بنیانگذار پالیگان: بازی‌های بلاکچینی بزرگترین فرصت برای پذیرش گسترده کریپتو است

ساندیپ نیلوال (Sandeep Nailwal)، یکی از بنیانگذاران پلتفرم مقیاس‌پذیری پالیگان معتقد است که بازی‌های وب3 در نهایت به یکی از بزرگترین محرک‌های پذیرش انبوه رمزارزها تبدیل خواهند شد.

از نیلوال پرسیده شده که به نظر او چه چیزی باعث می‌شود کریپتو در دنیایی واقعی به جز تجارت و پرداخت مورد استفاده واقعی قرار گیرد.

او در پاسخ به این سوال گفت: به نظر من بازی‌های بزرگترین فرصت برای ارزهای دیجیتال است.

چند بازی برتر در وب 3 در 6 تا 18 ماه آینده راه‌اندازی می‌شوند و بسیار جالب است که ببینیم آیا برخی از آن‌ها قادر به شکستن کدهای رمزنگاری هستند یا خیر. سال گذشته بیشتر از 2  میلیارد در بازی‌های وب 3 سرمایه‌گذاری شده است.

Polygon و Immutable X در ماه مارس برای ساختن یک بلاک‌چین مقیاس‌پذیر با استفاده از فناوری zk-rollup سازگار با EVM Polygon با یکدیگر همکاری کردند. این شبکه قرار است در ماه‌های آینده راه‌اندازی شود و انتظار می‌رود، پذیرش بازی‌های بلاک‌چین در جامعه را سریع‌تر کند.

از نایلوال پرسیده شده آیا استفاده از رمزارزهای بیشتر از تصورات و حدس و گمان‌ها شده است.

بنیانگذار پالیگان این ادعا را رد نکرد، اما توضیح داد موارد استفاده بیشتر هم موهبت و هم بلای کریپتو است.

او گفت برای اینکه باعث جذب استعدادها برتر می‌شود، استفاده گسترده از شبکه بلاک چین یک موهبت است.

اما در هر صنعت بزرگ بالقوه در اوایل گمانه‌زنی‌های زیادی وجود دارد که برای پیشرفت آن لاز م است.

او همچنین در تمرکززدایی گفت که هنوز در مرحله اولیه خود است. من معتقدم هیچ اکوسیستم بلاک چین به جزء بیت کوین و اتریوم هنوز کاملا غیرمتمرکز نشده‌اند.

او گفت: آنچه ما به آن نیاز داریم تمرکز زدایی تدریجی پروتکل‌ها و برنامه‌های کاربردی است که اهمیت بیشتری دارند.

از نایلوال درباره رتبه پایین ضریب Nakamoto پالیگان سوال کردند. Nakamoto اساسا به‌عنوان معیاری برای سنجش غیرمتمرکز بودن شبکه بلاک‌چین عمل می‌کند.

از نظر زنجیره‌های اثبات سهام، این اندازه‌گیری با استفاده از تعداد اپراتورهای نود تعریف می‌شود که روی هم بیش از یک سوم از کل سهام در شبکه را کنترل می‌کنند.

براساس گفته‌ها مدیران پالیگان، NakaFlow دارای رتبه چهار است که نشان می‌دهد فقط چهار اپراتور نود حدود یک سوم زنجیره پالیگان را کنترل می‌کنند.

نایلوال در پاسخ به این سوال توضیح داد که پالیگان یک اکوسیستم چند بلاک‌چینی است که در حالا حاضر دو بلاک‌چین عمومی به نام‌های Polygon POS و Polygon zkEVM است. Polygon POS  دارایی ضریب ناکاموتو پایین‌تر است، اما همچنان از بسیاری بلاک‌چین‌های نسبتا بزرگ، بزرگ‌تر است.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.