دانلود اندیکاتور تشخیص جهت حرکت روند و سیگنال‌دهی بر مبنای آن | HAMA-mtf

امروزه معامله‌گران زیادی برای تایید ورود به معاملات خود از اندیکاتور‌های سیگنال‌دهی استفاده می‌کنند. اندیکاتور تشخیص جهت حرکت روند HAMA-mtf یکی از انواع اندیکاتورهای سیگنال‌دهی است که بر مبنای شناسایی جهت حرکت روند، سیگنال ورود به معاملات را صادر می‌کند.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از استفاده از این اندیکاتور در حساب ریل، مدتی آن را در حساب دمو و در حساب ریل سنتی با دارایی پایین، تست کرده و با ترکیب کردن استراتژ‌ی‌های معاملاتی با یکدیگر، مناسب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

در این قسمت نیز می‌توانید معرفی و آموزش کامل این اندیکاتور را بصورت ویدئویی مشاهده کنید.

معرفی اندیکاتور تشخیص جهت حرکت روند HAMA-mtf

اندیکاتور HAMA-mtf یک اندیکاتور سیگنال‌دهی بر مبنای تشخیص جهت حرکت روند بازار است.

دانلود اندیکاتور تشخیص جهت حرکت روند و سیگنال‌دهی بر مبنای آن | HAMA-mtf

تصویر بالا نمایی از این اندیکاتور را بر روی چارت نشان می‌دهد که در آن اندیکاتور توسط میله‌های آبی و قرمز، جهت حرکت روند صعودی و نزولی را در تایم‌فریم نماد مورد‌ معامله نشان می‌دهد.

سیگنال‌دهی اندیکاتور تشخیص جهت حرکت روند HAMA-mtf

سیگنال ورود به معامله‌ی خرید

زمانی که اندیکاتور تشخیص جهت حرکت روند در تایم‌فریم مورد معامله، میله‌های آبی رنگ را نشان داده و اندیکاتور در تایم‌فریم‌های بالا (مانند یک یا چهار ساعته‌ی نماد مورد معامله) نیز میله‌های آبی رنگ را نشان دهد، مانند تصویر زیر، معامله‌گران می‌توانند باتوجه به استراتژی شخصی خود وارد معامله‌ی خرید شوند.

HAMA mtf chart buy

سیگنال ورود به معامله‌ی فروش

زمانی که اندیکاتور در تایم‌فریم مورد معامله، میله‌های قرمز رنگ را نشان داده و اندیکاتور در تایم‌فریم‌های بالا (مانند یک یا چهار ساعته‌ی نماد مورد معامله) نیز میله‌های قرمز رنگ را نشان دهد، مانند تصویر زیر، معامله‌گران می‌توانند باتوجه به استراتژی شخصی خود وارد معامله‌ی فروش شوند.

تنظیمات اندیکاتور

HAMA mtf inputs

در بخش تنظیمات اندیکاتور فقط می‌توان پارامتر تایم‌فریم سیگنال‌دهی بر مبنای جهت حرکت روند را در اندیکاتور تنظیم کرد که این پارامتر اگر روی مقدار current باشد، به این معنی است که اندیکاتور، سیگنال مربوط به تایم‌فریم چارت جاری را صادر می‌کند.

در بخش تغییر رنگ تنظیمات اندیکاتور می‌توانید رنگ میله‌های سیگنال‌دهی صعودی و نزولی را با توجه به تصویر بالا تغییر دهید.

دانلود اندیکاتور HAMA-mtf

برای دانلود این اندیکاتور می‌توانید از قسمت پایین بر روی گزینه “دانلود HAMA-mtf” یا سمت چپ تصویر بر روی گزینه “دانلود کنید” کلیک کنید. همچنین می‌توانید در صفحه “بانک دانلود” علاوه بر مشاهده اندیکاتور HAMA-mtf، لیست اندیکاتورهای پرطرفدار فارکس را نیز مشاهده کنید.

فراموش نکنید که استفاده از اندیکاتورها به تنهایی کار اشتباهی است. اندیکاتورهای فارکس به‌ خصوص اندیکاتورهای سیگنال‌دهی، ابزارهایی برای یاری رساندن به ما به جهت تاییدیه گرفتن نقاط ورود و خروج مناسب است. شما باید همواره از استراتژی شخصی خود استفاده کرده و در کنار آن از این ابزارها استفاده کنید.

دیدگاه خود را بنویسید