آیا خرید بیت‌کوین توسط تتر، شروعی جدید برای رالی قیمتی خواهد بود؟

استراتژی جدید ناشر استیبل‌کوین تتر برای خرید بیت‌کوین با استفاده از سود تحقق یافته، احتمالا باعث افزایش قیمت این رمزارز می‌شود.

مدیر دارایی دیجیتال Coinshares می‌گوید خرید‌های یکباره بزرگ مانند خریدی که توسط تتر انجام خواهد شود همیشه بر قیمت تاثیر می‌گذارد. با این حال، مشخص نیست قیمت به چه میزان افزایش خواهد یافت.

ارزیابی میزان تاثیر

خرید برنامه‌ریزی شده بیت‌کوین توسط ناشر استیبل‌کوین تتر بخشی از رویکرد آن برای افزایش و تنوع بخشیدن به ذخایر پشتوانه تتر است. این شرکت گفت که از ماه می، به‌طور منظم 15 درصد از درآمد ماهانه خود را که تقریبا 75 میلیون دلار است به خرید بیت‌کوین اختصاص می‌دهد.

البته که 75 میلیون دلار در مقایسه با ارقام معاملات ماهانه بیت‌کوین که نیم تریلیون دلار است، ناچیز به نظر می‌رسد. با این حال Coinshares می‌گوید احتمالا این خرید باعث افزایش قیمت بیت‌کوین می‌شود.

براساس داده‌ها، هر زمان که ورودی هفتگی صندوق بین 10 تا 20 میلیون دلار بود، قیمت در طی هفته 2.3 درصد افزایش یافت. البته همیشه به این صورت نبود، فقط در 60 درصد مواقع قیمت افزایش یافت.

در همین حال سهم بازار تتر از حجم بیت‌کوین که توسط سیاست کارمزد صفر بایننس در سال 2022 تحت فشار قرار گرفت، به طرز قابل توجهی بهبود یافت. این نشان می‌دهد که شرکت ممکن است در کوتاه مدت سود کند در نتیجه خرید بی‌وقفه بیت کوین ادامه یابد.

ارزش بازار استیبل کوین تتر وابسته به دلار 82.85 میلیارد دلار بود که آن را به سومین ارز دیجیتال بزرگ و بزرگترین استیل‌کوین از نظر ارزش بازار تبدیل کرد.

ارزش بازار تتر از ماه مه سال گذشته، قبل از بازار نزولی بزرگ سال 2022، توانسته تمام زیان‌های وارده را جبران کند.

براساس داده‌های Santiment، تتر با خرید بیت‌کوین به دنبال افزایش ذخایر خود که به‌طور قابل توجهی در یک سال گذشته کاهش یافته است.

سقوط بیت‌کوین به زیر 27 هزار دلار

حرکت قیمت بیت کوین در محدوده 27000 دلار کوتاه‌مدت بود و قیمت این رمزارز به 26 هزار دلار برگشت. در زمان انتشار این مقاله قیمت بیت‌کوین 26813 دلار بود که حدود 2 درصد در 24 گذشته افت داشت.

طبق داده‌های Coinglass، نرخ بهره باز برای معاملات آتی بیت‌کوین نزدیک به 3 درصد در 24 ساعت گذشته کاهش یافت. نرخ بهره باز در ماه گذشته بیش از 9 درصد کاهش یافته است، زیرا تریدرها از شرط‌بندی سوداگرانه روی حرکت قیمت بیت‌کوین خودداری می‌کنند.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.