معرفی اندیکاتور حجم معاملات در تریدینگ ویو | Aggregated Volume Profile

معرفی اندیکاتور حجم معاملات در تریدینگ ویو | Aggregated Volume Profile

حجم معاملات می‌تواند نشان‌دهنده سطوح عرضه و تقاضای مهمی باشد که دیگر معامله‌گران در آن سطوح معاملات خود را تنظیم کرده‌اند. اندیکاتور حجم معاملات در تریدینگ ویو (Aggregated Volume Profile) یک اندیکاتور کاربردی است که توانایی نمایش حجم معاملات را بصورت افقی بر روی چارت دارد.

معرفی اندیکاتور حجم معاملات در تریدینگ ویو

اندیکاتور Aggregated Volume Profile یک ابزار کاربردی برای معامله‌گرانی است که در پلتفرم معاملاتی تریدینگ ویو تحلیل‌های خود را انجام می‌دهند. بطور پیش‌فرض این پلتفرم حجم معاملات را در زیر چارت به معامله‌گران نشان می‌دهد اما برای برخی از معامله‌گران ممکن است بطور کامل این حجم‌ها قابل تشخیص نباشند. به همین دلیل اندیکاتور Aggregated Volume Profile طراحی شده است تا حجم معاملات را بطور واضح و بصورت افقی در قسمت پایانی چارت به معامله‌گران نشان می‌دهد تا آنها بتوانند با توجه به این شاخص معاملات خود را در بهترین نقاط چارت انجام دهند.

معرفی اندیکاتور حجم معاملات در تریدینگ ویو | Aggregated Volume Profile
تصویری از اجرای اندیکاتور Aggregated Volume Profile

تصویر بالا نمایی از این اندیکاتور را بر روی چارت نشان می‌دهد که در آن میله‌های افقی نشان‌دهنده حجم معاملات در منطقه مربوطه است و خط قرمز رنگ کشیده شده توسط اندیکاتور نشان‌دهنده بیشترین حجم معاملات نشان‌داده شده بر روی چارت است.

تنظیمات اندیکاتور حجم معاملات در تریدینگ ویو

قسمت اول تنظیمات اندیکاتور حجم معاملات در تریدینگ ویو | Aggregated Volume Profile
قسمت اول منوی تنظیمات اندیکاتور Aggregated Volume Profile

در قسمت تنظیمات اندیکاتور Aggregated Volume Profile نیز می‌توانید مقادیر زیر را تغییر دهید:

  • Volume By: در این قسمت می‌توانید میزان حجم معاملات نشان‌داده شده را بر مبنای کوین یا دلار تغییر دهید.
  • Delta Type: توسط این گزینه در تنظیمات می‌توانید ۳ گزینه “Bullish” به معنای نمایش حجم خریداران، “Bearish” به معنای نمایش حجم فروشندگان و “Both” به معنای نمایش حجم خریداران و فروشندگان را انتخاب کنید.
  • در سایر بخش‌های قسمت اول منوی تنظیمات می‌توانید دقت و میزان محاسبات را در اندیکاتور تغییر دهید. در بخش پایانی قسمت اول منوی تنظیمات نیز می‌توانید رنگ میله‌های نشان‌دهنده حجم معاملات و خط رسم‌شده برای نمایش بیشترین حجم را در چارت معاملاتی تعیین کنید.
قسمت اول تنظیمات اندیکاتور حجم معاملات در تریدینگ ویو | Aggregated Volume Profile
قسمت دوم منوی تنظیمات اندیکاتور Aggregated Volume Profile
  • در قسمت دوم تنظیمات اندیکاتور می‌توانید نوع ارزها و همچنین صرافی‌هایی که قصد دارید حجم معاملات را در آنها مشاهده کنید را تعیین کنید.

اجرای اندیکاتور حجم معاملات در تریدینگ ویو

شما می‌توانید برای اجرای اندیکاتور حجم معاملات در تریدینگ ویو عبارت “Aggregated Volume Profile” را در منوی indicators جست‌وجو کرده و آن را به چارت معاملاتی خود اضافه کنید.

همچنین می‌توانید با ورود به این صفحه و انتخاب عبارت “Add to favorite indicators” اندیکاتور Aggregated Volume Profile را به لیست Favorite indicators اضافه کنید. سپس می‌توانید با ورود به بخش Favorite indicators در منوی indicators این اندیکاتور را بدون نیاز به جست‌وجو یافته و آن را به چارت معاملاتی خود اضافه کنید.

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.