چگونه مثبت‌اندیشی در معاملات، باعث سوددهی ما می‌شود؟

مثبت‌اندیشی در معاملات

لازمه موفقیت در هر مسیری، چه کسب و کار، چه معامله‌گری و حتی تربیت فرزند، رشد و توسعه شخصی است. محیط اطرافتان همیشه شما را در بوته محک و آزمایش قرار می‌دهد و نحوه واکنش به این چالش‌ها، نقش زیادی در موفقیت شما دارد. مثلاً به عنوان یک تریدر، همه ما روز‌ها و هفته‌هایی داریم که روز و هفته ما نیست و هیچ چیز مطابق میل‌مان پیش نمی‌رود. مثبت‌اندیشی در معاملات به طور موثری می‌تواند به ما کمک کند.

در این روز‌ها ضرر‌ها بیشتر از سود است، و ظاهراً قرار نیست بُردی داشته باشیم. حتماً همه ما چنین روز‌هایی داشته‌ایم که حتی ممکن است به مسیرمان شک کنیم و از خودمان بپرسیم «اصلاً احتمال کسب سود هست؟ » یا «اصلاً این امکان وجود دارد که اهداف من محقق شود؟ » یا «اصلاً چرا من وارد این بازار شدم؟ این بازار برای من چیزی جر استرس و سردرد نداشته، حتی فکر کنم از روزی که وارد این بازار شدم، ریزش مو‌هایم هم بیشتر شده! »

اگر ذهن شما هم چنین نجوا‌هایی با شما داشته، ظاهراً وقتش رسیده که بیشتر روی مثبت‌اندیشی در معاملات خود کار کنید. با هر معامله‌گر موفقی در فارکس صحبت کنید، به شما می‌گوید که تا جایی که امکان دارد هم در فکر و هم در عملش نگاه مثبتی دارد، و به شما می‌گوید که مثبت‌اندیشی تا چه اندازه روی غلبه بر مشکلات معامله‌گری به او کمک کرده است.

البته این نکته را هم بگویم که هرچند که مثبت‌اندیشی در معاملات و قانون جذب می‌تواند به شما کمک کند، اما برای رسیدن به نتایج مثبت کافی نیست و موفقیت شما را تضمین نمی‌کند.

برای ایجاد و تقویت مثبت‌اندیشی در معاملات خود چه کار کنیم؟

مثبت‌اندیشی در معاملات

در ادامه نکاتی را در این ضمینه به شما می‌گوییم:

۱. روز خود را با نکات مثبت شروع کنید

هر روز صبح به آینه نگاه کنید و به خودتان بگویید: «من به اندازه کافی خوب هستم، من به اندازه کافی باهوشم، لعنت بر شیطان، همه مرا دوست دارند». و این جملات را با شوق و اشتیاق بگویید.

واقعاً در قدم اول مثبت‌اندیشی در معاملات، این که چطور خودتان را به خودتان معرفی می‌کنید، مهم است. این کار به شما کمک می‌کند ذهنیت درستی داشته باشید و روز خود را با افکار مثبت شروع کنید. اگر نگاه کردن به آینه برایتان سخت است، این جملات را بدون نگاه کردن به آینه و با صدای بلند با خودتان تکرار کنید.

۲. امواج منفی را از خودتان دور کنید

مثبت‌اندیشی در معاملات

به افکار منفی که در ذهنتان است، توجه کنید و باور داشته باشید و فقط خودتان هستید که می‌توانید آنها را تغییر دهید. وقتی کم کم این افکار منفی را از ذهن‌تان پاک می‌کنید، ذهنیت و نگاه‌تان هم کم کم مثبت خواهد شد.

از یاد نبرید که بازار و معامله‌گری فراز و نشیب‌های خودش را دارد. ضرر و باخت اجتناب‌ناپذیر است و برای همه اتفاق می‌افتد.

همیشه خودتان را به عنوان یک معامله‌گر موفق تصور کنید. فقط به نتایج خوب و مثبت فکر کنید. به ثروتی که به دست می‌آورید فکر کنید و تصور کنید بعد از آن، چگونه سبک زندگی‌تان را تغییر می‌دهید.

با این روش ایده‌هایی که باعث شد اولین بار به سمت این بازار بیایید را از یاد نمی‌برید و این به شما انگیزه می‌دهد که برای رسیدن به آن اهداف تلاش کنید.

۳. افکار مثبت را ایجاد کنید

یکی دیگر از روش‌های آسان در جهت مثبت‌اندیشی در معاملات، این است که خودتان را در یک محیط مثبت قرار دهید. این محیط، محل کار یا دوستان یا افراد اطراف شما هستند.  

دنیا پر از آدم‌هایی است که پر از شک و تردیدند و با نابود کردن رؤیاهای‌تان مثلا می‌خواهند به شما «کمک کنند».

اگر خود را در محیطی قرار دهید که اطرافتان را آدم‌هایی احاطه کنند که برای معامله در فارکس به شما قوت قلب بدهند و از ایده‌های شما حمایت کنند، مسیر را برای خودتان هموارتر می‌کنید. برای اینکه خود را در چنین محیطی قرار دهید ابتدا لازم است فضای تریدتان را بهبود ببخشید و آن را مثبت کنید، تا افراد مثبت‌اندیش نیز به سراغتان بیایند و اطرافتان را احاطه کنند. این روش مثبت‌اندیشی در معاملات شما می‌شود.

۴. امواج مثبت را پخش کنید

مثبت‌اندیشی در معاملات

وقتی مثبت‌اندیشی را به دیگران هم سرایت می‌دهید، هم به آنها کمک می‌کنید و هم یک بار دیگر افکار مثبت را در خودتان تقویت می‌کنید. وقتی همیشه مثبت‌اندیشانه سخن بگویید، ذهن‌تان پر از افکار و ایده‌های مثبت می‌شود. اما اگر منفی‌بافی کنید و سخنان منفی به زبان بیاورید، فقط باعث می‌شود شما از رشد و تبدیل شدن به یک معامله‌گر موفق بازبمانید.

همیشه تلاش کنید از موانع بازار استقبال کنید و به آنها به عنوان فرصتی برای کسب سود و موفقیت نگاه کنید. مثبت‌اندیشی در معاملات و مقابله با این موانع به شما کمک می‌کند تا تجربه‌های بزرگی در معامله‌گری به دست آورید.

اگر تنها تغییرات کوچکی در طرز فکرتان در مورد خودتان، تصورتان از دیگران، و در مورد معامله‌گری بدهید، به موفقیت‌تان کمک بزرگی خواهد کرد.

هرچند مثبت‌اندیشی در معاملات لزوما ضامن موفقیت شما نیست، اما ذهن‌تان را برای موفقیت در معاملات آماده می‌کند و شما در دنیای فارکس به هر گزینه‌ای که حتی بتواند یک قدم شما را جلوتر ببرد، نیاز دارید.

برای مطالعه دیگر مقالات روانشناسی معامله‌گری، صفحه مجله فارکس را مشاهده نمایید.

منبع: babypips.com

ترجمه اختصاصی: ایران بروکر

فهرست مطالب

ممکن است دوست داشته باشید

منتخب سردبیر

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
بروکرهای منتخب
یو اس جی
آمارکتس
آلپاری
ارانته
اچ وای سی ام
صرافی‌های منتخب
کوکوین
بینگ ایکس
کوینکس
نوبیتکس
اکسیر
والکس

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.