دستگیری اعضای اصلی شرکت هرمی “بلم”؛ کلاهبرداری میلیاردی به نام صرافی ارز دیجیتال!

به گزارش خبرگزاری فارس، سرهنگ سیدمحمد یوسفی اعلام کرد که در پی دریافت خبری درباره ارتباط افرادی با شرکت هرمی شبدر چهار برگ (بلم) از خارج کشور و تحت هویت‌های مشخص که به بهانه خرید و فروش ارز دیجیتال و افزایش سریع سرمایه، اقشار مختلف مردم را به کلاهبرداری می‌کشانند، اقدامات لازم در دستور کار پلیس قرار گرفت و اشخاص اصلی مرتبط با این شرکت دستگیر شدند.

به علاوه، اظهارات سرهنگ یوسفی نشان داد که ماموران انتظامی با شروع تحقیقات و استفاده از روش‌های علمی و بررسی‌های تخصصی، مخفیگاه متهمین را در شهرستان لارستان شیراز شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی، آنها را دستگیر کردند.

در ادامه، فرمانده انتظامی لارستان اعلام کرد که پس از انتقال متهمان به مقر انتظامی و مواجهه با مستندات پلیس، آنان به ارتکاب کلاهبرداری به مبلغ 80 میلیارد ریال از شهروندان با تشکیل باند هرمی موسوم به شرکت بلم اعتراف کردند.

سرهنگ یوسفی افزود که تاکنون 42 نفر از شکایت کنندگان با اتهام کلاهبرداری در مورد این شرکت هرمی به مقر انتظامی مراجعه کرده‌اند و متهمان در حال حاضر به دادسرا منتقل شده‌اند.

وی تاکید کرد که ناشناخته بودن افراد از جوانب و پیامدهای عضویت در شرکت‌های هرمی، ایجاد امید کاذب در پول‌دار شدن، سطحی بودن دیدگاه افراد جوان و بی تجربه نسبت به مسائل، و وسوسه سریع ثروتمند شدن از عوامل اصلی افزایش فعالیت افراد در این نوع شرکت‌ها است. به همین دلیل، از عموم مردم تقاضا می‌شود که به هشدارهای پلیس توجه ویژه کنند تا در دام افراد شیاد قرار نگیرند.

وبسایت ایران بروکر حدود 3 ماه قبل و پیش از گسترش این باند کلاهبرداری، هشدار کلاهبرداری مبنی بر فعالیت‌های مشکوک این شرکت منتشر کرده بود. این هشدار می‌تواند به عنوان یک راهنمایی مهم برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های مرتبط با این شرکت و شرکت‌های هرمی مشابه عمل کند. در نهایت، آگاهی، دقت و هوشمندی در انتخاب وقت ورود به این نوع فعالیت‌ها بسیار حائز اهمیت است تا جامعه از خسارات مالی و اعتباری ناشی از این کلاهبرداری‌ها در امان باشد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥