ارزش بازار توکن‌های هوش مصنوعی به 4 میلیارد دلار رسید!

در بحبوحه انتشار موفقیت آمیز پلتفرم مبتنی بر متن ChatGPT، ارزش توکن‌های هوش مصنوعی (AI) به صعود خود ادامه می‌دهند. به دنبال هیاهوهای پیرامون هوش مصنوعی، ارزهای دیجیتال در این بخش به طور برجسته‌ای جریان سرمایه ورودی را ثبت کردند.

به ویژه، طبق داده‌های Crypto Slate، از اول مارس، ارزش بازار دارایی‌های دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی از 4 میلیارد دلار فراتر رفته و به 4.18 میلیارد دلار رسیده است.

با استفاده از ابزار آرشیو وب، Finbold مشخص کرده است که ارزش بازار نشان دهنده جریان ورودی حدود 1.62 میلیارد دلار از 2.56 میلیارد دلار ثبت شده در 27 ژانویه است. این ارزش نشان دهنده رشد حدود 63 درصدی است. در همان زمان، جریان ورودی سرمایه شاهد رشد تسلط بخش هوش مصنوعی در بازار ارزهای دیجیتال بود.

با توجه به داده‌های Coinmarketcap، توکن The Graph با 1.38 میلیارد دلار ارزش بازار و با 0.15642 دلار ارزش قیمت، بالاترین توکن AI بازار محسوب می‌شود. دیگر ارزهای دیجیتال رده بالای هوش مصنوعی شامل توکن بومی SingularityNET (611.59 میلیون دلار) و توکن Fetch.ai (371.89 میلیون دلار) هستند.

محرک‌های صعود توکن‌های AI

اگرچه ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی رشد قابل توجهی را ثبت کرده‌اند، اما شایان ذکر است که بسیاری از تحلیلگران در مورد پتانسیل کلی آنها تردید دارند. در حال حاضر، موفقیت پایدار این توکن‌ها با پیشرفت‌های آینده در دنیای هوش مصنوعی مرتبط است.

به طور کلی، فرصت رشد پیرامون هوش مصنوعی ترکیبی از علاقه، پتانسیل و هیاهوی سرمایه گذار است. در این میان، این بخش شاهد ظهور موارد استفاده نوآورانه و قانع کننده است که توسط ChatGPT برجسته شده است.

در عین حال، مسیر قیمت توکن به احساسات کلی بازار متکی خواهد بود. قابل توجه است که رشد بازار کریپتو در سال 2023 کاهش یافته است زیرا این بخش با نگرانی‌های جدید اقتصاد کلان مبارزه می‌کند. با این وجود، با وجود چنین دستاوردهای عظیمی که قبلا منتشر شده بود، توکن‌های هوش مصنوعی همچنان ارزش توجه به آن را دارند.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.