کارمزد اتریوم صدای ویتالیک را هم درآورد | راه‌حل پیشنهادی او چیست؟

اتریوم برای بهتر شدن به چه چیزی نیاز دارد؟ طبق گفته بنیان‌گذار اتریوم، این موضوع کاملا به نظر و سلیقه کاربران بستگی دارد. در 28 فوریه ویتالیک بوترین در مورد مشکلات موجود در شبکه اتریوم و لزوم رفع آنها صحبت کرد. بوترین در وبلاگ خود در مورد مشکلاتی که هنگام استفاده از شبکه اتریوم با آنها مواجه شده و کارمزدهای بالای تراکنش‌ها توضیح می‌دهد. به‌طوریکه بهای‌ تمام شده برای یک معامله از مبلغ مورد نظر وی بیشتر می‌شود.

ماجرای ویتالیک و اتریوم در سال 2021

ویتالیک سابقه مواجه با مشکلات موجود در پرداخت‌های اتریوم را از سال 2021 بیان می‌کند. زمانی که در سفر با مشکل پرداخت هزینه‌ها روبرو شد و درخواست تبدیل 0.003 از دارایی ETH به دلیل اینکه کمتر از حداقل درخواست تبدیل 0.01 بود، رد شد. برای انجام تراکنش درخواست مجدد 0.007 ثبت کرد که این مبلغ 3 برابر قیمتی بود که قصد پرداخت داشت. اما ویتالیک به این هزینه توجهی نکرد و تصمیم گرفت به‌عنوان کسب تجربه به آن برخورد کند.

بوترین در سال 2022 متوجه شد که در مورد تراکنش‌ها تغییری ایجاد نشده است. در سفری دیگر برای پرداخت هزینه با مشکل مواجه شد و در تراکنش تبدیل اتریوم با مشکل برخورد کرد. این مسئله تجربه تلخی برای وی شد و فهمید ابزارهای قوی و  ساده خیلی بهتر از ابزارهای فانتزی و شیک است. همچنین دریافت که بسیاری از هولدرها از محدودیت‌های موجود روی تراکنش‌ها اطلاعی ندارند.

تاخیر در تراکنش‌ها می‌تواند برای بسیاری از استفاده کنندگان آزاردهنده باشد

ویتالیک در مورد تاخیرهای مداوم و طولانی در انجام تراکنش‌ها نیز توضیح داد که می‌تواند برای کاربر این ابهام را ایجاد کند که تراکنش رد شده است.

گاهی تراکنش‌ها در چند ثانیه انجام می‌شود ولی گاهی این فرایند تایید ممکن است از چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد.

وی به این موضوع اشاره می‌کند که تیم توسعه در حال حل این مسئله در نسخه اپدیت EIP-1559 هستند. در این نسخه انجام تراکنش در بلاک بعدی تضمین شده است ولی این نکته حائز اهمیت است که هر لحظه احتمال ریسک بروز خطا  و عمل نکردن ابزار هم وجود دارد.

مثلا اگر افراد زیادی در یک زمان مشابه به انجام تراکنش اقدام کنند احتمال اینکه شبکه کشش این حجم مبادلات را نداشت باشد یا کارمزدها را افزایش دهد و تراکنش‌ها رد شوند وجود دارد. این موضوع همان‌طور که در کیف پول کاربران قابل مشاهده است می‌تواند ضررهای مالی قابل توجهی به سرمایه‌گذاران تحمیل کند.

کیف پول brave راه حلی برای مسئله ارائه داد. پس از بررسی مسائل مطرح شده به پشتیبانی، این تیم حداکثر کارمزد را از 12.5 درصد به 33 درصد افزایش دادند و باعث بهبود سطح رابط کاربری و ابزار مورد استفاده کاربران شد.

بوترین در خاتمه بر این موضوع اشاره می‌کند که بسیاری از مردم به دلیل استفاده از برنامه‌های قدیمی، به‌جای استفاده از جایگزین‌های غیر متمرکز بهتر است از جایگزین‌های متمرکز استفاده کنند.

اگرچه ادغام اتریوم به افزایش سرعت میانگین زمان پردازش تراکنش‌ها کمک کرد، اما هنوز موارد زیادی جهت تصحیح برای دستیابی به پذیرش جهانی که علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال آرزوی آن را دارند وجود دارد.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.