اتفاق نظر تحلیلگران گلدمن ساکس درمورد رسیدن قیمت نفت به 90 دلار تا پایان سال!

گلدمن ساکس می‌گوید کاهش تولید اوپک، نفت خام را در سال جاری به 90 دلار خواهد رساند.

قیمت نفت خام نتوانست افزایش اولیه خود را پس از تصمیم عربستان سعودی برای کاهش تولید حفظ کند، اما جف کوری از گلدمن ساکس بر این باور است که این اقدام در نهایت باعث کاهش ذخایر نفت خام می‌شود و قیمت‌ها را تا قبل از پایان سال به پایین‌ترین سطح 90 دلار می‌رساند.

کوری در مصاحبه این هفته خود به بلومبرگ گفت:

به دلیل کاهش تولید اوپک، به‌ویژه در سه ماهه سوم و چهارم، شاهد کاهش قابل توجهی از ذخایر فیزیکی خواهیم بود که باعث مشاهده قیمت 90 دلاری می‌شود. نرخ‌های بهره بالاتر نگه‌داشتن نفت در انبار را بسیار پر هزینه کرده است و احتمالاً علاقه سرمایه‌گذاران تا زمانی که ذخایر کاهش پیدا نکند، باز نخواهد گشت.

تحلیل‌گران سیتی بانک با تمرکز روی عوامل بنیادی می‌گویند:

کاهش تولید عربستان سعودی بعید به نظر می‌رسد که بتواند افزایش قیمت را بین 80 تا 90 دلار حفظ کند. همچنین تقاضای ضعیف و عرضه قوی‌تر غیر اوپک تا پایان سال را نیز باید در نظر داشته باشیم.

در این هفته، قیمت نفت خام دومین کاهش هفتگی متوالی خود را به ثبت رساند؛ زیرا داده‌های اقتصادی ناامیدکننده‌تر از چین، بر شک و تردیدها در مورد رشد تقاضای انرژی پس از کاهش خودسرانه عربستان سعودی افزود.

نفت خام نایمکس ( CL1:COM ) برای تحویل در ماه ژوئیه، 2.2 درصد در هفته به 70.17 دلار در هر بشکه رسید. همچنین نفت خام برنت ( CO1: COM ) با -1.7 درصد به 74.79 دلار در هر بشکه رسید که ششمین کاهش هفتگی در قیمت هر بشکه است.

WTI و نفت برنت هر دو روز پنجشنبه به دنبال گزارش‌هایی مبنی بر پیشرفت آمریکا و ایران به سوی توافق هسته‌ای که منجر به عرضه بیشتر می‌شود، بیش از 3 دلار در هر بشکه نزول کردند. پس از تکذیب از طرف هر دو کشور، قیمت‌ها توانستد کمی رشد کنند.

وزارت انرژی ایالات متحده، اواخر روز جمعه اعلام کرد که قصد دارد 3 میلیون بشکه نفت خام برای ذخایر استراتژیک نفت بخرد تا نفت به قیمت متوسط ​​73 دلار در هر بشکه خریداری شود.

ادوارد مویا از اواندا گفت:

هفته آینده برای نفت روزهای مهمی خواهد بود؛ زیرا تصمیمات نرخ بهره فدرال رزرو، بانک مرکزی اروپا و بانک خلق چین باید چشم‌انداز کوتاه مدت اقتصاد جهانی را تعیین کنند.

علی‌رغم کاهش قیمت‌های نفت خام، بخش انرژی ( NYSEARCA: XLE ) در هفته‌ی گذشته رشد 1.8 درصدی داشته است.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥