دیزنی تیم متاورس خود را منحل کرد!

روند ورود دیزنی به صحنه متاورس پس از گذشت یک سال همچنان ناقص ماند. پس از اخراج گسترده تیم 50 نفره متاورس، رویاهای متاورس در خانه میکی ماوس ناکام ماند.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال در 27 مارس، تلاش دیزنی برای ساده کردن تجارت خود، بر استقرار واحد متاورس تاثیر می‌گذارد. در پی تلاش‌های این شرکت برای کاهش هزینه‌ها، 7000 پرسنل خود را تعدیل کرده است.

دیزنی در سال 2022 به متاورس علاقه نشان داد و Polygon را به‌عنوان بلاک چین اصلی خود انتخاب کرد. در پی آن این شرکت استخدام پرسنل واحد متاورس خود اقدام کرد و همچنین فرصت‌های شغلی برای مشاور داخلی NTF و امور مالی غیر‌متمرکز (DeFi) ایجاد کرد.

با این حال، طبق گفته WSJ، برنامه‌های این شرکت برای این فضا بعد از گذشت یکسال همچنان نامشخص باقی ماند.

با انحلال واحد متاورس توسط دیزنی، به لیست رو به رشد شرکت‌های سنتی می‌پیوندد که پس از دوره کوتاه آزمایشی، از فضای Web3 خارج می‌شوند.

متا اخیراً از توقف پشتیبانی از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در فیسبوک و اینستاگرام خود خبر داده است.

طبق داده‌های CryptoSlate، توکن‌های مرتبط با متاورس در 24 ساعت گذشته 4.71 درصد کاهش یافت.

عملکرد قیمت آنها منعکس کننده کاهش عمومی در بازار ارزهای دیجیتال است که پس از شکایت کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) علیه بایننس شاهد کاهش قیمت بود.

سهام دیزنی در زمان نگارش این مقاله 1.64 درصد افزایش داشت.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.