دانلود اندیکاتور تشخیص روند بر روی چارت | QQE-Indicator

دانلود اندیکاتور تشخیص روند بر روی چارت | QQE-Indicator

اندیکاتورهای روندنما بر روی چارت یکی از پرکاربردترین اندیکاتورها بر روی چارت است که می‌توانند بر مبنای تشخیص روند بر روی چارت و قدرت آن، سیگنال‌های معاملاتی خود را برای معامله‌گران ارسال کند. اندیکاتور تشخیص روند QQE که نام آن مخفف کلمه Qualitative Quantitative Estimation به معنای برآورد کمی کیفی است، یکی از این نوع اندیکاتورها است که سیگنال‌های معاملاتی خود را مبتنی بر اندیکاتور RSI بر روی چارت صادر می‌کند و با استفاده از تکنیک هموارسازی، سیگنال‌های معاملاتی خود را فیلتر می‌کند.

معرفی اندیکاتور تشخیص روند

اندیکاتور QQE-Indicator یکی از اندیکاتورهای بسیار قدرتمند بر روی چارت است که بهترین سیگنال‌ها را در زمان‌های چالشی چارت به معامله‌گران نشان داده و به ندرت سیگنال‌های معاملاتی نادرست تولید می‌کند. این اندیکاتور می‌تواند در پنجره‌ای در زیر چارت، معکوس شدن روند قیمت را در چارت به معامله‌گران نشان دهد و بهترین سیگنال‌های معاملاتی را برای آنها ارسال کند.

معرفی اندیکاتور تشخیص روند

تصویر بالا نمایی از این اندیکاتور را بر روی چارت نشان می‌دهد که در آن اندیکاتور در پنجره‌ای در زیر چارت می‌تواند سیگنال‌های مختلفی را برای معامله‌گران ارسال کند و همچنین می‌تواند توسط فلشی که بر روی چارت نشان می‌دهد سیگنال‌های دقیق و کامل‌تری را بر روی چارت به معامله‌گران نشان دهد.

سیگنال دهی اندیکاتور QQE-Indicator

اندیکاتور تشخیص روند QQE-Indicator یک اندیکاتور بدون تاخیر و غیر اصلاحی است که می‌تواند برای معامله‌گران سیگنال‌های معاملاتی مختلفی را صادر کند که این سیگنال‌ها عبارت‌اند از:

 1. فلش‌های سیگنال دهی: این اندیکاتور می‌تواند با استفاده از فلش‌هایی که بر روی چارت نشان می‌دهد، سیگنال خرید و فروش را در چارت به معامله‌گران نشان دهد.
 2. تعیین صعودی یا نزولی بودن روند : در زمانی که شاخص این اندیکاتور از لول صفر بالا بیاید نشان دهنده روند صعودی در چارت است و در حالتی که این شاخص به زیر لول صفر برود، نشان می‌دهد روند چارت به نزولی تغییر یافته است.
 3. واگرایی: این اندیکاتور می‌تواند مانند اندیکاتور MACD، واگرایی را بر روی چارت نشان دهد و بر مبنای آن سیگنال معاملاتی خود را ارسال کند.
 4. برخورد خط قرمز و سبز در اندیکاتور: خط قرمز رنگ در اندیکاتور که اندیکاتور rsi هموار شده را نشان می‌دهد، در زمانی که در بالای خط سبز رنگ در شاخص اندیکاتور قرار گیرد، سیگنال نزولی و در زمانی که زیر خط سبز رنگ در شاخص قرار گیرد، سیگنال صعودی را ارسال می‌کند.
 5. اشباع خرید و فروش: در زمانی که شاخص اندیکاتور در بالای لول ۳۰ یا ۴۰ قرار گرفت به معنای اشباع خرید بوده که می‌تواند قیمت را در چارت به سمت نزول ببرد و در زمانی که در پایین لول ۳۰- یا ۴۰- قرار گرفت نشان‌دهنده اشباع فروش در اندیکاتور است که می‌تواند قیمت را به سمت بالا ببرد.

البته توجه داشته باشید هیچ اندیکاتور به تنهایی نمی‌تواند بهترین سیگنال‌های معاملاتی را به معامله‌گران بر روی چارت نشان دهد، از این رو پیشنهاد ما به شما این است که اندیکاتور تشخیص روند را با استراتژی معاملاتی خود ترکیب کنید تا بهترین سیگنال‌های معاملاتی را از ترکیب این اندیکاتور با استراتژی معاملاتی خود دریافت کنید و همچنین رعایت اصول مدیریت سرمایه را بر روی چارت جدی بگیرید.

سیگنال ورود به معامله خرید در اندیکاتور تشخیص روند

سیگنال ورود به معامله خرید در اندیکاتور تشخیص روند
سیگنال معاملاتی خرید در اندیکاتور QQE-Indicator

در زمانی که اندیکاتور یک فلش سبز رنگ را بر روی چارت نشان داد، واگرایی در اندیکاتور صعودی بود، خط قرمز رنگ در زیر خط سبز رنگ قرار گرفت و در نهایت شاخص اندیکاتور در بالای لول صفر قرار داشت، معامله‌گران می‌توانند باتوجه به سیگنال معاملاتی استراتژی خود وارد معامله خرید شوند.

سیگنال ورود به معامله فروش در اندیکاتور تشخیص روند

سیگنال ورود به معامله فروش در اندیکاتور تشخیص روند
سیگنال معاملاتی فروش در اندیکاتور QQE-Indicator

اما در زمانی که اندیکاتور یک واگرایی نزولی بر روی چارت نشان داد، یک فلش قرمز رنگ توسط اندیکاتور نشان داده شد، خط قرمز در بالای خط سبز رنگ قرار داشت و شاخص اندیکاتور در زیر لول صفر قرار گرفت، معامله‌گران می‌توانند باتوجه به سیگنال معاملاتی صادرشده توسط استراتژی شخصی خود و همچنین رعایت اصول مدیریت سرمایه وارد معامله فروش شوند.

تنظیمات اندیکاتور QQE-Indicator

تنظیمات اندیکاتور تشخیص روند QQE-Indicator
منوی تنظیمات اندیکاتور تشخیص روند QQE-Indicator

در منوی تنظیمات اندیکاتور می‌توانید مقادیر زیادی را تغییر دهید که مهم‌ترین آنها عبارت‌اند از:

 1. SF: در این قسمت از تنظیمات اندیکاتور می‌توانید مقادیر ضریب هموار سازی اندیکاتور آر اس آی را تغییر دهید. توجه داشته باشید هرچه این مقدار را کمتر کنید، سیگنال‌های صادر شده از اندیکاتور کمتر شده و دقت سیگنال آن‌ بیشتر می‌شود.
 2. RSIperiod: با تغییر مقادیر این بخش می‌توانید دوره‌ی اندیکاتور آر اس آی را در اندیکاتور تشخیص روند تغییر دهید.
 3. UpperBound: این بخش از تنظیمات به شما امکان تنظیم بالاترین سطح محدوده شاخص را در اندیکاتور تشخیص روند می‌دهد.
 4. LowerBound: این پارامتر مربوط به تنظیم پایین‌ترین سطح محدوده شاخص در اندیکاتور است.
 5. AlertsOn: توسط این بخش در تنظیمات اندیکاتور می‌توانید اعلان‌ها را فعال یا غیرفعال کنید.
 6. AlertsSignalLineCross: با تغییر مقادیر این بخش می‌توانید اعلان سیگنال‌های قطع خطوط را در اندیکاتور فعال یا غیرفعال کنید.
 7. AlertsOnCurrent: در این بخش از تنظیمات می‌توانید تنظیمات اعلان اندیکاتور در زمان بالا رفتن یا پایین رفتن شاخص اندیکاتور از لول صفر را فعال یا غیرفعال کنید.
 8. AlertSound: در این قسمت می‌توانید هشدارهای صوتی را در اندیکاتور فعال یا غیرفعال کنید.
 9. Alert email: این بخش از تنظیمات مربوط به فعال یا غیرفعال سازی اعلان ایمیل در اندیکاتور است.

تنظیمات رنگ اندیکاتور QQE-Indicator

تنظیمات رنگ اندیکاتور تشخیص روند QQE-Indicator
منوی تنظیمات رنگ اندیکاتور تشخیص روند QQE-Indicator

در قسمت تنظیمات رنگ اندیکاتور نیز می‌توانید رنگ، نوع و ضخامت میله‌های شاخص و خط قرمز و سبز رنگ را در اندیکاتور را تغییر دهید.

تنظیمات لول اندیکاتور تشخیص روند QQE-Indicator
منوی اضافه‌کردن لول در اندیکاتور تشخیص روند

در قسمت تنظیمات لول اندیکاتور نیز می‌توانید لول‌های اندیکاتور را اضافه یا کم کنید و همچنین می‌توانید رنگ، نوع و ضخامت لول‌های رسم‌شده در پنجره‌ی اندیکاتور را تغییر دهید.

دانلود اندیکاتور QQE-Indicator

معامله‌گران می‌توانند برای دانلود اندیکاتور تشخیص روند QQE-Indicator در قسمت پایین بر روی گزینه “دانلود QQE-Indicator” کلیک کنند. همچنین برای مشاهده‌ی آموزش نصب اندیکاتور QQE-Indicator بر روی پلتفرم متاتریدر و دانلود سایر اندیکاتورهای بررسی‌شده می‌توانید به صفحه‌ی مربوط به اندیکاتورها در وبسایت ایران بروکر مراجعه فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید