دفاع بنیان‌گذار تتر به اتهامات ذخایر این استیبل‌کوین

در مصاحبه اخیر، ریو کالینز(Reeve Collins)، بنیانگذار تتر، از اتهامات مربوط به ذخایر USDT دفاع کرد و گفت که “تتر در طول زمان مقاومت کرده و همچنان سرپا است”

یک گزارش جدید ادعا می کند که تتر، شرکتی که استیبل کوین USDT را ایجاد کرده است، به جای تبادل پول نقد، شروع به وام دادن بیشتر ارزهای خود به کاربران کرده است. علاوه بر این، همچنین بیان می‌کند که غول صنعت رمزارز‌ها، وام‌های صادر شده توسط استیبل کوین خود را افشا نکرده و سوالاتی در مورد اینکه چرا تتر کل ذخیره USDT خود را برای شفافیت فاش نمی‌کند، ایجاد کرده است.

تتر به اتهام‌های USDT پاسخ می‌دهد

تشکیل پرونده ورشکستگی FTX یکی از بزرگترین صرافی‌های ارز‌های دیجیتال در اوایل این ماه ، باعث ایجاد این ترس‌ها شده است. همچنین اعتقاد بر این است که سقوط‌های بعدی بازار ممکن است وثیقه تتر را کم و کمتر کند.

ریو کالینز، بنیانگذار تتر، با بررسی وضعیت تتر، به اتهامات وارد شده پاسخ داد. در دفاع، ریو بیان می‌کند که  این شرکت مدارک ذخایر خود را در وب‌سایت رسمی منتشر کرده است و هر کسی می‌تواند اثبات ذخیره آن را تایید و بررسی کند. علاوه بر این، تتر هر چند ماه یکبار تحت حسابرسی قرار می‌گیرد تا مقامات دولتی بفهمند که چگونه ذخایر مدیریت و سرمایه گذاری می‌شوند.

به گفته ریوز، در 8 سال گذشته، “همیشه هر توکن دقیقاً 1 دلار بازخرید می‌شده است”. وی در ادامه تصریح کرد:

من شرکت را در پایان سال 2015 فروختم. اما به نظر من اصول شرکت به درستی هدایت می‌شوند. در نهایت اعضای شرکت، بهترین تاکتیک‌های کاهش ریسک در فضای رمزارز را بکار خواهند گرفت. تتر در طول زمان مقاومت خوبی کرده است.

ریوز معتقد است که اگرچه قبلاً به این سوالات پاسخ داده شده است، اما “بسیار خوب” هستند و با گذشت زمان صنعت ارز دیجیتال شفاف‌ و شفاف‌تر می‌شود.

ترس از وضعیت تتر پس از شکست FTX

رگولاتورها و تتر سابقه درگیری طولانی دارند. حتی در طول بحران Terra Luna و فروپاشی بازار تحت رهبری 3AC، تردیدها در مورد ذخایر Tether وجود داشتند. 

ورشکستگی FTX بار دیگر نگرانی‌ها را در مورد استیبل کوین برتر از طریق ارزش بازار، به ویژه با توجه به اطلاعات مربوط به عملکرد توکن FTX برانگیخته است. با این حال، USDT نیز پس از سقوط‌های متوالی بازار، برای مدت کوتاهی ارزش دلاری خود را از دست داد.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.