تاثیر ورشکستگی FTX بر تیم‌ فرمول یک مرسدس

توتو ولف میلیاردر اتریشی و مدیرعامل تیم فرمول یک مرسدس می‌گوید که فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال به تیم‌های فرمول یک صدمه می‌رساند.

این صرافی یکی از حامیان مالی مرسدس در مسابقات بود. لوگوی صرافی FTX روی خودروهایی که توسط لوئیس همیلتون و جورج راسل هدایت می‌شدند قابل مشاهده بود. اما پس از اعلام وجود مشکلات شدید در صرافی FTX در اواسط نوامبر، این توافق تعلیق شد.

ورشکستگی FTX بر بخش‌های مختلف تاثیر گذاشت. در مصاحبه‌ای که با وولف انجام شد، او استدلال می‌کند که این رویداد می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در هر تیم فرمول 1 شود، زیرا همه آن‌ها به نوعی با صنعت ارزهای دیجیتال مرتبط هستند.

مرسدس و صرافی  FTX سال گذشته یک قرارداد تبلیغاتی بایکدیگر امضا کردند. تیم فرمول یک مرسدس بنز در ابتدا با مشاهده اولین نشانه‌های مشکلات از شریک خود حمایت کرد و متعهد شد که لوگوی این صرافی را روی خودرو خود حفظ کند. با این حال، کمی قبل از تشکیل پرونده ورشکستگی توسط این صرافی، تمام روابط خود را با FTX قطع کرد.

آن‌ها به عنوان اولین قدم همکاری خود با FTX  را به حالت تعلیق درآورند. این بدان معناست این شرکت دیگر لوگوی FTX بر روی ماشین‌ها و سایر دارایی‌های خود نصب نمی‌کند. آن‌ها اعلام کردند:

ما به نظارت دقیق وضعیت ادامه خواهیم داد.

وولف یکی از حامیان بزرگ فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال است. او می‌گوید قبل از ورشکستگی به نظر می‌رسید که FTX یک شرکت بزرگ است.

او بر این باور است که ورشکستگی این صرافی نه تنها برای کمپانی خودشان بلکه برای کل صنعت کریپتو ضربه‌ای بزرگ است. کسری هشت میلیارد دلاری این صرافی ضرورت تنظیم قوانین در این بخش را نشان می‌دهد.

تیم مسابقه رد بول در ماه فوریه قراردادی 150 میلیون دلاری با پلتفرم ارزهای دیجیتال Bybit امضا کرد.

تیم مک لارن با صرافی ارزهای دیجیتال  OKX قراردادی برای حمایت مالی انعقاد کرد.

CryptoCom نیز با فدراسیون تبلیغات فرمول یک جهانی قرارداد دارد و لوگوی آن در اطراف زمین قابل مشاهده است.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.