منتظر صعود دوباره توکن‌های چینی در ماه‌ آینده باشید!

چین در اواخر سال 2021 کل دارایی‌های دیجیتال را ممنوع اعلام کرد و نگاه مثبتی به ارزها دیجیتال نداشتند، اما برخی از ارزهای دیجیتال چینی در فوریه سال 2023 رشد قابل توجهی داشتند. در حالی که بانک مرکزی چین در تلاش برای خروج از رکود ناشی از همه‌گیری کرونا است، ممکن است در چند روز آینده ارزهای دیجیتال چینی دوباره رشد کنند.

بانک خلق چین روز جمعه اعلام کرد که برای اولین بار در سال جاری مقدار پول نقدی که بانک‌های ملزم به نگهداری‌ آن به‌عنوان ذخایر هستند را کاهش می‌دهد. هدف حفظ نقدینگی کافی و حمایت از بهبود اقتصادی در حال ظهور است.

بانک مرکزی چین در 27 مارس نسبت ذخیره الزامی را برای همه بانک‌ها به 25 واحد کاهش داد. اما این کاهش برای بانک‌هایی که قبلا نسبت ذخیره 5 درصدی را اتخاذ می‌کردند اعمال نمی‌شود.

تغییر موضع چین در مورد ارزهای دیجیتال

با وجود اینکه دولت چین مخالف ارزهای دیجیتال است اما تحولات اخیر مخالف این فرضیه است. به نظر می‌رسد که مقامات چین به‌دلیل پیشرفت هنک‌کنگ در زمینه ارزهای دیجیتال علاقمند به این صنعت شدند. طبق گزارش‌ها، این مقامات در حال مطالعه برای تغییر رویکرد نسبت به رمزارزها هستند، که بسیاری از مردم معتقدند این موضوع برای صنعت ارزهای دیجیتال مثبت است.

با این حال، این روند فقط به دولت‌ها محدود نمی‌شود. شرکت‌های خصوصی در چین نیز در حال بررسی فناوری Web3 و استفاده از رمزارز هستند. به عنوان مثال، China Telecom، با شرکت‌های بزرگ ارز دیجیتال برای توسعه سیم‌کارت‌هایی که مبتنی بر فناور بلاک‌چین هستند، همکاری کرده است.

همه این موارد باعث ایجاد نگرش مثبت به ارزهای دیجیتال چین می‌شود.

ارزهای دیجیتال چینی

تعدادی از ارزهای دیجیتال معروف چینی قبلا شاهد افزایش قیمت قابل توجهی بوده‌اند. برای مثال، Conflux در هفت روز گذشته تقریبا 124 درصد افزایش یافته است.

NEO یکی دیگر از بلاک‌چین‌های برجسته لایه‌1 که ممکن است در روزهای آینده با افزایش قیمت قابل توجه روبرو شود. قیمت NEO امروز رشد خوبی داشت و در حال حاضر با قیمت 12 دلار معامله می‌شود.

VeChain، Polkadot، IOST و Filecoin تعداد دیگری از ارزهای دیجیتال چینی هستند که پتانسیل افزایش ارزش در روزهای آینده را دارند.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.