انویدیا به درآمد هنگفت ۱۳ میلیارد دلار در سه ماه دوم سال ۲۰۲۳ دست یافت

انویدیا (NVIDIA) این غول تراشه‌های کامپیوتری، اعلام کرد که درآمد سه ماه دوم سال ۲۰۲۳ به رکود ۱۳.۵ میلیارد دلار رسید که نسبت به سال گذشته ۱۰۱ درصد و نسبت به سه ماهه گذشته رشد ۸۸ درصدی، ثبت کرد.

علاوه بر این، انویدیا اعلام کرد که بیشتر درآمد، مربوط به بخش مرکز داده که مرتبط با حوزه هوش مصنوعی است، اختصاص دارد.

لازم به ذکر است، درآمدی که در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ کسب کردند ۱۰/۳۲ میلیارد دلار بود. این رقم نسبت به یک سال قبل رشد ۱۷۱ درصدی داشت.

این شرکت همچنین توضیح داد که تمرکزش بر روی هوش مصنوعی مولد و محاسبات است. جنس هوانگ (Jensen Huang) بنیانگذار و مدیرعامل انویدیا گفت:

دوران محاسباتی جدیدی آغاز شده است. شرکت‌های در سرتاسر جهان در حال تغییر و انتقال از روش‌های معمولی به فناوری محاسبات تسریع شده و هوش مصنوعی مولد هستند. پردازنده‌های گرافیکی انویدیا زیر ساخت محاسباتی هوش مصنوعی مولد را تشکیل می‌دهند.

 هوانگ در ادامه گفت که مسابقه برای پذیرش هوش مصنوعی مولد در جریان است.

این شرکت در ادامه چندین تراشه خود را که اخیراً معرفی شده و با برنامه‌های هوش مصنوعی مرتبط هستند را تشریح کرد و در مورد مشارکت با شرکت‌هایی مانند VMWare، ServiceNow، Accenture و SoftBank توضیح داد.

استخراج کریپتو در جایگاه دوم قرار دارد

انویدیا قبلا به دلیل مشارکت که در استخراج رمزارز در بخش بلاک‌چین داشت، مورد توجه قرار گرفته بود. در سال ۲۰۲۱، پردازنده‌‌ای به نام پردازنده استخراج ارز دیجیتال (CMPs) را معرفی کرد که فقط در صنعت ارزهای دیجیتال قابل استفاده بود.

اما انویدیا دچار مشکلاتی در این بخش شد. هنگامی که انویدیا تراشه CMP را معرفی کرد، توانایی استخراج تراشه‌های غیرCMP را نیز محدود کرد. در سال ۲۰۲۲، کمیسیون بورس و اوراق بهادار این شرکت را به دلیل عدم افشای اطلاعات تاثیر استخراج بر روی کسب و کار بازی‌ها، جریمه کرد. یکی از مدیران انویدیا اعلام کرد که پروژه‌های ارز دیجیتال هیچ چیزی به جامعه اضافه نمی‌کنند. این مناقشات با تمرکز حداقلی این شرکت بر روی رمزارز همزمان شد.

در آخرین گزارش اندیویا هیچ اشاره‌ای به استخراج رمزارز نشده است. همچنین گزارش‌ها نشان می‌دهد فروش تراشه‌های CMP رو به کاهش است.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥