آیا سال 2023، بهترین زمان برای خرید بیت‌کوین ارزان است؟

بازار ارزهای دیجیتال به‌خاطر بی‌ثبات بودن به‌عنوان یک بازار بدنام شناخته می‌شود. همین امر اغلب باعث تغییر احساسات بازار می‌شود. زمانی که بازار در حال اصلاح قیمت، برخی سرمایه‌گذاران تمایل دارند دارایی‌ها خود را بفروشند تا زیان خود را به حداقل برسانند. با این حال اکثر سرمایه‌گذاران از استراتژی خرید در شیب پیروی می‌کنند و اغلب اوقات نیز باعث سود آن‌ها می‌شود. براساس تاریخچه بازار ارزهای دیجیتال همیشه زمانی که ترس در بین سرمایه‌گذاران به اوج خود می‌رسد، بازار باز‌می‌گردد و به سرمایه‌گذاران فرصت می‌دهد تا سود حداکثر بدست آورند.

بهترین زمان برای خرید

خرید نزولی یک استراتژی سرمایه‌گذاری محبوب است که حول خرید یک دارایی با قیمت پایین‌تر می‌چرخد، به این امید که بازار دوباره صعودی شود. استفاده از استراتژی زمانی مفید است که قیمت ارزهای دیجیتال به‌دلیل اقدامات شخص ثالث کاهش یابد و براساس عملکرد واقعی داریی نباشد. بنابراین، خرید در چنین زمانی به سرمایه‌گذاران این فرصت را می‌دهد که سود خود را افزایش دهند زیرا به احتمال زیاد بازار برمی‌گردد.

افت بازار کریپتو در سال 2021

بازار کریپتو در اوایل سال 2021 به‌دلایل مختلفی از جمله جنگ روسیه و اوکراین سقوط کرد. در آن زمان، قیمت بیت کوین از 60000  به زیر 30000 دلار رسید که تقریباً ارزش آن 50 درصد کاهش یافت.

در نوامبر 2021، قیمت کریپتو به بالاترین حد خود یعنی بیش از 64000 دلار رسید. با این حال، زمستان کریپتو دنبال شد و بار دیگر باعث افت بازار شد. اتریوم همچنین روند مشابهی را در قیمت خود در آن دوره مشاهده کرد، زمانی که قیمت آن به بالاترین حد یعنی بیش از 4700 دلار رسید.

آیا سرمایه‌گذاران در زمان افت خرید انجام دادند؟

در طول دوره 2021، با نگاهی به معیارهای زنجیره‌ای بیت‌کوین به وضوح مشخص می‌شوند میزان خرید توسط سرمایه‌گذاران کاهش یافت. طبق نمودار Santiment، پس از نوامبر که قیمت بیت کوین به شدت کاهش یافت، عرضه آن در صرافی‌ها نیز کاهشی بود.

این در حالی اتفاق افتاد که عرضه بیت‌کوین خارج از صرافی‌های افزایش یافت و این نشانه‌ای افزایش انباشت است.

Bitcoin BTC 1

نه تنها بیت‌کوین، بلکه در مورد اتریوم نیز اتفاق رخ داد.

عرضه اتریوم در صرافی‌ها کاهش یافت و همین امر با افزایش عرضه در خارج از صرافی‌های همراه شد. همچنین نمودار نشان می‌دهد عرضه اتریوم توسط آدرس‌های برتر نیز در حال افزایش است که این نشان دهنده اعتماد سرمایه‌گذاران به این توکن است. با این حال، رشد شبکه اتریوم در آن دوره کاهش یافت، که نشان می‌دهد آدرس‌های جدید کمتری برای انتقال این توکن ایجاد شده است.

Ethereum ETH 2

سلسله حوادث ناگوار در سال 2021 به پایان نرسید. سال بعد با یک نوای تلخ آغاز شد و با فروپاشی Terra LUNA این وضعیت بدتر شد. این امر به‌شدت بر قیمت تمام کریپتوها تأثیر گذاشت که تأثیرات آن تا به امروز قابل مشاهده است.

با این حال، جالب بود که نمودارها نشان می‌دهند که روند مشابهی در «خرید نزولی» نیز در آن دوره وجود داشت زیرا سرمایه‌گذاران به تغییر در سرنوشت بازار در سال‌های آینده اطمینان داشتند.

آیا بازار به‌زودی احیا می‌شود؟

اگرچه سه ماهه آغازین سال 2023 با رشد شروع شد اما روزهای خوب کوتاه بود. در حال حاضر قیمت بیت‌کوین زیر محدود 28 هزار دلار است. با این حال ممکن است الان زمان خود برای خرید بیت‌کوین باشد تا قبل از این قیمت بیت‌کوین دوباره صعودی شود.

هاوینگ بیت‌کوین کمتر از یک سال مانده است

در ماه آوریل سال آینده برای چهارمین بار میزان پاداش استخراج بیت‌کوین نصف می‌شود. براساس اطلاعات گذشته، قیمت بیت‌کوین پس از نصف شدن سر به فلک می‌کشد. بنابراین، این ممکن است فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاران برای انباشت بیت‌کوین باشد.

سرمایه‌گذاران هنوز در حال انباشت هستند

افزایش مشابهی در میزان عرضه خارج از بورس نیز در نمودار ماه گذشته دیده می‌شود که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران همچنان در حال خرید هستند. نه تنها این، بلکه نرخ سرمایه‌گذاری بایننس بیت‌کوین نیز به میزان قابل توجهی بالا بوده است.

نرخ بالای تامین مالی نشانه تقاضا در بازار مشتقه است. احساسات مثبت در مورد بیت‌کوین نیز بالا است که نشانه‌ای از اعتماد سرمایه‌گذاران به این رمزارز است.

Bitcoin BTC 3

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥