معرفی اندیکاتور فیبوناچی در تریدینگ ویو | Visible Fibonacci

معرفی اندیکاتور فیبوناچی در تریدینگ ویو | Visible Fibonacci

ابزار فیبوناچی یکی از ابزارهای کاربردی برای شناسایی سطوح بالقوه حمایت و مقاومت در بازارهای مالی محسوب می‌شود. معامله‌گران از سطوح فیبوناچی برای کمک به پیش‌بینی مناطقی که قیمت ممکن است روند خود را معکوس کند یا ادامه دهد، استفاده می‌کنند. اندیکاتور فیبوناچی در تریدینگ ویو Visible Fibonacci یک اندیکاتور کاربردی برای رسم خودکار شاخص فیبوناچی در چارت‌های معاملاتی پلتفرم تریدینگ ویو است که در این مقاله به معرفی و بررسی آن می‌پردازیم.

معرفی اندیکاتور فیبوناچی در تریدینگ ویو

اندیکاتور Visible Fibonacci برای رسم و شناسایی خطوط فیبوناچی در چارت معاملاتی از اندیکاتور zigzag در چارت استفاده می‌کند. این اندیکاتور پس از رسم zigzag نقاط سقف و کف را در چارت یافته و شاخص فیبوناچی را بصورت خودکار در فاصله بین سقف و کف روند چارت رسم می‌کند.

معرفی اندیکاتور فیبوناچی در تریدینگ ویو | Visible Fibonacci
تصویری از اجرای اندیکاتور Visible Fibonacci

تصویر بالا نمایی از اندیکاتور فیبوناچی در تریدینگ ویو را نشان می‌دهد که در آن اندیکاتور باتوجه به سقف و کف روند نزولی در چارت، شاخص فیبوناچی را رسم و لول‌های مهم را مشخص کرده است.

توجه داشته باشید، این اندیکاتور با توجه به اینکه چارت شما در کدام قسمت قرار دارد، حد بالا و پایین را مشخص می‌کند یعنی باتغییر مکان چارت و تغییر سقف و کف درچارت، محل ترسیم فیبوناچی نیز تغییر می‌کند.

تنظیمات اندیکاتور فیبوناچی در تریدینگ ویو

تنظیمات اندیکاتور فیبوناچی در تریدینگ ویو
قسمت اول منوی تنظیمات اندیکاتور Visible Fibonacci

شما می‌توانید در قسمت تنظیمات مقادیر زیر را تغییر دهید:

Fib Calculatin Type: در این قسمت از تنظیمات اندیکاتور می‌توانید نمایش فیبوناچی در چارت را تغییر دهید.

VISIBLE ZIGZAG: توسط این بخش در تنظیمات اندیکاتور می‌توانید محاسبات و تنظیمات رسم اندیکاتور zigzag را برای رسم فیبوناچی در چارت تغییر دهید.

FIB LEVELS: در این قسمت از تنظیمات می‌توانید نمایش رسم فیبوناچی را در چارت مبتنی بر اینکه از سمت چپ یا راست ادامه یابند، تعیین کنید.

منوی تنظیمات اندیکاتور فیبوناچی در تریدینگ ویو | Visible Fibonacci
قسمت دوم منوی تنظیمات اندیکاتور Visible Fibonacci

در قسمت دوم از منوی تنظیمات اندیکاتور می‌توانید تمامی مقادیر به همراه رنگ و نوع نمایش خطوط فیبوناچی رسم‌شده توسط اندیکاتور را تغییر دهید.

قسمت سوم منوی تنظیمات اندیکاتور فیبوناچی در تریدینگ ویو | Visible Fibonacci
قسمت سوم منوی تنظیمات اندیکاتور Visible Fibonacci

در قسمت سوم از منوی تنظیمات اندیکاتور می‌توانید تنظیمات نمایش فیبوناچی خودکار رسم‌شده در چارت را تعیین کنید.

اجرای اندیکاتور فیبوناچی در تریدینگ ویو

برای اجرای اندیکاتور Visible Fibonacci در چارت تریدینگ ویو خود می‌توانید عبارت “Visible Fibonacci”را در قسمت indicators این پلتفرم معاملاتی جست‌وجو کنید.

همچنین می‌توانید با ورود به صفحه اصلی معرفی اندیکاتور توسط این لینک و انتخاب گزینه “Add to favorite indicators” این اندیکاتور را به لیست Favorite indicators اضافه کنید و در منوی indicators به راحتی و بدون جست‌وجو، این اندیکاتور را به چارت معاملاتی خود در این پلتفرم معاملاتی اضافه کنید.

دیدگاه خود را بنویسید