ظرفیت شبکه لایتنینگ بیت کوین رکورد زد!

شبکه لایتنینگ یک پروتکل پرداخت لایه دو است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده که تراکنش‌های سریع و کم هزینه را امکان پذیر می‌کند. یکی از معیارهای کلیدی برای شبکه لایتنینگ ظرفیت آن است که به مقدار کل بیت کوین (BTC) قفل شده در شبکه اشاره دارد. طبق داده‌های اخیر، ظرفیت شبکه لایتنینگ از ابتدای سال به طور قابل توجهی افزایش یافته است و در حال حاضر بیش از 5100 بیت کوین قفل شده است.

Lightning capacity

در حالی که این یک نشانه امیدوار کننده برای رشد شبکه لایتنینگ است، مهم است که توجه داشته باشید که تعداد واقعی بیت کوین‌های قفل شده در شبکه احتمالا بیشتر است. این به این دلیل است که بسیاری از نودهای شبکه لایتنینگ در TOR پنهان هستند و توسط منابع داده عمومی قابل ردیابی نیستند. با وجود این محدودیت، ظرفیت عمومی بیش از 5000 بیت کوین هنوز از ابتدای سال افزایش قابل توجهی داشته است که نشان دهنده رشد قوی برای شبکه لایتنینگ است.

شایان ذکر است که شبکه لایتنینگ در جریان سقوط FTX در نوامبر 2022 شاهد کاهش شدید فعالیت بوده است.

در نتیجه، شبکه لایتنینگ یک جزء حیاتی از اکوسیستم بیت کوین است و ظرفیت آن معیاری کلیدی برای موفقیت آن است. با بیش از 5100 بیت کوین در حال حاضر قفل شده و تعداد واقعی احتمالی بالاتر، شبکه لایتنینگ به خوبی در راه تحقق پتانسیل خود به عنوان یک راه حل پرداخت سریع و کم هزینه برای جامعه بیت کوین است.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.