برگزاری رویداد مرتبط با آینده کسب‌وکارهای بلاکچین در ایران

امسال دومین سالی است که رویداد 9 ژانویه در ایران برگزار شد. این رویداد در بخش‌های ارزهای دیجیتال و کسب‌و‌کارهای بلاک چین و همچنین اکوسیستم کریپتو ایران اجرا شد.

رویداد 9 ژانویه با حضور جمعی از فعالان این حوزه، موضوعات و چالش‌های مربوط با مسائلی مانند آموزش، حقوقی و رگولاتوری را مورد بررسی قرار دادند.

با وجود مشکلات متعدد اخیر در بخش اینترنت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی، بخش آموزش در سالیان اخیر رشد قابل قبولی داشته است. با این حال برخی از کم‌کاری‌ها در این بخش توسط یزدان عباسی مدیر کارگروه آموزش و پژوهش انجمن بلاکچین بازگو شد. او گفت:

صرافی بایننس در سال گذشته معادل حدودی ۸ میلیون نفر را از طریق راه‌های ارتباطی آموزشی خود آموزش داده است با این حال در صرافی‌های داخلی شاهد کم کاری هستیم.

میرعامل صرافی اکسکوینو نیز در بخش آموزشی، مسئولیت صرافی‌ها را بیشتر در مسائل پر ریسک مانند نحوه مبادلات و انجام معاملات ارزهای دیجیتال و همچنین هشدار در مورد پروژه‌های کلاهبرداری، مستلزم آموزش دانسته است.

مدیرعامل وینداد نیز در مورد چالش حقوقی صرافی‌ها اظهار نظر کرد و گفت:

صرافی‌ها مسئولیتی به صورت مستقیم در مورد آموزش کاربران ندارند اما فارغ از نگاه برندینگ، این کسب‌وکارها باید نگاهی با مسئولیت اجتماعی به موضوع آموزش در میان کاربران داشته باشند.

اما در بخش کسب‌و‌کار، اخیرا صرافی‌های ارز دیجیتال با چالشی به نام سقف تراکنش مواجه شده‌اند. این قانون که چند هفته پیش تصویب شد، ورودی تومان به صرافی‌ها را از 100 میلیون تومان به 25 میلیون تومان برای هر کاربر در روز کاهش داد. این امر باعث مشکلات متعددی در درآمد صرافی‌ها و تامین نقدینگی آن‌ها گردیده است. نمونه بارز آن صرافی کوین نیک بود که این موضوع در کنار دیگر مشکلات باعث شد تا این صرافی تعطیل شود.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.