رئیس صندوق بین المللی پول نسبت به خطر بی ثباتی مالی در جهان هشدار داد!

کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین‌المللی پول، روز یکشنبه گفت که خطرات برای ثبات مالی در جهان افزایش یافته است و خواستار تداوم هوشیاری شد، اگرچه اقدامات اقتصاد‌های پیشرفته استرس بازار را آرام کرده است.

مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول بار دیگر بر دیدگاه خود تأکید کرد که سال ۲۰۲۳ سال چالش‌برانگیز دیگری خواهد بود و رشد جهانی به دلیل زخم‌های ناشی از همه‌گیری کرونا، جنگ در اوکراین و تورم به زیر ۳ درصد کاهش می‌یابد.

او در مجمع توسعه چین گفت، حتی با چشم‌انداز بهتر برای سال ۲۰۲۴، رشد جهانی بسیار پایین‌تر از میانگین تاریخی 3.8 درصد باقی می‌ماند و چشم‌انداز کلی ضعیف است.

صندوق بین‌المللی پول که رشد جهانی را در سال جاری 2.9 درصد پیش‌بینی کرده است، قرار است پیش‌بینی‌های جدیدی را در ماه آینده منتشر کند.

جورجیوا گفت که سیاست‌گذاران در اقتصاد‌های پیشرفته قاطعانه به خطرات ثبات مالی در پی سقوط بانک‌ها واکنش نشان داده‌اند، اما حتی در این زمینه باز هم هوشیاری لازم است.

او گفت:

ما همچنان تحولات را از نزدیک رصد می‌کنیم و پیامد‌های بالقوه را برای چشم انداز اقتصاد جهانی و ثبات مالی جهانی ارزیابی می‌کنیم.

او همچنین هشدار داد که تکه تکه شدن ژئواکونومیک می‌تواند جهان را به بلوک‌های اقتصادی رقیب تقسیم کند و منجر به “تقسیم خطرناکی شود که همه را فقیرتر کند”.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.