انتقال 500 میلیارد شیبا به صرافی توسط یک نهنگ خفته؛ فروش احتمالی باعث ریزش تا کجا خواهد شد؟

یک نهنگ بزرگ شیبا که بیش از هفت ماه خاموش بود، 500 میلیارد توکن شیبا را به صرافی در حال ورشکستگی HotBit منتقل کرد تا احتمالا پس از کسب سود قابل توجه، توکن‌ها را بفروشد.

HotBit به‌طور مشخص اعلام کرده است که عملیات خود را در اوایل ماه جاری متوقف می‌کند و از کاربران خود خواسته است تا قبل از 21 ژوئن، توکن‌های خود را خارج کنند. این شرکت گفت به خاطر مشکلات یکی از اعضای سابق تیمش، مجبور به توقف فعالیت برای چندین هفته شد.

ورشکستگی FTX و کاهش نرخ ارز USDC نیز به عنوان دلایلی ذکر شد که جریان نقدی این صرافی را بدتر و باعث توقف آن شده است. به گفته یکی از تحلیلگرهای ارزهای دیجیتال، نهنگ شیبا پس از بیش از هفت ماه توقف، 499.6 میلیارد توکن به هات بیت منتقل کرد که ارزش این تراکنش 0.0000085 دلار به ازای هر توکن شیبا یا 4.24 میلیون دلار بود.

بخشی از ارز شیبا را این نهنگ با قیمت بالاتر در سال 2022 انباشت کرد و در حال حاضر قصد تخلیه آن را دارد. حتی اگر این سرمایه‌گذار ضرر جزئی در صورت فروش توکن‌ها با نرخ فعلی بازار متحمل شود اما در کل سود بالای کسب می‌کند. بیش از 200 درصد بازگشت سرمایه به‌خاطر خریدهای قبلی شیبا بدست می‌آورد.

براساس داده‌ها، این نهنگ 70 میلیون دلار سود کسب می‌کند که بیشتر این سود مربوط به معاملات استراتژیک شیبا در طول سال 2021 بود.

در طول دوره‌های کاهش، سرمایه‌گذار از فرصت استفاده می‌کرد تا توکن‌های شیبا را با قیمت مقرون به‌صرفه‌تر انباشت کند، بعدا با افزایش چشمگیر قیمت آن‌ها را می‌فروخت. در یک تراکنش، سرمایه‌گذار 900 میلیارد توکن شیبا را به صرافی هات بیت منتقل کرد زمانی که ارزش شیبا در اوج خود 0.000065 دلار بود. بنابراین 58.27 میلیون دلار، تقریبا هشت برابر سرمایه اولیه سود کسب کرد.

سرمایه‌گذار پس از سود بردن از این تاکتیک، دوباره به انباشت توکن شیبا پرداخت. با این حال، روند نزولی مداوم شیبا از اواخر سال 2021 ممکن است باعث تصمیم‌گیری برای خروج از این موقعیت در حال حاضر شده باشد.

نرخ توکن‌سوزی شیبا اخیر 8000 درصد افزایش یافت و میلیون‌های توکن به کیف پول‌های مرده ارسال و از عرضه در گردش خارج شده‌اند.

اخیر تیم شیبا از پیچیدگی توکن‌سوزی این رمزارز در شبکه لایه 2 شیباریوم که در حال حاضر در حال آزمایش است، رونمایی کرده‌ بودند.

به‌ازای هر تراکنشی که در شیباریوم انجام شود کارمزدی به BONE دریافت می‌شود. این هزینه در یک قرارداد قفل شده است که تیم 30 درصد آن را برای تعمیر و نگهداری شبکه دریافت می‌کند و 70 درصد از آن را می‌سوزاند.

اسکرین‌شات‌هایی که اخیرا به اشتراک‌ گذاشته شده است نشان می‌دهد فقط زمان هزینه‌ها قابل سوزاندن است که قرارداد حاوی بیش از 10 BONE باشد. سپس توکن‌ها به شیبا تبدیل و به کیف پول مرده ارسال می‌شود.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥