گزارش اقتصادی کاخ سفید: رمزارزها ارزشمند نیستند!

آخرین گزارش اقتصادی کاخ سفید منتشر شد که در آن از دارایی‌های دیجیتالی انتقاد می‌کند، زیرا مزایای فرضی خود را ارائه نمی‌کنند و خطراتی را برای مصرف‌کنندگان و سیستم مالی ایجاد می‌کنند. ارزش اساسی دارایی‌های دیجیتال را زیر سوال می‌برد و نیاز به مقررات برای محافظت در برابر وحشت احتمالی، خرابی‌ها و کلاهبرداری را برجسته می‌کند.

این گزارش تقریبا یک سال پس از آن منتشر شد که جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن به آژانس‌های فدرال دستور داد تا درباره دارایی‌های دیجیتال تحقیق و گزارش دهند. یافته‌های آن ممکن است منجر به افزایش نظارت بر صنعت شود. موضع این گزارش احتمالا پیامدهای مهمی برای آینده ارزهای دیجیتال خواهد داشت.

تغییر لحن

گزارش اقتصادی سالانه کاخ سفید به کنگره نشان دهنده تغییر لحن ارزهای دیجیتال است. این گزارش از ارزهای دیجیتالی به دلیل اینکه ذخیره موثر ارزش یا وسیله پرداخت نیستند، انتقاد می‌کند و نشان می‌دهد که استیبل کوین‌ها هنوز برای انجام یک هدف پرداخت گسترده و بزرگ بسیار خطرناک هستند. این گزارش ممکن است نشان‌دهنده حرکت از یک موضع غیراخلاقی به یک موضع خصمانه آشکار نسبت به دارایی‌های دیجیتال باشد.

این گزارش استدلال می‌کند که ادامه سرمایه گذاری در زیرساخت‌های مالی کشور می‌تواند نیاز به رمزارزها را برطرف کند. این گزارش به شبکه پرداخت سریعتر فدرال رزرو که به زودی راه اندازی می‌شود، اشاره می‌کند که می‌تواند ارزهای دیجیتال را بی‌استفاده کند. علاوه بر این، این گزارش در مورد چشم انداز ارز دیجیتال بانک مرکزی ایالات متحده تردید ایجاد می‌کند، زیرا می‌تواند به در دسترس بودن اعتبار آسیب برساند و خطر فرار یا ورشکستگی بانک‌ها را افزایش دهد. با این حال، این گزارش خاطرنشان می کند که برخی از مزایای فناوری دفتر کل توزیع شده ممکن است در آینده به دست آید.

در نهایت این گزارش نشان می‌دهد که برنامه آزمایشی فدرال رزرو نیویورک برای ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) گامی مثبت در جهت دستیابی به برخی از مزایای فناوری دفتر کل توزیع شده است. هدف این برنامه این است که پرداخت‌های بین بانک‌ها، از جمله تراکنش‌های فرامرزی، به صورت آنی انجام شود.

به طور کلی، این گزارش حاکی از آن است که کاخ سفید با تمرکز بر ترویج سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های مالی سنتی، رویکردی بدبینانه‌تر نسبت به ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده است.

انتقاد از فناوری‌های زیربنایی دارایی دیجیتال

به نظر می رسد کاخ سفید دیدگاهی مبهم نسبت به فناوری دفتر کل توزیع شده دارد و به استدلال‌هایی اشاره می‌کند که فناوری قبلی می‌تواند عملکردهای مشابه را بهتر انجام دهد و مسائل مربوط به انطباق با قوانین نظارتی مالی و اوراق بهادار، کلاهبرداری‌ها و تمرکز فعالیت‌های پلتفرم‌های معاملات ارز دیجیتال را برجسته می‌کند.

این گزارش همچنین از اجماع اثبات کار انتقاد کرد و استدلال کرد که مزایای کمی برای جوامعی دارد که استخراج کنندگان در آن راه اندازی می‌کنند و هزینه‌های انرژی محلی را افزایش می‌دهد در حالی که خطر بحران‌های برق را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، این گزارش نشان داد که تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) به دلیل استفاده از اهرم قابل توجه و عدم انطباق با مقررات مناسب، خطرات جدی برای سرمایه گذاران و سیستم مالی گسترده تر ایجاد می‌کند.

کاخ سفید از رگولاتورها خواست تا در تنظیم ارزهای دیجیتال بر اصول اقتصادی تکیه کنند و باید دید که آیا این انتقادات منعکس کننده نظر اکثریت در داخل دولت است یا خیر.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.