با افزایش ترس از رکود، قیمت نفت برای سومین روز کاهش یافت!

به دلیل ترس از تاثیر اقتصادی افزایش نرخ بهره و کاهش غیرمنتظره ذخایر نفت خام آمریکا، قیمت نفت روز پنجشنبه برای سومین روز کاهش یافت.

اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده در این هفته در مورد احتمال افزایش نرخ‌های بهره بیشتر از آنچه قبلا انتظار می‌رفت، در پاسخ به داده‌های قوی اخیر، همچنان بر نفت و سایر دارایی‌های پرخطر به دلیل تأثیر بالقوه بر رشد اقتصادی و تقاضا تأثیر می‌گذارد.

نفت خام برنت تا ساعت ۰۹:۰۲ به وقت گرینویچ با ۳۴ سنت یا 0.4 درصد کاهش به 82.32 دلار در هر بشکه رسید در حالی که نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با ۱۱ سنت کاهش به 76.55 دلار رسید. هر دو بین ۴ تا ۵ درصد طی دو روز گذشته کاهش یافتند.

تاماس وارگا از کارگزار نفت PVM گفت:

ترس از رکود به طور آشکار در حال افزایش است.

پس از اظهارات پاول، قیمت نفت در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش روزانه خود از اوایل ژانویه را به ثبت رساند.

سورو سارکار، تحلیلگر ارشد انرژی در بانک DBS، با اشاره به احتمال افزایش ۵۰ واحدی نرخ به جای ۲۵ واحد پایه، گفت:

قیمت نفت همچنان تحت تأثیر لحن جنگ طلبانه پاول است.

علاوه بر این، نفت از انتظارات افزایش تقاضای چین حمایت کرده است.

در حالی که واردات نفت خام چین در دو ماه اول سال ۲۰۲۳ نسبت به سال قبل 1.3 درصد کاهش یافت، تحلیلگران به افزایش واردات در فوریه اشاره کردند که نشانه‌ای از بازگشت تقاضای سوخت پس از لغو کنترل‌های کووید-۱۹ توسط پکن است.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.