10 هولدر برتر بیت کوین چه کسانی هستند؟

10 هولدر برتر بیت کوین چه کسانی هستند؟

اولین‌ها همیشه برنده‌اند! شما چقدر با این جمله موافقید؟ در حال حاضر 10 هولدر برتر بیت کوین میزانی از بیت کوین را در اختیار دارند که اگر در دست معامله گران خُرد بود احتمالاً شاهد خریدوفروش بسیار زیادتری بودیم. این هولدرها را می‌توان اولین‌ها یا پیشتازان در فضای ارزهای دیجیتال دانست. اما داستان هولدرهای برتر بیت کوین چیست؟ آیا اتفاقی به این ثروت رسیده‌اند یا اینکه پیش از دیگران متوجه ارزش بیت کوین شده‌اند؟ در این مطلب از ایران بروکر به بررسی 10 هولدر برتر بیت کوین می‌پردازیم و پرده از راز ثروت آن‌ها برمی‌داریم. اگر شما هم به قصه افراد ثروتمند در فضای ارز دیجیتال علاقه‌مندید پیشنهاد می‌کنم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

معرفی 10 هولدر برتر بیت کوین

1- تیم دریپر

تیم دریپر

اولین فرد در لیست 10 هولدر برتر بیت کوین تیم دریپر است که با توجه به ارتباطی که با کسب‌وکارهای سیلیکون ولی دارد شناخته می‌شود. تیم دریپر از آن افرادی است که فرصت‌های خوب را شناسایی می‌کند و سریع اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کند.

تیم پتانسیل بیت کوین را در سال‌های اولیه تشخیص داد، به همین دلیل 30000 بیت کوین را در سال 2014 با قیمت 600 دلار خریداری کرد. در حال حاضر او مبلغی نزدیک به 1.3 میلیارد دلار سرمایه فقط در ارزهای دیجیتال دارد.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که دریپر در شرکت‌های مختلفی ازجمله بایدو، تسلا و اسکایپ نیز دستی دارد.

2- بری سیلبرت

دارایی خالص: ۳.۲ میلیارد دلار

منبع درآمد: دیجیتال کارنسی گروپ (Digital Currency Group)

ملیت: آمریکا

Barry Silbert

دیدن نام بری سیلبرت در لیست 10 هولدر برتر بیت کوین جای تعجب ندارد، چرا که این شخص نیز از سرمایه‌گذاران اولیه در بیت کوین بوده است. بری سیلبرت همچنین در سال 2013 اقدام به تأسیس دیجیتال کارنسی گروپ کرد که شامل 5 شرکت مبتنی بر ارز دیجیتال بودند.

هدف اصلی این شرکت‌ها شناسایی استارت‌آپ‌های ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری در آن‌هاست. در طول سال‌های اخیر این مجموعه حدود 28 میلیارد دلار در ارزهای دیجیتال مختلف ازجمله بیت کوین و اتریوم سرمایه‌گذاری کرده‌اند. خود بری سیلبرت نیز پس از تأسیس DCG سالانه 48000 بیت کوین از FBI خریداری کرده است که توسط دولت در تحقیقات جرائم مالی ضبط شده است.

3- تسلا

واقع در: امریکا

تسلا

رتبه سوم این لیست متعلق به شرکت تسلا است، شرکتی که کمتر کسی باور می‌کند که داوطلبانه پا در دنیای ارز دیجیتال گذاشته باشد. شاید بتوان اشتیاق ایلان ماسک را عامل اصلی سرمایه‌گذاری این شرکت در رمزارزها دانست.

در حال حاضر شرکت تسلا بیش از 2 میلیارد دلار بیت کوین دارد. جالب است بدانید که این اطلاعات در ترازنامه عمومی این شرکت نیز فهرست شده است که احتمالاً تسلا می‌خواهد رابطه خود با بیت کوین و ارزهای دیجیتال را به‌صورت شفاف با جهان به اشتراک بگذارد.

نکته مهم دیگر در رابطه با شرکت خودروهای الکتریکی تسلا این است که مشتریان می‌توانند خودروها و محصولات تسلا را با استفاده از بیت کوین و ارزهای دیجیتال خریداری کنند. اولین مدل S از خودروهای این شرکت در سال 2013 و با استفاده از بیت کوین از نمایندگی لامبورگینی خریداری شد.

4- دوقلوهای وینکلووس

دارایی خالص: هر کدام 3 میلیارد دلار

منبع درآمد: بیت‌کوین

ملیت: ایالات متحده

دوقلوهای وینکلووس - یکی از 10 هولدر برتر ارز دیجیتال

برادران وینکلووس رتبه 4 از لیست 10 هولدر برتر بیت کوین را به خود اختصاص داده‌اند. بسیاری معتقدند که این دو برادر واندرکایندهای (نابغه) کریپتو هستند. شاید هم بتوان گفت آن‌ها صرفاً افرادی هستند که می‌توانند فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری را کشف کرده و به شکلی افراطی در آن سرمایه‌گذاری کنند.

صرف‌نظر از این مورد، تایلر و کامرون وینکلووس از بزرگ‌ترین هولدرهای بیت کوین هستند که سبد دارایی هرکدام از آن‌ها 3 میلیارد دلار ارزش دارد. آن‌ها از ثروت خود برای تأسیس یک شرکت سرمایه‌گذاری به نام Winklevoss Capital استفاده کردند که تمرکز اصلی آن بر استارت‌آپ‌های مبتنی بر ارز دیجیتال است و درمجموع بیش از 100 پروژه مختلف را تابه‌حال تأمین مالی کرده است.

5- برایان آرمسترانگ

دارایی خالص: 380000 بیت کوین

منبع درآمد: کوین‌بیس

ملیت: ایالات متحده

برایان آرمسترانگ - یکی از 10 هولدر برتر ارز دیجیتال

بااینکه نمی‌توان از میزان دقیق بیت کوین و ارزهای دیجیتال برایان اطلاعاتی کسب کرد، باید گفت که این شخص 19 درصد از دارایی‌های کوین بیس (یک پلتفرم مبادله ارز دیجیتال) را در اختیار دارد. بنابراین می‌توان برایان را جز 10 هولدر برتر بیت کوین دانست که از نظر فنی می‌تواند در صورت تمایل مقدار زیادی بیت کوین را به فروش رسانده و روی بازار این ارز دیجیتال تأثیر بگذارد.

برایان آرمسترانگ صرافی کوین بیس را در سال 2012 تأسیس کرد و تا سال 2018 به یک میلیاردر تبدیل شد. پس از چند سال سهام او در این شرکت به 15 میلیارد دلار رسید.

بااینکه این صرافی تجربه یک هک را در شناسنامه کاری خود دارد، اما به‌طورکلی درآمد خوبی کسب کرده است. در سه‌ماهه اول 2021 درآمد این صرافی بیش از 1 میلیارد دلار گزارش شده و دارایی خالص برایان نزدیک به 9 میلیارد دلار است.

6- بلغارستان

ششمین عضو از 10 هولدر برتر بیت کوین متعلق به بلغارستان است. شاید بیت کوین در دهه 2010 صرفاً یک موضوع سرگرم‌کننده بود، اما پس از مدت‌زمانی که شرکت‌های بزرگ وارد بازی شدند و میلیاردرهای جدید شروع به سرمایه‌گذاری در آن کردند، همه‌چیز در رابطه با این ارز دیجیتال جدی‌تر شد.

در سال 2019، بلغارستان به اولین کشوری تبدیل شد که میزان دارایی‌های دیجیتال آن بیشتر از طلا بود. بلغارستان با داشتن بیش از 200000 بیت کوین، یکی از رقبای اصلی در بین هولدرهای بیت کوین است.

7- دفتر تحقیقات فدرال

FBI به‌طور متناوب مقادیر زیادی بیت کوین را همراه با سایر ارزهای دیجیتال هولد می‌کند. با توجه به ماهیت کار آن‌ها، دارایی بیت کوین آن‌ها تقریباً به‌طور کامل از اموال توقیف شده است.

معمولاً FBI بیت کوین‌های ضبط‌شده را برای خریداران علاقه‌مند به حراج می‌گذارند. بری سیلبرت در سال 2013 حدود 48000 بیت کوین از این اداره خرید. ذخایر فعلی بیت کوین آن‌ها 144000 گزارش شده است.

8- میکرو استراتژی (مایکل سیلر)

دارایی خالص: 122000 بیت کوین

واقع در: ایالات متحده

میکرو استراتژي - یکی از 10 هولدر برتر ارز دیجیتال

میکرو استراتژی یکی از شرکت‌های نرم‌افزاری تحلیلی است که به کاربران خود خدمات ابری ارائه می‌کند و توسط مایکل سیلر تأسیس شده است.

این شرکت علاقه شدیدی به بیت کوین نشان داده و بیان کرده که برای همیشه در این فضا سرمایه‌گذاری خواهد کرد. در حال حاضر، Microstrategy بیش از 122000 بیت کوین دارد و این تعداد ممکن است افزایش یابد. خود مایکل سیلر نیز نزدیک به 18000 بیت کوین دارد.

9- راجر ور

ملیت: امریکایی

راجر ور - یکی از 10 هولدر برتر ارز دیجیتال

راجر ور لقب «مسیح کریپتو» (Crypto Jesus) را دارد، زیرا دارایی‌های او در این فضا بسیار زیاد است. مانند اکثر سرمایه‌گذاران بیت کوین، راجر خیلی زود شروع به خرید ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین کرد. می‌توان گفت سابقه راجر در ارزهای دیجیتال از افرادی مانند بری سیلبرت و امثال او نیز بیشتر است. او زمانی حدود 400000 بیت کوین خریداری کرد که در آن زمان کمتر کسی به بیت کوین اهمیت می‌داد.

در حال حاضر بسیاری گمان می‌کنند که او همچنان 300000 از بیت کوین‌های خود را هولد می‌کند. با یک حساب ساده و با بیت کوین 28 هزار دلاری شما می‌توانید میزان دارایی او را محاسبه کنید تا بدانید این شخص چقدر در بازار ارز دیجیتال تأثیرگذار است.

10- ساتوشی ناکاموتو

دارایی خالص: بیش از 1 میلیون بیت کوین

منبع درآمد: استخراج بیت کوین

ساتوشی ناکاموتو

بی‌شک یکی از مهم‌ترین افرادی که در لیست 10 هولدر برتر بیت کوین قرار می‌گیرد، کسی نیست جز ساتوشی ناکاموتو، خالق ناشناس بیت کوین. ساتوشی با هولد بیش از 1 میلیون بیت کوین در حال تماشای تصمیمات مالی دارندگان بیت کوین و ارزهای دیجیتال است و اگر زمانی تصمیم به فروش بیت کوین‌های خود بگیرد، احتمالاً اتفاق خوبی در انتظار بیت کوین و سایر رمزارزها نخواهد بود.

تأثیری که ساتوشی روی بازار بیت کوین دارد غیرقابل‌تصور است. او به معنای واقعی کلمه می‌تواند قیمت را در یک روز کاهش دهد و اگر بخواهد در روز بعد آن را به‌شدت افزایش دهد. باید امیدوار باشیم که آن روز هرگز فرا نرسد، اما باید مراقب باشیم چراکه افرادی مانند راجر ور در حال برنامه‌ریزی برای انجام کاری در این درجه هستند.

سخن پایانی – 10 هولدر برتر بیت کوین چه کسانی هستند؟

به‌طورکلی شناسایی دقیق هویت 10 هولدر برتر بیت کوین، کار دشواری است، اما داده‌های ثبت‌شده تاکنون نشان می‌دهد که 10 هولدر برتر میزان قابل‌توجهی از عرضه کل بیت کوین را در اختیار دارند. برخی از دارندگان برتر عبارت‌اند از: ساتوشی ناکاموتو، دوقلوهای وینکلووس، مایکل سیلر، بری سیلبرت و تیم دریپر. مشخص نیست که دارندگان برتر قصد دارند با بیت کوین خود چه کنند، اما برخی علناً اعلام کرده‌اند که قصد دارند دارایی‌های خود را در بلندمدت نگهداری کنند.

درحالی‌که تمرکز مالکیت در بین 10 هولدر برتر عاملی است که باید در هنگام سرمایه‌گذاری در بیت کوین در نظر گرفت، تعیین تأثیر دارندگان برتر بر بازار بیت کوین دشوار است، زیرا تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد، اما اقدامات آن‌ها ممکن است تأثیری بر بازار داشته باشد. دارندگان برتر نمی‌توانند مجبور به فروش بیت کوین خود شوند، اما این امکان برای دولت‌ها یا نهادهای نظارتی وجود دارد که قوانین یا مقرراتی را وضع کنند که خرید یا فروش بیت کوین را برای آن‌ها دشوارتر کند.

10 هولدر برتر چقدر بیت کوین دارند؟

تعیین مقدار دقیق دارایی 10 هولدر برتر بیت کوین کار ساده‌ای نیست، اما اعتقاد بر این است که 10 هولدر برتر بیت کوین، بخش قابل‌توجهی از کل عرضه بیت کوین را در اختیار دارند، که عددی نزدیک به 5 تا 10 درصد در نظر گرفته می‌شود.

10 هولدر برتر قصد دارند با بیت کوین خود چه کنند؟

مشخص نیست که 10 هولدر برتر قصد دارند با بیت کوین خود چه کنند، زیرا هویت و نیت آن‌ها به‌طور عمومی مشخص نیست. بااین‌حال، برخی از دارندگان برتر علناً اعلام کرده‌اند که به ارزش بلندمدت بیت کوین اعتقاد دارند و قصد دارند دارایی‌های خود را حفظ کنند.

10 هولدر برتر چگونه بیت کوین خود را به دست آوردند؟

10 هولدر برتر احتمالاً بیت کوین خود را از طرق مختلف ازجمله استخراج، خرید در صرافی‌های ارزهای دیجیتال و دریافت بیت کوین به‌عنوان پرداخت یا هدیه به دست آورده‌اند.

آیا 10 هولدر برتر می‌توانند بازار بیت کوین را دست‌کاری کنند؟

از نظر تئوری، 10 هولدر برتر اگر بخواهند مقدار زیادی از دارایی‌های خود را به‌یک‌باره بفروشند، می‌توانند تأثیر قابل‌توجهی بر بازار بیت کوین داشته باشند. بااین‌حال، پیش‌بینی نیات و اقدامات آن‌ها غیرممکن است، و ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین، کنترل کامل بازار را برای هر نهادی دشوار می‌کند.

آیا با توجه به تمرکز مالکیت در بین 10 هولدر برتر، سرمایه‌گذاری در بیت کوین خطرناک است؟

مانند هر سرمایه‌گذاری دیگری، سرمایه‌گذاری در بیت کوین همیشه ریسک‌هایی دارد. بااین‌حال، تمرکز مالکیت در میان 10 هولدر برتر تنها یکی از عواملی است که باید هنگام تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری در نظر گرفت. مهم است که قبل از سرمایه‌گذاری در هر دارایی، تحقیقات خود را انجام دهید و خطرات و مزایای بالقوه را ارزیابی کنید.

بازار بیت کوین پیش‌ازاین چه تأثیراتی از 10 هولدر برتر گرفته است؟

دشوار است که حرکات بازار را به اقدامات افراد یا نهادهای خاص نسبت دهیم، زیرا بازار بیت کوین پیچیده است و تحت تأثیر عوامل مختلف است. بااین‌حال، برخی از تراکنش‌های بزرگ بیت کوین در گذشته به دارندگان برتر مرتبط بوده‌اند و ممکن است تأثیری بر بازار داشته باشند.

آیا می‌توان 10 هولدر برتر را مجبور به فروش بیت کوین کرد؟

10 هولدر برتر را نمی‌توان مجبور به فروش بیت کوین خود کرد، زیرا مالکیت بیت کوین غیرمتمرکز است و تراکنش‌ها در دفتر کل ثبت می‌شوند. بااین‌حال، ممکن است دولت‌ها یا نهادهای نظارتی قوانین یا مقرراتی را وضع کنند که خرید یا فروش بیت کوین را برای دارندگان دشوارتر کند.

اگر یکی از 10 هولدر برتر تمام دارایی‌های خود را بفروشد، چه اتفاقی برای بازار بیت کوین می‌افتد؟

پیش‌بینی تأثیر دقیق چنین رویدادی بر بازار بیت کوین غیرممکن است، زیرابه عوامل مختلفی ازجمله اندازه سبد دارایی هولدرها و شرایط بازار در زمان فروش بستگی دارد. بااین‌حال، این احتمال وجود دارد که چنین فروش بزرگی بر بازار تأثیر بگذارد.

آیا ممکن است کسی در آینده یکی از 10 هولدر برتر بیت کوین شود؟

بله، ممکن است فردی در آینده یکی از 10 دارنده بیت کوین برتر شود، زیرا بازار بیت کوین پویا است. بااین‌حال، برای انباشت مقدار زیادی بیت کوین به مقدار قابل‌توجهی سرمایه‌گذاری یا تلاش برای ماینینگ نیاز است.

فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

function ibwAdsHandler(){ let parent = document.getElementById('ibw-ads')?.children[0]; if (parent) { let children = Array.from(parent.children); let shuffledMiddleChildren = ibwAdsShuffle(children.slice(1, -1)); shuffledMiddleChildren.forEach(child => { parent.insertBefore(child, parent.children[parent.children.length - 1]); }); } } function ibwAdsShuffle(array) { for (let i = array.length - 2; i > 0; i--) { const j = Math.floor(Math.random() * (i + 1)); [array[i], array[j]] = [array[j], array[i]]; } return array; } ibwAdsHandler();
درباره نویسنده
نرگس فهیمی
نرگس فهیمی
کارشناس ارز دیجیتال، متاورس و NFT

ممکن است دوست داشته باشید

منتخب سردبیر

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
بروکرهای منتخب
یو اس جی
آمارکتس
آلپاری
ارانته
اچ وای سی ام
صرافی‌های منتخب
کوکوین
بینگ ایکس
کوینکس
نوبیتکس
اکسیر
والکس

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.