قربانی بعدی SEC مشخص شد؛ صرافی Bittrex شعبه آمریکا اعلام ورشکستگی کرد!

پس از اینکه در ماه گذشته فعالیت‌های این صرافی توسط کمیسیون بورس اوراق بهادار متوقف شد دیروز در گزارشی اعلام ورشکستگی کرد.

ماه گذشته حدود اواسط آوریل 2023، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، بیت رکس را به دلیل فعالیت به‌عنوان یک بورس اوراق بهادار ثبت نشده و نقض قوانین فدرال متهم کرد. با این حال، این تعطیلی در صرافی بیت‌ رکس فقط برای بازار ایالات متحده است.

Bittrex Global اعلام کرد: فعالیت خود را به‌طور عادی برای مشتریان خارج از ایالات متحده ادامه خواهد داد. همچنین برای مشتریان مستقر در ایالات متحده که دارایی‌های خود را از صرافی خارج نکرده‌اند، گفت: قصد دارد از دادگاه بخواهد تا آن حساب‌ها را در اسرع وقت فعال کند تا مشتریانی که الزامات نظارتی لازم را دارند بتوانند آن‌ها را برداشت کنند.

نوبیتکس
امتیاز کارشناس:
7.5/10

Bittrex آخرین قربانی سرکوب شدید نظارتی توسط SEC ایالات متحده در چند ماه گذشته است. پس از سقوط FTX در نوامبر 2022، SEC همه پلتفرم‌های بزرگ معاملات ارزهای دیجیتال مانند Coinbase را زیر نظر خود گرفت.

دارایی‌ها و بدهی‌های Bittrex

Bittrex در جزئیات فصل 11 خود، دارایی‌ها و بدهی‌های بیش از 1 میلیارد دلار را فهرست کرده است. علاوه بر این، اسناد دادگاه نشان می‌دهد که نهادهای مرتبط با بیت رکس مانند: Desolation Holdings LLC ،Bittrex Malta ،Holdings Ltd و Bittrex Malta Ltd نیز ورشکسته شده‌اند.

SEC در اتهامات خود علیه بیت رکس در ماه گذشته اعلام کرد:

این صرافی از سال 2017 تا 2022، قوانین نظارتی را زیر پا گذاشته و در عین حال حداقل 1.3 میلیارد دلار درآمد داشته است. Bittrex با عمل به‌عنوان یک کارگزار، صرافی و آژانس تسویه حساب، بدون ثبت نام در قانون‌گذاری، قوانین را نقض کرده است.

اگرچه بیت رکس متعهد شد که علیه SEC اقدام قانونی انجام دهد ، اما در نهایت موفق نشد. در جدیدترین پرونده، Bittrex بیان کرد:

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا، بزرگترین طلب‌کار بدون وثیقه آن است که 24 میلیون دلار از تسویه حساب قبلی به او بدهکار است تا مانع از استفاده مشتریان در ایران و سایر کشورهای تحریم شده از پلتفرم خود نشود.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.