دانلود اندیکاتور ترند پاور | PowerTrend

دانلود اندیکاتور ترند پاور | PowerTrend

هدف اصلی معامله‌گران فنی فارکس، شناسایی جهت روند است. معامله‌های موفق در فارکس بیشتر به توانایی شناسایی روندها و دنبال کردن آنها بستگی دارد. اکثر اندیکاتورها روندها را شناسایی می‌کنند، اما قادر به شناسایی قدرت واقعی آن‌ها نیستند. اندیکاتور ترند پاور می‌تواند جهت و قدرت روند را در رنگ های بصری مشخص کند.

معرفی اندیکاتور ترند پاور

اندیکاتور PowerTrend یک اندیکاتور کاربردی بر روی چارت است که می‌تواند قدرت روند چارت را توسط رنگ‌های مختلف نشان دهد. این رنگ‌ها به معامله‌گران کمک می‌کنند تا روندهای ضعیف، متوسط و قوی را بر روی چارت شناسایی کنند و ظهور احتمالی یک روند جدید را پیش‌بینی کنند.

معرفی اندیکاتور ترند پاور

تصویر بالا نمایی از این اندیکاتور را بر روی چارت نشان می‌دهد که در آن اندیکاتور می‌تواند توسط میله‌های نشان داده شده در پنجره‌ای در زیر چارت، نوع و قدرت روند را به معامله‌گران نشان دهد.

سیگنال دهی اندیکاتور PowerTrend

اندیکاتور ترند پاور بر مبنای موقعیت قرارگیری و رنگ هیستوگرام، سیگنال معاملاتی خود را ارسال می‌کند.
زمانی که اندیکاتور بالای لول ۰ قرار داشته باشد روند صعودی و زمانی که اندیکاتور در زیر لول ۰ باشد روند نزولی است.
در اندیکاتور رنگ سیاه هیستوگرام نشان‌دهنده روند ضعیف یا عدم وجود روند در چارت است. رنگ قرمز در هیستوگرام نشان می‌دهد که روند جدیدی در حال ظهور است. علاوه بر این، اگر روند متوسط ​​باشد، هیستوگرام رنگ خود را به آبی تغییر می‌دهد. در نهایت، هیستوگرام با رنگ سبز نشان‌دهنده وجود یک روند قوی در چارت است.

البته توجه داشته باشید استفاده از اندیکاتور PowerTrend به تنهایی برای تحلیل و ورود به معاملات کار اشتباهی است و معامله‌گران باید با ترکیب این اندیکاتور با استراتژی شخصی خود بهترین سیگنال‌های معاملاتی را در چارت دریافت کنند.

سیگنال ورود به معامله خرید در اندیکاتور PowerTrend

سیگنال ورود به معامله خرید در اندیکاتور PowerTrend

زمانی که اندیکاتور در قسمت زیر لول صفر قرار داشته باشد و میله‌های هیستوگرام به رنگ مشکی و سپس قرمز درآیند و پس از آن میله‌های هیستوگرام در بالای صفر قرار گیرند، معامله‌گران می‌توانند وارد معامله خرید شوند.

معامله‌گران می‌توانند زمانی از معامله خارج شود که رنگ هیستوگرام به سیاه یا قرمز تغییر کند که نشان دهنده روند ضعیف یا آغاز روند جدید در بازار است.

سیگنال ورود به معامله فروش در اندیکاتور PowerTrend

سیگنال ورود به معامله فروش در اندیکاتور PowerTrend

اما در زمانی که اندیکاتور در قسمت بالای صفر قرار داشته باشد و هیستوگرام به رنگ مشکی و پس از آن به رنگ قرمز تغییر رنگ دهد و پس از آن هیستوگرام به پایین لول صفر بیاید، معامله‌گران می‌توانند وارد معامله فروش شوند و زمانی که رنگ هیستوگرام مجدد به رنگ مشکی و یا قرمز درآمد از معامله خود خارج شوند.

تنظیمات اندیکاتور ترند پاور

تنظیمات اندیکاتور پاور ترند

در قسمت تنظیمات اندیکاتور نیز می‌توانید مقادیر زیر را تغییر دهید:

  1. PT_chart: هرچه در این بخش مقادیر بالاتری وارد کنید، سیگنال اندیکاتور بلندمدت‌تر خواهد شد.
  2. PT_Period: با تغییر مقادیر این بخش در تنظیمات می‌توانید دوره‌ی اندیکاتور را تغییر دهید.

تنظیمات رنگ اندیکاتور ترند پاور

تنظیمات رنگ اندیکاتور ترند پاور

در قسمت تنظیمات اندیکاتور ترند پاور نیز می‌توانید رنگ،نوع و زخامت اجزای مختلف اندیکاتور را تغییر دهید.

دانلود اندیکاتور PowerTrend

شما می‌توانید برای دانلود اندیکاتور ترند پاور در قسمت پایین بر روی گزینه “دانلود PowerTrend” کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای آموزش نصب و اجرای اندیکاتور PowerTrend بر روی پلتفرم متاتریدر و بررسی و دانلود سایر اندیکاتورها وارد صفحه‌ی مربوط به اندیکاتورها در وبسایت ایران بروکر شوید.

دیدگاه خود را بنویسید