیبی

برنامه‌های ترکیبی که زنجیره‌های بلاکچین را با سایر سیستم‌ها ادغام می‌کنند تا مدل‌های اعتمادی را تقویت کنند، در رای‌گیری، بازی‌ها، ثبت دولتی، حسابداری شرکت‌ها و مدیریت زنجیره تامین یافت می‌شوند.

بوترین همچنین در مورد چندین چالش در اتریوم در قالب مقیاس پذیری، زمان تراکنش طولانی و کیف پول‌های نا امن صحبت کرد. او راه‌حل‌های غیرمتمرکز برای نگهداری وجوه، کیف پول‌ها و فناوری Rollup را برای بهبود مقیاس پذیری مورد بحث قرار داد.

در همین حال، بوترین در سخنان پایانی خود بر نیاز توسعه‌دهندگان به طرح‌های دارای ارزش پیشنهادی بلند‌مدت نسبت به پروژه‌هایی که سود کوتاه‌مدت دارند، تاکید کرد.

vitalik

نکته قابل توجه، بروزرسانی نقشه راه شبکه اتریوم در جهت افزایش مقاومت در برابر سانسور و تمرکززدایی است. به عنوان مثال، یک دسته جدید به نام Scourge به نقشه راه اضافه شده و به دسته‌هایی مانند Merge، Surge، Verge، Purge و Spurge که از قبل وجود داشتند پیوست.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید